Skocz do zawartości

Zdjęcie

Węgiel brunatny

74 odpowiedzi na ten temat

#41 Share ziutek1234

ziutek1234

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 18 styczeń 2017 - 11:41

Węgiel brunatny

czy ja wiem, wozilem takie namokniete i bylo dobrze, wystarczy jak jest nasiakniete tak aby nie pylilo,

jak chcesz dobre badania to cropservicesinternational , trzeba im wyslac maila na adres domowy, to wysla ci kod kreskowy ktory trzeba przykleic na paczke, zapytaj czy moga zrobic badania na bazalcie, jezeli chodzi o glebe to numer 1 na swiecie

za duze straty sa wozenia tego materialu na sucho, ja sialem z kurtyna i mysle ze 1/3 poleciala w powietrze, a to co bylo na ziemi byle wiaterek wydmuchiwal, jak szedlem po tym to kurz lecial mi w oczy,bardzo delikatny material na sucho,chyba ze jednoczesnie siejesz i mieszasz z ziemia, u mnie najlepiej sie sprawdzilo zlezenie na deszczu i pieknie szlo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Węgiel brunatny Dzisiaj, 16:56
  •  

#42 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1373 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 18 styczeń 2017 - 13:06

Węgiel brunatny

Koszt badania w stacji chemicznej (dzwoniłem) jest ogromny. Każdy metal ciężki to ponad 50zł ,makro i makro za każdy składnik jest stawka.

Co do ilość wysiewu na 1 ha to wyczytałem że tonę trzeba sypnąć, też tyle sypałeś ?

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#43 Share ziutek1234

ziutek1234

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 19 styczeń 2017 - 08:05

Węgiel brunatny

ja dalem okolo 12 ton, shriraminstitute.org badaja takie materiały

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1373 postów

Napisany 19 styczeń 2017 - 12:50

Węgiel brunatny

12 ton na hektar ?

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.

#45 Share ziutek1234

ziutek1234

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 23 styczeń 2017 - 09:40

Węgiel brunatny

tak, ale z weglem sie nie wyrobie na juz, dopiero po zniwach ze 2  wywrotki przywioze, temperatura sie ociepla,za tydzien ma byc juz 3 stopnie na plusie, a mam sporo nawozu do rozwiezienia i duzo pracy

moim zdaniem warto inwestowac w warsztat pracy,

#46 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 01 luty 2017 - 16:11

Węgiel brunatny

panowie to mowicie ze taki pyl z wegla brunatnego sie oplaci? z kopalni belchatow nie bedzie jakis szkodliwych chlorkow tam? Ktos na tym forum kiedys pisal ze w wapnie z tej kopalni moze byc duzo chlorkow szkodliwych. Ile by tego trzeba na ha?

#47 Share ziutek1234

ziutek1234

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 02 luty 2017 - 11:53

Węgiel brunatny

miał ma graunalcje 0-40mm, chlor to wegiel z jodem, ja traktuje go jako nawoz, np. rozwiozłem już 300kg chlorku sodu, dolistnie również będę sporo chlorkow dawal np. tlenochlorek miedzi -Miedzian, chlorek manganu, ponieważ dzialaja najszybciej i natychmiast, w szpitalu kroplówki sa zawsze na chlorkach, skoro działa na ludzi działa na rosliny,

#48 Share wars1969

wars1969

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 02 luty 2017 - 12:27

Węgiel brunatny Ciekawy temat
mam takie pytanie jak to się ma tona miału 0-40 do obornika bydlęcego, co lepsze.

#49 Share ziutek1234

ziutek1234

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 06 luty 2017 - 18:52

Węgiel brunatny

tona obornika to 5 kilo azotu 0,9 fosforu 5 kilo potasu,po 0,5kg manganu i cynku,5kg wapnia,magnezu 2kg plus pare rzeczy ktorych teraz nie pamietam

obornik  w ilosci 1t nie zrobi wiele,ja np widze efekty po 50-60t obornika i zazwyczaj tyle daje,ale gdybym mial 80 to dalbym na ha

co do wegla, w tonie  masa kwasow humusowych pierwiastkow sladowych, widzialem na youtube doswiadczenia z tymi kwasami na pustyni leja to litrami na piach (np. black jack) i rosnie jak w morde strzelil, robia to na okregach, z cieniem i z fertygacja, na piaskach brakuje materii organicznej a te kwasy to ich koncentrat, ich stac na takie rzeczy-co wazne nie uzywaja zadnych nawozow

ja nie robilem jeszcze nic z weglem, glownie dlatego ze mam mase innych wydatkow, ale od tego roku zamierzam dac 1,6t na ha plus na to 35t kompostu, mysle ze ziemia odzyje ale z czasem(ten czas mysle ze 2 lata-to zalezy od wody,tlenu,ph,temperatury)

mysle ze co roku bede go stosowal w takiej ilosci-co zaobserwuje to sie podziele

w naszych warunkach uwazam za oplacalne stosowanie wegla, black jack to produkt komercyjny, ciekawe ile black jacka mozna zrobic z tony mialu

#50 Share stempos1980

stempos1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 758 postów

Napisany 06 luty 2017 - 18:59

Węgiel brunatny

KOLEGO BLACK JACK TO NIEJEST Z WĘGLA BRUNATNEGO.UNAS BLACK JACK TO DROGO WYCHODZI TAK GO LAĆ LITRAMI W ZIEMIE.ILE U WAS LITRA?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share qba333

qba333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 11 luty 2017 - 17:05

Węgiel brunatny

zainteresowaliście mnie tym tematem.aż chyba sprobuje z tym miałem bo mam mozliwość dostania miału z wegala brunatnego prawie bez kosztów transportu a że parę ha słabych ziem jest to zobaczymy. Jak myslicie czy na IVkl jest tez sens z tym miałem czy tylko V i VI kl?

#52 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1373 postów

Napisany 11 luty 2017 - 17:58

Węgiel brunatny

Na każdej ziemi ma to sens .

Mnie przeraża koszt dostawy , ale pożyjemy zobaczymy .

#53 Share witejus

witejus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 497 postów

Napisany 11 luty 2017 - 21:03

Węgiel brunatny

miał ma graunalcje 0-40mm, chlor to wegiel z jodem, ja traktuje go jako nawoz, np. rozwiozłem już 300kg chlorku sodu, dolistnie również będę sporo chlorkow dawal np. tlenochlorek miedzi -Miedzian, chlorek manganu, ponieważ dzialaja najszybciej i natychmiast, w szpitalu kroplówki sa zawsze na chlorkach, skoro działa na ludzi działa na rosliny,

ziutek co to za brednie wypisujesz solą kuchenną nawozisz, ? chlor to węgiel z jodem - co to ma być ?

#54 Share ziutek1234

ziutek1234

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 12 luty 2017 - 19:47

Węgiel brunatny

wiem co mowie,

tak nawiozłem juz sola drogowa `300kg/ha poniewaz nie mam sodu,

sod tak jak potas odpowida za transport wody w roslinie+ pare innych funkcji m.in otwieranie i zamykanie aparatow szparkowych

mozna to robic potasem, ale jest 10x drozszy, pozatym gdy jest sod roslina zuzywa go wczesniej zamiast potasu,

idzie to w takiej kolejnosci-

sa wyplukiwane i zuzywane

kationy

wapn,magnez,sod ,potas

pozatym sol przewodzi prad-

co do chloru to dlugi temat-nie jest to miejsce i czas zeby o tym pisac-jak chcesz moge ci na osobnosci wyjasnic,jak bede mial chwile to ci podesle pare ksiazek

ja traktuje go jako nawoz-wiesz nie jestem zwolennikiem teorii jakoby chlor byl czyms co jest szkodliwe

moje truskawki nawozone wlasnie ta sola drogowa sa mega slodkie i mega pachnace(nie zachwalam) poprostu takie byly, nie mierzylem im poziomu cukru ale w tym roku zmierze i jestem pewien ze bedzie wysoki brix

jezeli siejesz buraki-sol drogowa to twoj nawoz-proponowalbym 500kg na jesien i 500kg na wiosne

buraki rosna w stanie dzikim nad morzem i potrzebuja chloru-dlaczego?

poniewaz prawie wszystkie mineraly w wodzie morskiej sa chlorkami-

sa to baaardzo dobrej jakosci i przyswajalnosci skladniki

jezeli w wodzie sa super dostepne-to w ziemi po dodaniu np chlorku sodu mysle ze rowniez beda

mozna przyjac ze chlor to chlor- ale wiedz ze wszystkie co do jednego pierwiastki powstaly z wodoru

jestem tez pewien ze nigdy nie robiles badan na pojemnosc sorpcyjna i kationy wymienne,dlatego tak mowisz

#55 Share stempos1980

stempos1980

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 758 postów

Napisany 12 luty 2017 - 20:04

Węgiel brunatny

Wystarczy popatrzeć na trawe przy drogach które są w zime traktowane solą przy odśnieżaniu trawa rośnie jak wsciekła i ma ciemny kolor.ja pracowałem w warszawie w MPO przy odsniezaniu to dużo pracowników uszczuplalo zasób soli z magazynu na wiosenne siewy na trawniki

#56 Share ziutek1234

ziutek1234

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 12 luty 2017 - 20:10

Węgiel brunatny

wiem ze jest  nagonka na zakup potasu-ale sol drogowa to w 90% to samo a jest bardzo tania

300kg/ha jak sialem to tak jak garsteczka na m2- tona na/ha pewnie spalilaby rosline

ale na wiosne jest tyle wody ze koncentracja soli nie bedzie tak duza

nie znam tanszego zrodla sodu-a bez tego o duzych plonach nie ma co mowic,

badalem ziemie rowniez na chlorki-mam bardzo malo chlorku a zaliczyły juz 2 zimy,

chlor ma ogromny wplyw na fotosynteze,transport wapnia,uwodnienie,wchlanianie co2.....................

istnieje prawo Liebiga-ja juz sie przekonalem co to znaczy

a tak swoja droga to wkoncu idzie wiosna, z tego co podaja to idzie ocieplenie:) i zostalo 3,4 dni na wysianie nawozow, a pozniej znowu do zimy:)

#57 Share ziutek1234

ziutek1234

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 14 luty 2017 - 09:21

Węgiel brunatny

ciekawa broszura okolo 60 stron warto przeczytac

Biological Farming Systems Soil Carbon Tour (BFSSCT)  pdf do sciagnieca

wegiel,,,,,,,,,,,,,, tanie bardzo zrodlo wegla to...............pastwisko

korzenie to masa wegla-

robil ktos wsiewke w pszenice koniczy czerwonej ?jak ktos ma doswiadczenie w tym temacie to prosze o info

ciekawa wersja pluga i glebosza-skutecznie podcina korzenie zostawiajac mase organiczna do rozlozenia

#58 Share ziutek1234

ziutek1234

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 14 luty 2017 - 14:24

Węgiel brunatny

tutaj sporo wiadomosci o nawozeniu sola morska,chlorze, warto

https://seaagri.com/...ea-90/research/

#59 Share ziutek1234

ziutek1234

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 15 luty 2017 - 10:33

Węgiel brunatny

znalazlem taki oto opis

http://www.bhbentoni...om/lignite.html

i tak jak myslalem, wszystkie te srodki typu blacja jack, black star sa to ekstrakty, mysle ze rownie dobrze mozna zrobic ekstrakcje z torfu i sprzedawac to jako kwasy humusowe:)

wystarczy tylko KOH+ wegiel brunatny(znany jako leonardyt,lignit...)torf,

1kg wodorotlenku potasu to 20zł-mozna dodac 20kg zmielonego miału wegla brunatnego, woda i mamy spora ilosc swojego black jaka:)

byc moze robia ekstrakcje soubilizacja(po co maja inwestowac w ta technologie?) -ale dziekuje za takie produkty i taka cene, to tylko pokazuje na jaka skale wciskaja ten towar i jaka kase trzepia na tym towarze

reklama i opakowanie potrafia wiele.............

niechaj gleba żyzną będzie:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3974 postów

Napisany 15 luty 2017 - 11:18

Węgiel brunatny

hej ziutek. Teraz znalazłem ten temat ale nie mam czasu go w tym momencie czytać i z tobą rozmawiać. Zostawiam kom. aby mi powiadomienia przychodziły z tego tematu. Będzie sporo pytań do ciebie odnośnie soli drogowej :rolleyes:

pzdr.