Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zaniedbane Pole

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rolnikhghf

rolnikhghf

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 27 lipiec 2016 - 11:52

Zaniedbane Pole

Witam

Dostałem 1.5 ha pola IV klasy do mojego gospodarstwa w zeszłym roku i posiałem tam jęczmień na próbę wiedziałem ze ta ziemia jest zakwaszona wiec rozsiałem przed samym siewem 200 kg wapmagu  myśląc ze to coś pomoże ale okazało się ze to za mała dawka. Jęczmień jest ładny miejscami a gdzie indziej w ogóle go nie ma. Jaką dawke wapna zastosować myślałem dać 400 kg kredy w granulacie zaraz po żniwach na rżysko potem talerzować to wszystko posiać łubin wąskolistny na poplon żeby dał ziemi trochę azotu  i przed siewem rozsiać tam 500 kg polifoski pole to od lat nie dostało obornika  a nawozy też nie były sypane w dużych ilościach. Jak myślicie czy to wystarczy?

Proszę o szybkie odpowiedzi z góry dzięki :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zaniedbane Pole Dzisiaj, 21:04
  •  

#2 Share Vhalior2

Vhalior2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 429 postów

Napisany 27 lipiec 2016 - 11:59

Zaniedbane Pole daj z 3tony tego wapmagu a najlepiej wspomóc zwykle

#3 Share rolnikhghf

rolnikhghf

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 27 lipiec 2016 - 12:34

Zaniedbane Pole

daj z 3tony tego wapmagu a najlepiej wspomóc zwykle

Tona kosztuje 500 zł a 3 tony 1500 zł plus polifoska przecież nawet jak te zborze by dobrze wyszło to nic mi z tego nie zostanie kolego. A taka dawka spaliła by wszystko, tego wapna nie sypie się tonami :D

#4 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1712 postów

Napisany 27 lipiec 2016 - 12:46

Zaniedbane Pole chyba koledze się pomyliło z tym wapnem co się Piastem sieje. daj jeszcze raz w tym roku podobną dawkę max 500kg bo w pierwszym roku po wapnowaniu nie ma takiego efektu w pierwszym roku to wapn o zabija glin toksyczny w takich przypadkach a dopiero druga dawka w następnym roku podwyższa ph gleby tak kiedyś uczyli mnie w szkole było to dawno to może się coś zmieniło jak ktoś mądrzejszy to niech mnie poprawi bo może coś pokrecilem
ZETOR TEAM

#5 Share rolnikhghf

rolnikhghf

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 27 lipiec 2016 - 13:37

Zaniedbane Pole

chyba koledze się pomyliło z tym wapnem co się Piastem sieje. daj jeszcze raz w tym roku podobną dawkę max 500kg bo w pierwszym roku po wapnowaniu nie ma takiego efektu w pierwszym roku to wapn o zabija glin toksyczny w takich przypadkach a dopiero druga dawka w następnym roku podwyższa ph gleby tak kiedyś uczyli mnie w szkole było to dawno to może się coś zmieniło jak ktoś mądrzejszy to niech mnie poprawi bo może coś pokrecilem

A co z Polifoską ile jej wysiać czy może coś innego ?

Wystarczy 500 kg czy to za mała dawka? 

#6 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 27 lipiec 2016 - 15:12

Zaniedbane Pole

Nikt wróżką nie jest i nie zna ph jakie posiadasz.

Zanieś próbę gleby do ośrodka za nie wielkie pieniądze wszystkiego się dowiesz z opisu i co zastosować.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share rolnikhghf

rolnikhghf

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 28 lipiec 2016 - 09:50

Zaniedbane Pole

Nikt wróżką nie jest i nie zna ph jakie posiadasz.

Zanieś próbę gleby do ośrodka za nie wielkie pieniądze wszystkiego się dowiesz z opisu i co zastosować.

A wiesz moze kolego jak to sie robi_

#8 Share ziomal_one

ziomal_one

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 28 lipiec 2016 - 10:16

Zaniedbane Pole

Laską Egnera? Szpadlem? Chodzisz i zbierasz po polu po trochę ziemi z profilu, mieszasz, pakujesz i wysyłasz/zawozisz. 

Kolega dobrze powiedział, daj co najmniej 3 tony to efekt będzie. Wapmag to workowany dolomit, po co ludzie to kupują po 500 zł/t to nie mam pojęcia. Granulowana kreda kosztuje mniej. 

Z tym jęczmieniem też się udałeś. To chyba najwrażliwsze na ph zboże. 

#9 Share rolnikhghf

rolnikhghf

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 28 lipiec 2016 - 20:41

Zaniedbane Pole

Laską Egnera? Szpadlem? Chodzisz i zbierasz po polu po trochę ziemi z profilu, mieszasz, pakujesz i wysyłasz/zawozisz. 

Kolega dobrze powiedział, daj co najmniej 3 tony to efekt będzie. Wapmag to workowany dolomit, po co ludzie to kupują po 500 zł/t to nie mam pojęcia. Granulowana kreda kosztuje mniej. 

Z tym jęczmieniem też się udałeś. To chyba najwrażliwsze na ph zboże. 

Wiem ze najwrażliwsze ale nie było co zasiać bo pszenżyto wymarzło.

A co do tej laski Egnera to muszę ją kupić czy dostane w laboratorium? 

#10 Share Patryk1222

Patryk1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 28 lipiec 2016 - 20:48

Zaniedbane Pole Ja zrobiłem sobie sam z rurki ogrodzeniowej wymiary są na necie jedynie moja jest ze zwykłej stali a oryginał nierdzewka.
A Poza tym nakop w kilku miejscach do wiaderka wymieszaj i wsyp do zrywki tyle co do szklanki 200ml wchodzi i oddaj do badania.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share agrolublin

agrolublin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 527 postów
  • Zainteresowania:Sport
    Rolnictwo

Napisany 04 sierpień 2016 - 13:43

Zaniedbane Pole Nie kupuj wapmagu jak żyjesz bo to strata kasy.Za 500 zł to już tona jęczmienia