Polecane posty

pawel131    0

mam problem z siatką. Otóż 1 na 10 bel wychodzi nie w całości owinięty siatką. Zamiast na bele część siatki owija się na wał wewnątrz prasy. Czasami z prawej strony, czasami z lewej, czasami na środku nie owinie, nie ma na to reguły. Rzadko ale zdarza sie że całkowicie siatka zostanie w prasie. Co można z tym zrobić? Siatka cnh.

Zdjęcia podglądowe:

post-6086-0-43893600-1469689028_thumb.jpg

post-6086-0-68328900-1469689057_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiz955    40

może zobacz na innej siatce, bedzie lepiej. Bo otuż też tak moałem, i przyczyną był nóż, i jak gorsza siatka to też na wałek mi zawijało.
Wyjąłem nóż, dałem do ostrzenia na jakiejś stalnicy, musi być prdcyzyjnie równo, ponad 100 zł chcieli.
I teraz równo obcina każdą, bo jak jest tępy, to zostawia takie posiepane końce i łapią się na wałek.
Lub poszukaj jakiś regulacji żeby bardziej docinał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel131    0

prasa od nowości ma zrobione 600 bel to chyba nóż nie jest stępiony, kupiłem oryginalną siatkę bo myślałem że będzie dobra. Kupiłem jeszcze sobie zapas, ale będzie trzeba spróbować innej. Przyczyną może być zbyt mocny naciąg siatki?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubahodowca    4

według mnie to nie wina siatki a prasy. ja robie bele tą siatką i nie mam problemów żadnych tyle że mam prase sipme ale patrząc po zdjeciu to komora jest identyczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel131    0

zobaczyłem dzisiaj ten nóż. Wyczyściłem go bo był brudny i spresowałem 20 balotów słomy i wszystkie wyszły spoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiz955    40

Nom to może jak nowa prasa, to nóż taki zastojały, i noe wiedział jak ciąć hehe
No wszystko sie dotrze, pewnie te wałki też w miarę mają krawędzie ostre itp. i siatkę łapało.
To powinno być coraz lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek26    1

Sprawdź czy na walcach nie ma "zadr" i ew. je pilnikiem zeszlifuj delikatnie. Też bym się tej siatki nie czepiał, raczej ludzie są zadowoleni z niej, chociaż cena spora. 
I sprawdź czy na pewno jest dobrze założona :) Bez urazy, zdarza się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietrek17    7

Witam. Mam na oku do kupienia uzywke prase BR6090 z 2009 roku za 56 tysiecy bez faktury. Przebieg 3600 bel. Prasa krajowa od 1 uzytkownika. Co powiesz o tej prasie warto? Prasowac bede tylko slome bo trawe zbieram przyczepa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek26    1

56 tys bez faktury? Jaja...
Sprawdź sterownik, smarowanie prawej strony, jak podwozie czy nie podniesione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietrek17    7

ogladalem wczoraj prase Case rb343 za 43 tysie bez faktury.  Ale miala spawane podwozie. Chyba byla wyrwana os. Zebatki z gory co prowadza lancuch z walkami byly lyse


wiem wiem ze bym odliczyl. W srode jedziemy ogladac ta prase. Nie ma nic ciekawego w takim przedziale cenowym 50 tysiecy w mojej okolicy. Szukam w obrebie do 150 km 


co powiesz o tej prasie? ile bel zrobiles? Kupilbys znow taka? jakies wady ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek26    1

Po pierwsze, NH BR6090 i Case RB344 to jedno i to samo, a Case RB343 to to samo co NH BR6080 (czyli raczej mało ciekawie, raczej wersja "biedna mocno").
Jak ktoś nie wierzy niech pojedzie do fabryki NH/Case w Płocku, nie słuchajcie handlowców...

 

Ja jak już bym brał BR6090 / RB344, jest moc, jest jakość. Mój ojciec zrobił BR'ką jakieś 13-14 tys bel przy dużej eksploatacji (10 tys. w 2 lata, teraz ma przyczepę samozbierającą, tylko słomę robi).

 

Spawane podwozie, niestety często oznacza duużą awarię w połączeniu z wyrwaną osią - daj sobie z tym spokój.

 

A skąd jesteś? W Primatorze w Czyżewie podobno coś ciekawego mieli, na OLX coś widziałem ich. Chyba Birawit Mrągowo ma sporo używek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietrek17    7

Bielsk Podlaski. Dzięki za długa odp. Kurcze codziennie przeglądam na olx. Nic z Primatora nie ma wystawioego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

50 za używkę nie warto w dodatku bez faktury. w tym roku kupiłem nowa br 344 za 80 netto. prasa niby spoko, bele twarde, ladnie owinięte ale bardzo głośna i smarożerna. parę razy zatrzymała się belka na bardzo słabym pokosie sprochnialej od deszczu slomy. zrobiłem 2 tys kulek i drugi raz bym nie kupił. i te 120 koni t o minimum żeby twarde snopki robić. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietrek17    7

Dlaczego byś nie kupił? Wymień minusy tej prasy twoim zdaniem jeżeli możesz ;) Ja mam Df 6150 więc było by czym ciągać ;) to dobra cenę wydarles jak za 80 netto
Dlaczego byś nie kupił? Ja mam Df 6150 więc było by czym ciągać ;) to dobra cenę wydarles jak za 80 netto.Ja do prasowania mam około 600 bel słomy rocznie. Trawę zbieramy przyczepa

Edytowano przez Pietrek17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to ciągnik masz oki do niej śmiało na obrotach eco będziesz smigał. minusy to że dużo smarować trzeba i do dobrym smarem nie tam bylejakim łt bo szybko się zużywa w łożyskach. ja smaruje raz dziennie smarem fucha tym do 180 stopni wchodzi cała tawotnica taka zwykła. zbiorniczek oleju do smarowania łańcuchów jest trochę mały wystarcza na 90 beli a mógłby tak jak duża rolka siatki czyli 300. no i hałasuje az strach zwłaszcza jak nie ma pełno w podbieracza w sensie że w sobie. jak dobre pole i wałek slomy to bele robisz w niecałe 1.5 minuty.
a plusy to zngiot nie ustępuje np krone comprimie. prosta budowa jak kij. nie ma co się zepsuć. rotor dobrze sieka. no i cena konkurencyjna np cieszę się że żadnej famarolki nie kupiłem a miałem ochotę na mastera (prasoowijarka) matko Bosko dobrze że się w porę opamietalem bo to co piszą tu na forum to aż strach pomyśleć. a może odkupić chcesz ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak. raz rozpiął się łancuszek od napędu podbieracza- spinka puściła. i to na tyle. teraz bd wołał serwis na przegląd do ciągnika to i prase obejrza.zrobią wszystkie regulacje i jak fachowiec zerknie to spokojniejszy zawsze jestem. no moją ale to bym musiał dobrze przemyśleć czy bd miał z czego do nowej dołożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietrek17    7

A jak zabezpieczenie? Nie scinalo w podbieraczu? Kumpel ma 344 ma 4 tysie zrobione bel i zadowolony jest. Ile byś cenił za swoją? Który rocznik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie kolego. są te wszystkie śrubki w zapasie;) szybciej sprzęgło zaterkocze dlatego chyba nie scina. rocznik ten. przyjechała prosto z fabryki do mnie ;) a bel to ma 1880 albo 1850 nie pamiętam dokładnie. dalem 83 netto. to ile można teraz wziąć? nie mam pojęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie wiem. może mc hale albo lely ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak. bo od najtańszej mc hale było 22k taniej od claasa 30 a o pasowkach to nie będę mówił :D no i bdb układy z dealerem mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj