Skocz do zawartości

Zdjęcie

IHC 644 problem z odpaleniem

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MichaLesyk

MichaLesyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 23 lipiec 2016 - 23:37

witam od niedawna jestem posiadaczem Złomka tzn Internationala 644 :) maszyna kupiona w stanie agonalnym 

udało  się doprowadzic w wiekszej czesci do uzytkowania ów traktor 

lecz mam problem z odpalaniem gdyż polega to na tym ze ciagnik kręci ale nie odpala ani na zimnym ani na ciepłym najśmieszniejsze jest to ze wystarczy psiknac delikatnie samostartu w dolot i odpala na tknięcie , po odpalenie pracuje niemalze idealnie lecz delikatnie kopci  

dodam ze pompa byla regenerowana , świeca sprawna grzeje moze ktos juz mial z tym problem ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
IHC 644 problem z odpaleniem Dzisiaj, 21:16
  •  

#2 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 23 lipiec 2016 - 23:45

wtryski sprawne?

#3 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 23 lipiec 2016 - 23:51

Jaki kolor dymu ? Wtryski też robiłeś ? Pompa rotacyjna czy rzędowa ? Jeśli rotacyjna to Boscha czy Cav ? Filtry powietrza nowe czy pamiętają jeszcze fabrykę, z której wyszły razem z ciągnikiem ? Na koniec zostaje sprawa wyprzedzenia-opóźnienia zapłonu. 

#4 Share caseihc

caseihc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 24 lipiec 2016 - 06:07

Silnik do remontu miałem to samo w 845 nawet w lecie nie chciał palic brak kompresji po wymianie pierscieni i regeneracji głowicy pali na dotyk.

#5 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2249 postów

Napisany 24 lipiec 2016 - 08:43

IHC 644 problem z odpaleniem przecież on się cieszy ze traktor doprowadził do stanu używalności a tu remont silnika mu sugerujesz? no cóż... malowanie stanu technicznego nie poprawi panie autor tematu

#6 Share MichaLesyk

MichaLesyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 24 lipiec 2016 - 10:43

silnik sprężanie ma dobre , pompa rotacyjna boscha , wtrysków jeszcze nie ruszałem

przecież on się cieszy ze traktor doprowadził do stanu używalności a tu remont silnika mu sugerujesz? no cóż... malowanie stanu technicznego nie poprawi panie autor tematu

a skąd ty facet wiesz co bylo w nim robione ? śmieszy mnie takie dogryzanie komus na forum . i dla twojej wiadomosci ciągnik  nie byl malowany 

Edytowany przez MichaLesyk, 24 lipiec 2016 - 10:40.

#7 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2249 postów

Napisany 24 lipiec 2016 - 12:00

no to jak zmierzyłeś kompresje i stwierdziłeś że jest dobre to jaki masz jeszcze problem? bez zastanowienia wpierw wtryski a potem pompka zasilająca i pompa wtryskowa do sprawdzenia... już z wiadomych powodów wymianę filtry pomijam. Dla mnie śmieszne jest wykładanie grubej kasy na remont pompy kiedy wcześniej nawet nie sprawdziło się wtrysków które najczęściej zawodzą w całym tym układzie

Edytowany przez lukbold, 24 lipiec 2016 - 12:41.

#8 Share MichaLesyk

MichaLesyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 24 lipiec 2016 - 13:35

nie ma zadnej pompki zasilajacej jest tylko pompa boscha . pompa zostala wyslana do regeneracji bo ciagnik wogole nie odpalał 

#9 Share caseihc

caseihc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 24 lipiec 2016 - 13:39

Jakie ma ciśnienie na cylindrach?

#10 Share caseihc

caseihc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 24 lipiec 2016 - 13:39

Jakie ma ciśnienie na cylindrach?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 24 lipiec 2016 - 14:13

W tych ciągnikach nie ma pompek zasilających. Układ działa na zasadzie samocieku a pompa wtryskowa sama zasysa paliwo.To bardzo dobry układ a zwłaszcza z pompą Boscha. Nie przejmuj się dogryzaniem kolegów, którzy nawet koło takiego ciągnika nie stali :D Mamy demokrację i niech każdy pisze co chce...chociaż faktem jest, że są na forum tacy co lubią komuś przysrać ale taki jest cały internet...trzeba na to przymknąć oko i nie prowokować do dalszej dyskusji bo to takich tylko nakręca do dalszego przysrywania :D. Tak jak koledzy piszą sprawdź wtryski i oczywiście filtry powietrza bo nie napisałeś czy zmieniałeś a jak są zamulone to jest problem z odpaleniem. Możesz wyjąć filtry i spróbuj odpalić bez to zobaczysz czy robi różnicę. Na koniec tak jak pisałem odpowiednie wyprzedzenie zapłonu i musi chodzić.

#12 Share Valtra123

Valtra123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo wszystko co z tym związane , Motoryzacja ,

Napisany 24 lipiec 2016 - 14:56

IHC 644 problem z odpaleniem A na jaki kolor kopci. I jak założysz rurę na dolot po psiknięciu samostartu to chodzi normalnie.

Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

#13 Share MichaLesyk

MichaLesyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 24 lipiec 2016 - 15:48

ciagnik po odpaleniu na plaka pracuje normalnie ma moc delikatnie kopci na siwo . jutro wyciagne wtryski i zaloze nowe końcówki 

#14 Share Valtra123

Valtra123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo wszystko co z tym związane , Motoryzacja ,

Napisany 24 lipiec 2016 - 17:28

IHC 644 problem z odpaleniem Są dwa powody tego problemu :

1. Zablokowane wtryskiwacze

2. Wypalona uszczelka pod głowicą

Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

#15 Share drejsyk

drejsyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 24 lipiec 2016 - 17:53

to jest trojka i on ciężko pali jak nasz ciapek,, musisz długo kręcić i nic nie zmienisz,ten typ tak ma, wiem bo tłumaczył mi jeden z użytkowników. holender, miał jeszcze 744, i tłumaczył o odpaleniu 644,

#16 Share lukaslukas

lukaslukas

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 24 lipiec 2016 - 18:09

http://konedata.net/...tional-554-844/ a to ciekawe... po jakiemu w tej Holandii gadają? bo zleksza nic z tego nie zrozumiałeś a chcesz pociskać tutaj kit

#17 Share MichaLesyk

MichaLesyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 24 lipiec 2016 - 21:20

trójka tzn ? sęk w tym ze mozna krecic do bólu i tak nie odpali wystarczy dosłownie jedno nacisniecie samostaru i gada 

#18 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 24 lipiec 2016 - 23:16

to jest trojka i on ciężko pali jak nasz ciapek,, musisz długo kręcić i nic nie zmienisz,ten typ tak ma, wiem bo tłumaczył mi jeden z użytkowników. holender, miał jeszcze 744, i tłumaczył o odpaleniu 644,

Już wyżej pisałem o tych co nawet nie stali obok starego Internationala i widzę, że nie czytasz po kolei wszystkich wpisów :unsure:

Po co się wypowiadasz jak nie masz pojęcia o czym piszesz ? 644 ma 4 a nie 3 cylindry ! Nie masz pojęcia ani o tym konkretnym ciągniku ani chyba o żadnym jeśli uważasz, że 3 cylindry to trzeba kręcić do usranej śmierci bo ten typ tak ma....kto Ci takich głupot naopowiadał ???? Chyba jakiś handlarz żeby grata wcisnąć :lol: a potem tworzą się "legendy" i "mity"...ech szkoda gadać na takie głupie gadanie...

Człowiek ma problem i pyta a tu mało konkretów i co róż ktoś jakieś bajki albo porady w stylu jak nie pali stary traktor to kup sobie nowy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 01 sierpień 2016 - 17:07

pomyłka

Edytowany przez rafff24, 01 sierpień 2016 - 17:13.

Dodaj odpowiedź