Skocz do zawartości

Zdjęcie

Produkty firmy AKRA

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share JasiekKuna

JasiekKuna

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 28 lipiec 2016 - 08:39

Produkty firmy AKRA

Witam

Czy ktoś z Was stosował na swoich kwaterach produkty firmy AKRA?

Mam tu na myśli granulat AKRA Kombi oraz mineralizator słomy AKRA Stroh...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Produkty firmy AKRA Dzisiaj, 19:58
  •  

#2 Share matttic

matttic

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 29 lipiec 2016 - 08:26

Produkty firmy AKRA

Kombi stosowałem kilka lat wstecz działał ale na polach zasobnych które miały uregulowane PH jak jest gleba kwaśna to nie bardzo zadziała.Firma zaleca swoje wapna i ogólnie cała gamę ich produktów że wszystko razem będzie fajnie działało.

Ogólnie nawóz ma za zadanie odblokować nawóz będący już w glebie który jest niedostępny dla roślin i uczynić go dostępnym. Z tego co pamiętam siało się go przed samym siewem jak najpłycej ma być w glebie i wnikać w głąb a nawet można stosować po siewie. Ma on też w swoim składzie wapno mające na celu utrzymanie PH gleby na stałym poziomie. Należy zauważyć że niema w nim azotu fosforu potasu siarki więc opieramy sie tylko na tym co teoretycznie w glebie zostało w poprzednich latach wprowadzone.

Cena była też wtedy kilkaset złotych niższa niż Polifoski więc opłacało. Teraz przynajmniej ja jestem innego zdania no i cześć pół mam jeszcze o nieuregulowanym PH więc stosuje inne nawożenie.

Stroh jakiś ulepszony w tym roku mają. Z opinii znajomych po dwóch tygodniach słoma robi się różowa i kruszeje bez dodatku azotu wychodzi jakieś 70 zł netto na hektar.

Najlepiej niech wypowie się ktoś kto dłużej stosował te nawozy. Każda firma ma "panaceum" na wysokie plony a wiadomo papier wszystko przyjmie ulotki piękne ale w praktyce nie wychodzi to już tak fajnie tym bardziej w latach gdzie mamy mało wilgoci i ten potas jest jak najbardziej wskazany.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share Matys1990

Matys1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 29 lipiec 2016 - 08:44

Produkty firmy AKRA Akra do rozkładu gnojowicy strasznie droga. Akra storh stosuje i jestem zadowolony z efektu.