kotek12321

Hamulce pneumatyczne w przyczepie z Niemiec

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kotek12321    1

Witam,

 

Mam problem po remoncie przyczepy niemieckiej i chęci jej zarejestrowania z DMC 8t potrzebowałem zrobić w niej hamulce pneumatyczne. Elementy instalacji zakupione w komplecie do przyczepy D-47, wszystko nowe. Niestety nie działa. Traktor ma wszystko w porządku z racji tego iż współpracuje z innymi przyczepami.

 

Problem polega na tym iż w jednoobwodowej instalacji jaką wykonałem nie działa odsprężanie hamulców, tz. jak nacisnę pedał hamulca to przyczepa stoi, jak puszczam to też stoi.... nie puszczają hamulce. Przyczepa ma hamulce na dwie osie. Wszystko jest podłączone według schematu ze sklepu internetowego.

 

Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

na początek daj skan czy foto tego schematu


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotek12321    1

No właśnie sprawa wygląda tak że jak podłączę hamulce do ciągnika to jest wszystko ok, butla się napełnia i przyczepa nie hamuje, naciskając pedał hamulca siłowniki się wysuwają, przyczepa stoi i teraz już nic nie można zrobić oprócz przekręcenia dźwigni regulatora na 4 pozycję i odsprężenia instalacji. Jak przestawię dźwignię na którąś inną pozycję po tym zabiegu to znów mogę jechać... 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Na próbę odkręć korektor i podepnij bezpośrednio przewód co idzie na siłowniki, być może w jakiś cudowny sposób korektor przepuszcza powietrze tylko w jedną stronę.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianwr1    3

jaki masz zawór jak HZS 4  to odkręć korek na wyjściu nr 4  i będzie działać miałem tak w 2 przyczepach wykręciłem i problem znikł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian3005    49

Też ostatnio kupiłen nowy zawór z reduktorem po przyczepy i mam taki mankament, że dopuki nie nabiję min 6 atmosfer to przyczepa będzie hamowac, po uzyskaniu 6 siłowniki się schodzą i działa normalnie :P

Więc może sprawdź jakie ciśnienie bije Ci traktor  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotek12321    1

Wszystko jasne, problemem był iż pedał hamulca nie odbijał do końca, dosłownie o kilka milimetrów. W traktorze mam nowy osprzęt do pneumatyki i wszystko śmiga. Przyczepa hamuje idealnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młody_mich
      Witam, zastanawiam się nad zakupem naczepy (typowej pod tira) do ciągnika (podłączanie przez wózek dolly). I mam pytanie jak wygląda rejestracja, czy da się zmienić z ciężarowej na rolniczą (poprzez zmianę opon itp) ? Komuś się w ogóle udało i w jaki sposób
      Z góry dziękuje za odpowiedzi
    • Przez edi2000
      Dzień dobry
      Mógłby mnie ktoś poinstruować jak odpowietrzyć układ hamulcowy w Same Iron 150?
      Zabrakło płynu w zbiorniczku i nie został uzupełniony na czas.
    • Przez PiotrMF
      Witam. 
      Przerabiał ktoś może hamulce pneumatyczne w autosankach na pneumatyczno-hydrauliczne? Z tego co wiem są takie silowniki. Ale zastanawia mnie jak powinna wyglądać taka instalacja jakie zawory, przewody itp. 
    • Przez Bartys12
      Witam jaka przyczepe polecicie chodzi o transport kukurydzy na pryzmy moze byc przyczepa objetosciowa lecz takich w polsce jest malo dlatego predzej wybiore samozbierajaca ale glownie chodzi tylko o transport kukurydzy rotor i podbierqcz nie maja dlamnie znaczenia tylko i wylacznie szybki rozladunek   moje wymogi to minimum 32m3   oraz cena max 30tys netto  co byscie polecili ? 
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj