Skocz do zawartości

Zdjęcie

Siewnik poznaniak opinie

42 odpowiedzi na ten temat

#21 Share daron64

daron64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 04 sierpień 2016 - 17:09

Siewnik poznaniak opinie D8 to już troche inna liga cenowa. Koło mnie sprzedawal d7 bez2redlic za 2500do negocjacji, w ladnym stanie no ale nie mialem wtedy ani zlotowki.
W porównaniu z konnym to pewnie ze i poznaniak będzie ok. Pisalem zresztą ze sialiśmy nim sporo lat i było dobrze, zboże wschodzilo, nigdy żadnej szachownicy na polu nie byli itd. Po prostu moim zdaniem za te cenę co krzyczą za poznaniaka to można poszukać zachodniego, który(w podobnych pieniadzach)bylby lepszym wyborem. Nawet niby takie pierdoly jak te spulchniacze, zagarniacze itd, ale jednak roznica w pracy jest. Nawet glupie to ze klapę od skrzyni zasypowej mam teraz na sprężynach i mi na ręce nie spadnie, niby nic nie znaczy a jednak przyjemniej się robi. Gdybym trafil poznaniaka za ok 2tys zl to pewnie bym kupil, ale za tyle byly tylko takie stare jak sam mialem, tyle ze w lepszym stanie. A niekiedy i koli 3kosztowaly. To moim zdaniem pomylka jakas tyle pieniędzy za starego dawać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Siewnik poznaniak opinie Dzisiaj, 09:54
  •  

#22 Share David-Zetor

David-Zetor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 04 sierpień 2016 - 17:19

Siewnik poznaniak opinie

Też tak uważam że ceny poznaniaków są chore.Nie wspomnę o zetorach.

Marzy mi się kupno zetor 7745 ale to musi trochę poczekać.Dzięki wielkie

za rady bardzo mi były potrzebne.

#23 Share daron64

daron64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 05 sierpień 2016 - 01:19

Siewnik poznaniak opinie Zetora to już sobie odpuscilem. Zbieram się do kupna większego ciągnika i tez myslalem czy nie kupić 7745. Ale ich ceny skutecznie mi to z glowy wybily. Ponad 40tys za prawie 30letnie ciagniki. Ok rozumiem, ze bardzo malo awaryjne, ze tanie czesci, ze latwo dostępne, ze prosta naprawa(czyli analogicznie jak poznaniak) no ale ceny sa z sufitu. Daj znać jak tam poszukiwania i na co się ostatecznie zdecydowales.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share szczypka

szczypka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 653 postów

Napisany 05 sierpień 2016 - 07:16

Siewnik poznaniak opinie

mam poznaniaka od nowości ojciec go kupił w 94r skrzynia olejowa ustawienie ilości wysiewanego ziarna proste jak budowa cepa (próba kręcona za każdym razem ponieważ zawsze zboże jest inne raz grubsze raz drobniejsze a ważna jest liczba roślin na m2) z drobno nasiennymi też niema problemu wystarczy wysunąć kołki na zębatce i wysiewać wąską zębatką z zapychaniem redlic problemu nie mam wystarczy dobrze pole uprawić ale te rurki plastikowe to im nie wyszło jak ten plastik zobaczy słońce robi się kruchy max 2 lata i pękają jak głupie 

#25 Share David-Zetor

David-Zetor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 05 sierpień 2016 - 14:20

Siewnik poznaniak opinie

Daron64 spoko dam znać jak coś kupie.

Ja jak na razie będę zbierał na tego zetor fakt części to ma tanie jest w prostej budowie,mało awaryjny 

na brak mocy to ludzie nie narzekają.Wolę dołożyć a mieć już na lata.

Trafiają się zagraniczne ciągniki o wiele taniej od zetorów ale wiesz

nie daj boże coś się zepsuje a części to nie są takie tanie.

#26 Share daron64

daron64

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 06 sierpień 2016 - 02:16

Siewnik poznaniak opinie W 7011 robilem remont, to np.: skrzynia(2walki, chyba 3tryby, wszystkie lozyska, czesc synchronizatora(caly synchronizator 1500zl)) ok.3500zl, zestawy naprawcze troche ponad 2stowy, glowice troche ponad 3stowy, regeneracja pompy 600. Ceny części oryginalnych oczywiście.
Wiadomo, ze do zachodniego będzie drożej, niektóre części parokrotnie droższe, no ale i zaawansowanie sprzętu inne. Tez myslalem nad 7745,ale jednak mocniejszy ciagnik mi potrzebny.

#27 Share adrian

adrian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 29 wrzesień 2016 - 20:55

Siewnik poznaniak opinie

Witam zastanawiam sie nad poznaniakiem i mam kilka opcji:

https://www.olx.pl/o...html#1ef560a474

wybrać ze skrzynia olejową, czym one sie różnia w praktyce??

#28 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 30 wrzesień 2016 - 10:30

Siewnik poznaniak opinie

z pewnością szukaj takiego na docisku, czyli czerwony odpada

na skrzyni olejowej masz dokładniejszy wysiew, co jest bardzo przydatne w siewie rzepaku, do zboża na kilka ha myślę że dobra przekładnia mechaniczna wystarczy

Polska B

#29 Share peny259

peny259

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 03 październik 2016 - 17:57

Siewnik poznaniak opinie A odpowie mi ktoś na pytanie czym różni się poznaniak s043/2 od s043/3? bo patrząc na tabele od jednego i drugiego w jednym jest wysiew normalny zwiększony i zmniejszony a drugi normalny i średni i zmniejszony . Wytłumaczy mi ktoś to? kupiłem s043 /3 z 89 roku plastikowe rurki docisk ale nie mam tabeli ani książki.

#30 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 04 październik 2016 - 08:26

Siewnik poznaniak opinie

pewnie tylko nazwa inna

normalny to koło duże na duże przy małej zębatce na łańcuchu

średni czy też zwiększony to duże na małe i zębatka jw.

zmniejszony to duże na duże i duża zębatka

Polska B

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share peny259

peny259

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 04 październik 2016 - 09:03

Siewnik poznaniak opinie dzięki kolego. :-)

#32 Share m_i_c_h_a_l

m_i_c_h_a_l

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 04 październik 2016 - 09:27

Siewnik poznaniak opinie

Koledzy a może mi ktoś podpowiedzieć gdzie sprawdzić czy siewnik ustawiony jest na normalny wysiew czy na zwiększony?

Kilka dni temu przed siewem ustawiłem siewnik na wysiew 161 kg czyli B6.

W próbie kręconej wychodziło dobrze i nawet po przestawianiu dźwigni wychodził mi wynik podobny do podanych w tabeli wysiewu.

Jednak po wyjechaniu w pole okazało się, że na ustawieniu B6 zamiast wysiać na hektar około 160 kg (tyle wsypałem do siewnika), po zasianiu 65 arów okazało się, że siewnik jest pusty :-(

Jaka może być przyczyna tego, że na próbie wychodziło dobrze a w polu pod obciążeniem wyszło całkiem co innego?

Dodatkowo miałem później taką sytuację, że dalej siałem (pszenicę) na A1 i wysiewało mi około 170-180 kg.

Przed skończeniem siewu musiałem odpiąć siewnik i następnego dnia rano go podpiąłem i wiedząc, że mam A1 sprawdzone spokojnie zjeżdziłem hektar i jakież było moje zaskoczenie kiedy okazało się, że mam pół siewnika zboża!!!

Jaka może być przyczyna tego, że tak jak napisałem powyżej na podstawie tych dwóch sytuacji wychodzi, że siewnik sieje jak chce.

#33 Share 1210

1210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 04 październik 2016 - 10:06

Siewnik poznaniak opinie

może łańcuch przeskakuje, może gdzieś zębatka na ośce obrobiona, może ośka obrobiona

Niech ktoś z tyłu zobaczy jak koła wysiewające się obracają czy regularnie czy jest skok.

Poznaniak może też inaczej siać pod górei z góry przy tych samych ustawieniach ale nie w takich granicach co opisałeś

#34 Share GucioJUMZ

GucioJUMZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:Maszyny i buggy ,Konie

Napisany 04 październik 2016 - 10:29

Siewnik poznaniak opinie

Witam też posiadam zacnego poznaniaka który został troszkę uzdatniony ma 21 lej i grabki po lekkiej modyfikacji zostało 11 grabek tych fabrycznych co miał .Odnośnie wysiewu denka na ząbek 2 duże znaczenie ma tz;rozkręcenie czy skręcenie łącznika górnego (cięgło ) kolejna sprawa to prędkość jazdy przy większych szybkościach siej mniej .a sprawdzić czy zwiększony czy zmniejszony należy zobaczyć do przekładni na kołach zębatych na boku przy zwiększonym na zakresie B sieje ponad 350kg 

#35 Share m_i_c_h_a_l

m_i_c_h_a_l

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 04 październik 2016 - 11:09

Siewnik poznaniak opinie

Witam też posiadam zacnego poznaniaka który został troszkę uzdatniony ma 21 lej i grabki po lekkiej modyfikacji zostało 11 grabek tych fabrycznych co miał .Odnośnie wysiewu denka na ząbek 2 duże znaczenie ma tz;rozkręcenie czy skręcenie łącznika górnego (cięgło ) kolejna sprawa to prędkość jazdy przy większych szybkościach siej mniej .a sprawdzić czy zwiększony czy zmniejszony należy zobaczyć do przekładni na kołach zębatych na boku przy zwiększonym na zakresie B sieje ponad 350kg 

Próbowałem kombinować z ustawieniem denek na różne wgłębienia i jak wziąłem na pierwsze od dołu (tzn. zamknąłem całkowicie i podniosłem zapadkę o jedno wgłębienie) to na podniesionym siewniku po kręceniu kołem pszenica się sypała ale już podczas jazdy pod obciążeniem tak jakby się zawieszała i nie sypała się.

Finalnie ustawiłem na drugie wgłębienie od dołu i tak siałem a materiałem siewny miałem kwalifikowany naprawdę ładny MTZ 46,3.

Ale właśnie jak ta przekładnia powinna być ustawiona? Zmienia się ustawienia na tych kołach jak na zdjęciu poniżej?

Załączone miniaturki

• przekladnia.jpg

#36 Share robert1226

robert1226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 04 październik 2016 - 13:19

Siewnik poznaniak opinie Teraz na obrazku masz wysiew zwiększony .A to ze ci sieje jak piszesz wyżej ,może nie do końca opuszczasz siewnik i po prostu ci kolo napędowe nie zawsze dobrze kręci.

#37 Share m_i_c_h_a_l

m_i_c_h_a_l

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 04 październik 2016 - 13:37

Siewnik poznaniak opinie

Opuszczam do końca bo nawet muszę podnieść ramiona podnośnika bo są zbyt nisko :-)

Musze rzeczywiście przyjrzeć się działaniu kół w przekładni, łańcucha oraz sprawdzić ustawienie przekładni bocznej jak już wiem jak powinna wyglądać.

Chyba jednak tak jak piszecie będzie jakiś problem w przekładni lub z łańcuchem bo tak jak pisałem pod obciążeniem wychodzi co innego niż np. przy próbie kręconej.

Dzięki za pomoc jak ustalę przyczynę dziwnego zachowania siewnik to napiszę :)

#38 Share WaldemarNowicki

WaldemarNowicki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 04 październik 2016 - 14:14

Siewnik poznaniak opinie Może po prostu wymień koło na takie z protektorem

#39 Share GucioJUMZ

GucioJUMZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:Maszyny i buggy ,Konie

Napisany 04 październik 2016 - 15:29

Siewnik poznaniak opinie

Koło zbyt wile niema do wysiewu aż tak dużej rozbieżności siewu .Pierwsze typy na ciężarku miały koła R15 z syrenki .Nowsze 400 R16 .Sam mam z Syrenki bo szeryf uznał że nie da 180zł za oponę . różnica w obwodzie to 3cm .odnośnie próby kręconej radzę zważyć na dobrej wadze . 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1207 postów

Napisany 04 październik 2016 - 16:59

Siewnik poznaniak opinie

Ja mam na sprzedaż zestaw uprawowo siewny 3m na packerze i poznaniak 3m na stopkach, 2011 rok. Wygląda jak roczny, Jak coś to na pw

Dodaj odpowiedź