Skocz do zawartości




Reklama



Cena zboża siewnego


  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie
16 odpowiedzi na ten temat

#1 zetorek10145

zetorek10145

    Nowicjusz

  • Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 29 marzec 2008 - 20:34

Zastanawia mnie sprawa ile kosztuje zboże siewne w waszych rejonach. Zaprawiane,z centrali nasieniczej i na targu czy giełdzie.
A tak przy okazji chce się dowiedzieć kto już posał zboża wiosenne bo ja miałem zamiar po swiętach rozpocząc, ale pogoda niedopisała :angry:

#2 wojt

wojt

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Śląsk, Orzesze

Napisany 29 marzec 2008 - 21:23

jęczmień (sezam) 180zł/100kg
owies (deresz) 175zł/100kg
przywiózł mi to koleś z NUTRENY co rozwozi pasze itp. Z najomy się gdzies pytał to za jęczmień chcieli 220zł/100kg. Ceny super  :) zalezy jak dla kogo :)

#3 talek48

talek48

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 443 postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisany 31 marzec 2008 - 22:25

Ja mialem posiac dzis owies:D ale włukowalem i jutro posieje:D
Za owies wołają u mnie 1900żł za tone;(;(;(
Ja wymienilem owies za jęczmien ...wiec na szczescie nie placilem....

#4 TumeK

TumeK

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 743 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Polandia
  • Zainteresowania:To co widać:]

Napisany 31 marzec 2008 - 22:28

pszeniczke syngenta zaprawiona juz cacy 2400 za tone
Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

#5 mlody3320

mlody3320

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:lubelskie

Napisany 31 marzec 2008 - 22:53

u mnie sprawa przedstawia sie nastepujaco:
- owies 1700-1900zl. za tone
-jeczmien 2000 zl. za tone
-pszenica 2600 zl. za tone
pozdro!!!!

#6 zorak

zorak

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:Świerzawa - Dolnośląskie

Napisany 08 kwiecień 2008 - 09:10

jęczmień odmiana Justina - niecałe 200 zł za 100 kg. Zakupione 1100 kg.

#7 oFsik

oFsik

    Moc dostarcza Zetor

  • Members
  • PipPipPip
  • 1774 postów
  • 24926566
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:okolice Rzeszowa

Napisany 08 kwiecień 2008 - 09:18

Zobacz postmlody3320, o Mar 31 2008, 23:53, powiedział:

u mnie sprawa przedstawia sie nastepujaco:
- owies 1700-1900zl. za tone
-jeczmien 2000 zl. za tone
-pszenica 2600 zl. za tone
pozdro!!!!
A jakie to odmiany?
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#8 andrzej2110

andrzej2110

    Zaawansowany

  • V.I.P.
  • 9316 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:okolice Płocka

Napisany 21 sierpień 2008 - 19:18

to było wiosno. a jakie so teraz ceny pszenżyta zimowego w centrali??
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.  :D

#9 oFsik

oFsik

    Moc dostarcza Zetor

  • Members
  • PipPipPip
  • 1774 postów
  • 24926566
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:okolice Rzeszowa

Napisany 21 sierpień 2008 - 19:47

Ja kupiłem pszenice po 1000zł za tonę.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#10 MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

    Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

  • V.I.P.
  • 1735 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:wielkopolska
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 05 wrzesień 2008 - 22:57

z tego co pamietam oferujemy:

jęczmien TRAMINER nasiona C1 zaprawiane 160 zł/q
żyto BOSMO nasiona C1 zaprawione 140 zł/q

tyle zapamietałem ale jak ktos zainteresowany mogę sie dowiedzieć co po ile
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#11 darolee

darolee

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 05 październik 2008 - 10:08

U mnie na dzień dzisiejszy pszenica ozima w granicach od 140 do 190 /q zależy od odmiany i gdzie się kupuje. Najtaniej wychodzi w gospodarstwach nasiennych. Musze przyznać, że patrząc na ceny zbóż, to cennik mają zeszłoroczny :P A jakość pozostawia wiele do życzenia.

#12 NAMOOR

NAMOOR

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 09 grudzień 2008 - 18:46

Jak chcecie jakości to kupujcie u dużych dystrybutorów materiał z papierami, centrale odradzam, czas tam się zatrzymał ze 30 lat temu, wiem co mówię.

#13 deer

deer

    gleboryjca

  • V.I.P.
  • 1279 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:pyrlandia

Napisany 21 styczeń 2011 - 19:55

Odświeżę temat.

Jakie ceny materiału siewnego zbóż w waszych okolicach. Bo zdeko przeraziła mnie cena pszenicy jarej która gdzieś obiła mi się o uszy  :blink: .
BŁOGOSŁAWIENI   CI,   KTÓRZY   NIE   MAJĄ   NIC   DO   POWIEDZENIA   I   NIE   UBIERAJĄ   TEGO   W   SŁOWA

#14 miszka31

miszka31

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:siedliszcze koło dubienki
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 21 styczeń 2011 - 20:42

mi dziś kolega mówił o cenie  250 zl za 100kg pszenicy i są problemy z dostaniem.

#15 lukasz612

lukasz612

    Użytkownik

  • Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:zachodniopomorskie powiat gryficki

Napisany 21 styczeń 2011 - 23:06

ja zamawiałem  jęczmień to mówili, że w granicach 1800-1900zł/t

#16 NAMOOR

NAMOOR

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 22 styczeń 2011 - 14:41

Generalnie to do 2 tys / tona nasiona się kupi.
Problem jest z dostępnością.

Jak ktoś chce kwalifikat to trzeba się spieszyć.

AgroFoto

  • Reklama AgroFoto
  •  

#17 Dzientki

Dzientki

    Zaawansowany

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Lokalizacja:okolice Białej Podlaskiej

Napisany 23 styczeń 2011 - 21:20

Myślę że cena będzie większa, dowiadywałem się w centrali o cenę owsa i jęczmienia. W mojej okolicy za owies trzeba będzie zapłacić od 180 do 200 zł za 100 kg. Jęczmień będzie kosztował coś około 220 zł. I też mi mówili, że trzeba wcześniej zamawiać, bo później może być problem z dostępnością.





Zobacz także