dzony9203

Przekrzywiona rama w pługu - czy da radę orać?

Polecane posty

dzony9203    2

Witam wszystkich. Jestem w posiadaniu pługa 4-skibowego wirax (tak wiem wieje taniością).

Za pomocą specjalnych przyrządów dokonałem dokładnych pomiarów (sznurek + miara) :D 

Okazało się że dwie środkowe słupice są o jakieś 1,5-2 cm niżej (pomiędzy linią wyznaczoną przez pierwszą i ostatnią).

 

I tu pytanie, czy pługiem który ma taki defekt można w miarę zaorać?

Czy wymagane jest prostowanie lub regulacja lemieszami (głębszy na pierwszą i ostatnią skibę)?

 

Pozdrawiam.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzony9203    2

A to tak ciężko podpiąć traktor, jechać na pole i sprawdzić?

 

Nie. Robiłem orkę na wiosnę i nie wiem czy to wina złej regulacji czy samego pługa.

Myślisz, że pisałbym gdybym tego nie sprawdził?

Edytowano przez dzony9203

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

to jeśli sprawdziłeś to po kiego się pytasz? Co stwierdziłeś? My tu możemy w ciemno zakwalifikowac pług na złom bo przecież coś tam orze 1 czy 2cm płycej bądź głębiej i z tego powodu plony Ci spadną.

Jeśli myslisz startować w konkursie orki to faktycznie masz problem bo dobrego miejsca nie zajmniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominikl95    36

weź prostą deskę, przewal pług na drugą stronę i przyłusz deskę do lemierzy jak żadna Skiba nie będzie odchodzić wtedy gra a jak będzie pokrzywiony to tylko na złom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Witam wszystkich. Jestem w posiadaniu pługa 4-skibowego wirax (tak wiem wieje taniością).

Za pomocą specjalnych przyrządów dokonałem dokładnych pomiarów (sznurek + miara) :D

Okazało się że dwie środkowe słupice są o jakieś 1,5-2 cm niżej (pomiędzy linią wyznaczoną przez pierwszą i ostatnią).

 

I tu pytanie, czy pługiem który ma taki defekt można w miarę zaorać?

Czy wymagane jest prostowanie lub regulacja lemieszami (głębszy na pierwszą i ostatnią skibę)?

 

Pozdrawiam.

Na pierwszą i ostatnią skibę nowe lemiesze a środkowe zdarte lemiesze i będzie orał jak ta lala  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzony9203    2

weź prostą deskę, przewal pług na drugą stronę i przyłusz deskę do lemierzy jak żadna Skiba nie będzie odchodzić wtedy gra a jak będzie pokrzywiony to tylko na złom

O tym nie pomyślałem jeszcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzony9203    2

kup starego kvernelanda i będzie orał tak jak powinno

Dzięki za radę kolego. Jesli ktos Ci mówi że ma problemy z samochodem to mowisz mu kup mercedesa i po problemie?

 

Ja w pierwszej kolejności chce aby pług, chociaż przez jeden dwa sezony posłużył.

Zdaję sobie sprawę ze kverneland zalatwilby sprawę. Ten pług odbiega jakością wykonania i jest kopią kvernelanda. Mimo to jeśli się uda tanim kosztem chcę by nadawał się do czegoś prócz na złom.

A kolego lukbold, dzięki za radę i w tym roku nie wystartuje w konkursie orki i zajmę się szykowanoem plugu na 10-15 GO.

 

Wracając do dyskusji mam pomysł i dla osób zainteresowanych tematem:

 

Ten pług wygląda tak tyle że mój jest starszy: https://www.google.pl/search?q=pług+wirax&client=ms-android-samsung&prmd=ivmn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjS6aHSvprOAhWLhSwKHT6iCpMQ_AUICCgB#imgrc=3zKiKF7qNiEU0M%3A

1. Na początek planuje odkręcić wszystkie slupice i wybić zabezpieczenia.

2. Mam nadzieję ze najpierw wyreguluje coś zamianą miejsc ani słupic.

3. Jeśli nie to przewiercę nowe otwory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Baldek
      Witam Wszystkich , chciałbym kupić pług obrotowy ,znalazłem kilka ogłoszeń kuhn ,powie mi ktoś czym różni się  kuhn master 120 od kuhn MULTI master 120,121??? Czy polecacie kuhny czy inne marki???
    • Przez ptaszyna
      Witam chciałbym zapytać czy ktoś ma pług Agro Masz z ramieniem do wału, chodzi o pług obrotowy na resorze i to ramię; http://www.agro-masz.eu/index.php?menu=oferta&kategoria=orka&podkategoria=POR&tab=opis. Moja prośba polega na tym by zrobić kilka zdjęć jak to jest zamocowane i podanie kilka wymiarów. 
    • Przez Radzio86
      Witam. 
      Drodzy forumowicze, powiedzcie mi proszę czy Zetor 7211 bez przedniego napędu poradzi sobie z pługiem zagonowym Kverneland 3 skibowym  16 calowym ? Ziemia mieszana - od ciężkiej gliny po piaski.
      Jestem też ciekawy jak duży pług obrotowy może poradzić taki ciągnik ? 
       
    • Przez Radzio86
      Kupię pług z odkładnicami sprężynowymi, do Zetora 7221  70 KM.
      Tel   794 584 759  (najlepiej wieczorem)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj