Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ustawienia do omłotu

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 25 lipiec 2016 - 09:09

Ustawienia do omłotu

Jak ustawiacie deutze? Mam M35.80, górne i dolne sita żaluzjowe, niby ustawiam podobnie jak w bizonie, ale w rzepaku wydaje mi sie, że sporo gubił, choć robiłem różne kombinacje, instrukcje też mam, ale nie bardzo po tym szło ustawić. Oczywiście całkowite zamknięcie wiatru pomagało, ale leciał syf. W pszenicy nieco jest przyklejonych plewek do ziarenek, ale to raczej wina pszenicy, bo jest dość wcześnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ustawienia do omłotu Dzisiaj, 17:38
  •  

#2 Share Piotrek1985

Piotrek1985

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 25 lipiec 2016 - 20:57

Ustawienia do omłotu

ja w swoim 3580 mam do rzepaku sito dolne perforowane

tak samo do zbóż tylko inny kalibraż otworów

ustawiam mniej wiecej jak w instrukcji i jest ok

#3 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 04 sierpień 2016 - 20:10

Ustawienia do omłotu

a jak Ci domłaca pszenice? Bo ja mam pewien problem zresztą występujący też w Bizonie, którym trochę kosiłem, więc nie wiem czy ja robię coś nie tak czy takie dziwne pszenice... Chodzi mi o to, że w zbiorniku występuję moim zdaniem dość dużo niedomłotów, tzn. ziaren oblepionych plewą i strasznie cięzko sie tego pozbyć. Jak ustawie jak w instrukcji (w Bizonie tak samo) górne sito na 10-12, a dolne na 6-8 to leci sporo niedomłotów, klepisko skręcone 14 na 6, obroty 1100, zreszta różnych kombinacji próbowałem. Jedyne co pomaga to przymknięcie dolnego sita na jakieś 4mm (mierząc od końca blaszki), no ale wtedy zapewne sporo ziaren leci na ponowny omłot, bo to ustawienie prawie jak na rzepak, ale w bizonie tez tak musiałem mieć. Tak to jest czyste, bez jakiś kawałów słomy, plew itp. Jęczmień jary wzorowo młóci.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share ziomal_one

ziomal_one

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 04 sierpień 2016 - 20:42

Ustawienia do omłotu

U mnie jest to samo. Taki rok.

Te plewki ciężko paznokciem ściągnąć, jakby przyschnięte. Na skupie nie wybrzydzają. Trochę gęstość psuje. 

Pszenica lekko pochylona? Ktoś mi powiedział, ze to wina wciągania materiału słomą, a nie kłosem na bęben... a ile w tym prawdy.

#5 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 04 sierpień 2016 - 21:17

Ustawienia do omłotu

gęstości to w ogóle brakuje i to raczej nie przez te plewki.. tak lekkich pszenic to ja jeszcze nie miałem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share ziomal_one

ziomal_one

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 05 sierpień 2016 - 08:38

Ustawienia do omłotu

Ja mam 77-78 gęstość, 12,9-13,1 białka. Ogólnie mam odmianę co słabo przezimowała, a w tamtym roku poszła jako paszówka, bo nie miała białka. A w tym po 610 netto część już sprzedana. Jakaś chlebowa ( B ) z KWS. 

Edytowany przez ziomal_one, 05 sierpień 2016 - 08:39.