Gość Luke16

Czym tanio utwardzić podwórko???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
denzel    28

glinę wybrać na dół kamienie po kombajnie ,,ANNIE" i  wyrównać piaskiem i gitara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli pierw wybiorę ile potrzebuje a następnie:

Piasek- 30cm

Gruz/Kamienie- ok 20cm

Żwir- tak żeby zakryć kamienie i wyrównać powierzchnie

 

Żadnych sączków drenarskich nie wkładać? Myślałem też o takich studzienkach spływowych co jakieś 15m.

Powinno być ok?

Edytowano przez tomala1111111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Na wierzch  lepiej  daj  Szlake   niż  żwir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

taaa i szlaka po kilku latach się rozleci i masz błoto. W żwirze takim jak ja znam będziesz buksował kołami i w ogóle ciężko się po tym chodzi... U mnie na wierzch daje się kamień hutniczy 10-20mm i było ok dopóki nie nakryłem ho brukiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z ta szlaka to tragedia jak nie wiem co ja się w tym roku przekonałem gdzie na taki plac przed droga sobie trochę jej wysypałem. Ona może jest dobra ale pod osobówkę na działce na mazurach czyli mało używana. Jeśli często po niej jeździsz rozbijasz ja w pyl i jak jest sucho to największe przekleństwo jakie może być z kurzu.

 

Jak nie ma mocnego pochylenia terenu to lepiej daj sączki. Jeśli wybierzesz ziemię i jest to płaski teren czyli zrobisz sobie dołek bez odpływu to obowiązkowo musisz dać saczki i jeszcze dalej przekopać rurę aby wodę w dół spuścić. Musi być niżej niż poziom do którego wykorytujesz, bo inaczej będziesz miał sadzawkę przykrytą:

 

Piasek- 30cm

Gruz/Kamienie- ok 20cm

Żwir- tak żeby zakryć kamienie i wyrównać powierzchnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Znajomy wysypał szlakę przy budynku gdzie stoi zbiornik na mleko to podczas kontroli ostro go zjechali za to, przysypał to żwirem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Za co zapłacić, za korytowanie które można samemu zrobić cyklopem, bądź ładowaczem czołowym, czy za przywiezienie piachu z lasu z dołka firmy firmowym samochodem, zamiast ze swojego lasu w którym znajduje się swój dołek z piachem, swoim firmowym wozem czy przyczepą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Widać jakaś firma też chce zarobić. Jaka to filozofia utwardzić samemu teren? U siebie pod mleczarkę wybraliśmy 50cm ziemi na to piasek kamienie i trochę piasku na wierzch żeby przyrównać. Trzy lata minęło i droga się trzyma, a teren dość mokry gliniasty i płaski że woda słabo odpływa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_aisak_    10

No żadna filozofia, w firmach też przecież ludzie pracują. Tylko, że jak po placu mają jeździć 30 tonowe zestawy bez odpowiedniego ubicia poszczególnych warstw kamieni cała praca pójdzie na marne, wszystko wykipi. No chyba, że po placu będą jeździły tylko traktory solo i ewentualnie furmanki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Wiadomo że bez ubicia nie wjedzie tak ciężki pojazd. Ja to robiłem trochę wcześniej żeby się ubiło zanim będzie jeździła mleczarka która zalana mlekiem wcale lekka nie jest. Jak ktoś chce na szybko zrobić to zagęszczarkę żaden problem wypożyczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Tylko mazać się będzie, a nic nie utwardzi chyba że masz sam żużel.

Jaki popiół? Jak drzewny to na ogród czy pole możesz wysypać. Większa korzyść z niego będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SteelProfil    0

Panowie - najtańsza i najskuteczniejsza wersja tylko gruz.

 

Geowłóknina - na niej frakcja 63-100, na górze 0-63mm. Po to by górę ładnie zagęścić.

Koszt m2 na naszej inwestycji zamknie się w granicach 25 pln.

Plac po którym będą mogły jeździć 40tonowe ciężarówki.

 

W załączniku zdjęcia z pierwszego etapu - czyli gruzowania frakcją 60-100.

 

Robimy to sami dla siebie (systemem gospodarczym) - jeżeli macie pytania o technologię - pisać :)

 

post-187278-0-22006200-1479418165_thumb.jpg

post-187278-0-95065700-1479418165_thumb.jpg

post-187278-0-62720600-1479418570_thumb.jpg

 

 

Pozdr.

 

SP

Edytowano przez SteelProfil

Nikt nie obiecywał, że będzie łatwo ! Tanie Blachy i Płyty Warstwowe SteelProfil Dzierżenin

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

no to słucham, jakaż to technologia :)


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sadek9    186

wszystko fajnie tylko że geowloknina powinna leżeć na piasku a na jej też powinno być parę cm piasku bo kamienie zwyczajnie mogą ją przeciąć ale napewno dużo lepiej niż bez niej w końcu dzięki temu gruz nie idzie w głąb ziemi i nie robią się koleiny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Ty się już o te geowłóknine nie martw... takiej na pewno nie widziałeś. A1 w ten sposób robiłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

To jaka jest kolejność robót związanych z utwardzeniem? też mnie to czeka a ostatni a warstwą chyba będzie beton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
SteelProfil

jakie grubości poszczególnych warstw gruzu? gruz kupiłeś czy miałeś swój? napisz coś więcej na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SteelProfil    0

Przepraszam Panowie - tyramy z placem (tak nam fajnie poszło, że zrobiliśmy dodatkowe 800m2) i brakuje czasu na net :)
 

Co do geowłókniny - fakt, idealnie byłoby rzucić pospółkę na nią, a dopiero potem gabaryt ale po pierwsze to zabawa, bo trzeba by to zrobić ręcznie (koparka kołami nieco poprzesuwałaby geowłókninę), po drugie to czas, po trzecie dodatkowe cm które wpierw trzeba by wykorytować, a po trzecie i najważniejsze to geowłóknina 200g/m2 i nawet gruz 63-100mm sypany bez litości z patelni nic jej nie robił. Za to idealnie tępiła noże przy cięciu pasów :)

 

Generalnie wykorytowaliśmy 35-60cm. 35 na całym placu 60cm tam gdzie będzie duży ruch TIRów ważących z towarem po ~40t.  i.. jestem zachwycony uzyskanym efektem i stabilizacją placu.

Warstwy:

- geowłóknina 200g/m2 (2pln/m2)

- gruz gabaryt 63-100 ok 20 cm (18pln/tonę + 8pln/tonę transport)

- gruz 0-63 ok 15 cm (15pln/tonę + 8pln/tonę transport).

 

Zakładając 1m3 = 1,5t to 1m2 placu kosztował w materiale:

- geo - 2pln

- gruz 7,80 + 6,90 = 14,70 pln/m2

- walec 1,8t - 400 pln/dzień

- koparka 800 pln/dzień

 

Reasumując m2 placu (35cm podbudowy) z korytowaniem i wywożeniem ziemii wyszedł sporo poniżej 30pln/m2.

Wjeżdzające patelnie z 30t ładunkiem czy też wózek widłowy 4,5t z ładunkiem 4t nie robi wrażenia na nawierzchni.

 

 

Dla przykładu:

Gdy pytałem o walec dostawałem oferty 1500-2000pln/dzień.

Wypożyczenie 1,8t (macie go na zdjęciu) kosztowało... 400pln/dobę.

Gruz 0-63 "firmy" oferowały w cenie 35pln/tonę + 5 pln transport.

Mnie wyszedł 15pln/tonę + 8 pln transport.

Na szybko licząc oszczędność z "gospodarskiego" podejścia i zrobienia tego we własnym zakresie wyniosła 30%, pomijając fakt, że jest to zrobione porządnie - bez oszczędności na materiale.

 

 

 

Pozdr.

SP

post-187278-0-44328700-1480442623_thumb.jpg

Edytowano przez SteelProfil

Nikt nie obiecywał, że będzie łatwo ! Tanie Blachy i Płyty Warstwowe SteelProfil Dzierżenin

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalus8    101

Panowie a ja mam pytanie odnośnie betonu walowanego, czy spotkał się ktoś z tym a może ktoś użytkuje? Potrzebuję zrobić około 200 m2 drogi dojazdowej na nowym nieutwardzonym terenie. Dzwoniłem do firmy i facet mi coś takiego zaproponował w cenie 60 zł za metr grubość 10 cm i podsypka6z piachu ok 5cm. Proszę o wasze sugestie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Bierzesz koparkę korytujesz na 70 cm i sypiesz gryz, kamień tłuczeń. potem piach z kamienia,, zagęszczasz i po robocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LuckyLuke12345    230
Bierzesz koparkę korytujesz na 70 cm i sypiesz gryz, kamień tłuczeń. potem piach z kamienia,, zagęszczasz i po robocie.[/quote

70cm a dlaczego nie 100cm zastanów się co ty piszesz albo jak nie masz pojęcia to nie pisz takich bzdór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Nie bardzo rozumie co piszesz. Za mało czy za dużo. Określ dokładnie o co ci chodzi.

Robiłem już  drogi i utwardzenia  więc wiem co piszę.Chyba że chcesz po dziadosku zrobić i po 3-4 latach do tego wrócić.

Już to przerabiałem.

 

Powinno sie  zabrać ziemię żeby nie wychodziła, a u mnie czystej ziemi jest 90-100 cm więc te 70 to jest minimum żeby  zebrać.

Potem gruby kamień łamany, może być odpad kamieniarski bo tani, potem odpad z łupiarek lub 50-100 na to piasek z kruszarek 0-30, Piasek z piaskowni nie nadaje  się bo nie zklinuję się.

 

Jak ziemi nie wybierzesz to kamień wejdzie  w ziemię i po paru latach ziemia do góry wyjdzie między kamieniem.Chyba że tylko osobówką będziesz jeździł po tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj