Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czym tanio utwardzić podwórko???

145 odpowiedzi na ten temat

#101 Share SteelProfil

SteelProfil

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:Budownictwo Rolnicze
    Płyty Warstwowe, Blachy trapezowe, pianka PIR

Napisany 24 kwiecień 2016 - 09:10

Kruszywo betonowe + na górę destrukt czyli asfalt skrobany :>
Trzeba poszukać remontów w okolicy dróg. Można wyrwać za 1000-1500 pln/samochód :)

Jak ładnie się to zagęści a potem słońce potraktuje temperaturą robi się elegancki i twardy plac.

Nikt nie obiecywał, że będzie łatwo !

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czym tanio utwardzić podwórko??? Dzisiaj, 17:13
  •  

#102 Share ZaopatrzenieRolnictwa

ZaopatrzenieRolnictwa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 25 kwiecień 2016 - 11:51

Kostką brukową utwardzimy podwórko najlepiej ale czy bezie tanio? Absolutnie nie,tym bardziej decydując się na zewnętrzna firmę do jej położenia. My póki co mamy drobny żwirek na podwórku w cenie 70zł tona i to też dobry sposób aby utwardzić nawierzchnię.

#103 Share marluk

marluk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 12 maj 2016 - 22:12

kupowal ktos z lubelskiego plyty JOMB albo JUMBO? z tego co widze najwiecej ofert na Pomorzu. Moze zna ktos miejsca gdzie blizej moge kupic wieksza ilosc w rozsadnej cenie?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share langna

langna

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 12 maj 2016 - 22:20

Czym tanio utwardzić podwórko??? szlaką wysypac można będzie twardo jak się ujedzie ale minus taki że kurzy się strasznie

#105 Share Rafiozo

Rafiozo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 15 maj 2016 - 10:30

Panowie mam pytanie, tradycyjnie błoto na podwórku, pasowała by kostka no ale tradycyjnie mało hajsu. Wybrałem 30-40cm, doszłem do piasku i stwierdziłem że więcej nie trzeba. Chciałem dolną warstwę wysypać tłuczonym granitem, o wielkości pięści a na wierzch (około 10cm) ładny kliniec wielkości połowa kurzego jajka, oczywiście oby dwie warstwy dobrze zagęścić. I stąd moje pytanie, jak mi przywiózł pierwsze auto tego granitu to nie był sam kamień tylko z domieszką jakby piasku, podobno to z tego kruszenia, i czy czysty kamień nie byłby lepszy czy trochę tego niby piasku może się znajdować.

#106 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 15 maj 2016 - 10:59

Właśnie powinno by z domieszką piachu, bo kamień sam ma mieędzy sobą dziury i nie sklinuję się dobrze.

Na wierz powinno być wysypane   0-30 mieszanką , czyli piach z kamieniem do 30 mm, wtedy zagesci się dobrze i beton się zrobi, samum kamieniem nigdy nie będzie dobrze.Musi być piach, ale z  kamienia, bo rzeczny jest okrągły i nie zagęści się.

#107 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 15 maj 2016 - 12:14

najlepszym i najtańszym materiałem na utwardzenie to kamienie z pola zbierane po kopaniu ziemniaków anną, wysyp kamienie a na wieszk wyrównaj żwirem i gotowe 

#108 Share PiVi

PiVi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:Budownictwo AGRO, lekka obudowa, hale stalowe, chlewnie, obory pieczarkarnie i kurniki. Czyli budownictwo rolnicze i nowoczesne technologie - poliuretan piana pir

Napisany 15 maj 2016 - 13:07

Panowie mam pytanie, tradycyjnie błoto na podwórku, pasowała by kostka no ale tradycyjnie mało hajsu. Wybrałem 30-40cm, doszłem do piasku i stwierdziłem że więcej nie trzeba. Chciałem dolną warstwę wysypać tłuczonym granitem, o wielkości pięści a na wierzch (około 10cm) ładny kliniec wielkości połowa kurzego jajka, oczywiście oby dwie warstwy dobrze zagęścić. I stąd moje pytanie, jak mi przywiózł pierwsze auto tego granitu to nie był sam kamień tylko z domieszką jakby piasku, podobno to z tego kruszenia, i czy czysty kamień nie byłby lepszy czy trochę tego niby piasku może się znajdować.

Na samą ziemię połóż wpierw w 1 warstwie geowłókninę.

Usztywni ona całą konstrukcję i sprawi, że nie będzie pracować i się zapadać.

P.

#109 Share Rafiozo

Rafiozo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 15 maj 2016 - 14:07

Panowie wielkie dzięki za podpowiedzi, spytam się jeszcze bo gdzieś słyszałem żeby na sam wierzch posypać cementem, lub cementem z piaskiem i zagęszczara, czy to dobry pomysł czy nie cudować nic z cementem, dodam że będzie jeżdził po tym wózek widłowy, no i żeby to w miarę ładnie wyglądało.

Edytowany przez Rafiozo, 17 maj 2016 - 07:30.

#110 Share Arowana14

Arowana14

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 14 lipiec 2016 - 17:29

Płyty ażurowe naprawdę fajnie sprawdzają się przy utwardzeniu podjazdów czy podwórka. Płyty ażurowe szczególnie dobrze spisują się na terenach podmokłych czy po prostu podczas roztopów po zimie. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share kocur666

kocur666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 15 lipiec 2016 - 15:45

Czym tanio utwardzić podwórko??? Panowie mam problem mieszkam na górce i podwórko jest dość intensywnie używane tzn krowy do obory zganiam z pola i ciężko sprzęt czym to utwardzic myślałem o kostce ale czy to wypali ? A i mam problem z górką z roku na rok górka mi ucieka i co zrobić kiedyś kiedyś był dany gruz tak woda plócze, źe praktycznie został sam gruz , mam swój żwir gruby myślałem wysyłkę nr okej ale wsio zaraz z tej górki znajdzie się na dole doradzcie :)

#112 Share katter

katter

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 18 lipiec 2016 - 11:25

Dobre są też płyty betonowe. Tylko ważne, aby je równo ułożyć, aby nie powstały wybrzuszenia.

#113 Share Rafiozo

Rafiozo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 22 lipiec 2016 - 07:06

Witam ponownie, i ponownie mam problem. Jak pisałem wcześniej, wysypałem podwórko klińcem (na spód 20cm granitu wielkości pięści, na wierzch 20cm klińca 0-40mm). Ale ta drobnica ze zerem uciekła na spód a na wierzchu został kliniec wielkości paczki zapałek, i wszystko było by dobrze ale wózek widłowy się rznie w kamieniu. Proszę doradżcie czym to przesypać żeby się zklinowało i mocno zacisło.

#114 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2252 postów

Napisany 22 lipiec 2016 - 07:34

tu nie ma rady tylko znów wysypać drobnego... dół się kiedyś zasklepi... ten granit zagęściłeś w ogóle?

Edytowany przez lukbold, 22 lipiec 2016 - 07:38.

#115 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1115 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 22 lipiec 2016 - 15:42

Witam ponownie, i ponownie mam problem. Jak pisałem wcześniej, wysypałem podwórko klińcem (na spód 20cm granitu wielkości pięści, na wierzch 20cm klińca 0-40mm). Ale ta drobnica ze zerem uciekła na spód a na wierzchu został kliniec wielkości paczki zapałek, i wszystko było by dobrze ale wózek widłowy się rznie w kamieniu. Proszę doradżcie czym to przesypać żeby się zklinowało i mocno zacisło.

Wrzuć fotke jak możesz jak to wygląda, chodzi mi o to czy w miare estetycznie

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#116 Share Rafiozo

Rafiozo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 23 lipiec 2016 - 13:42

Z bliska wygląda to tak, i tak zagęściłem dolną warstwę a jak zagęszczałem ten kamień to uciekał spod maszyny(500kg)

Edytowany przez Rafiozo, 23 lipiec 2016 - 13:46.

#117 Share Rafiozo

Rafiozo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 24 lipiec 2016 - 07:41

sorry że tak długo ale nie było czasu  

Wczoraj przywiozłem trochę mączki granitowej, przesypałem w jednym rogu, i zagęściłem, szału nie ma ale widlak idzie, może ktoś doradzi coś lepszego.

Dodam jeszcze że woda idzie w to niesamowicie i chcę przesypać czymś takim żeby jej nie zablokować.

Załączone miniaturki

• 122.jpg

#118 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 24 lipiec 2016 - 07:55

Musisz piachem zasypać z kruszywa, i zageścić, wtedy będzie ok, bo piasek wejdzie w puste przestrzenie między kamień i zagęści.

Ale piasek z piaskowni nie nadaję się do tego, bo jest okrągły, a tu potrzeba  ostrego.

Nie mieli kruszywa 0-35?

#119 Share Rafiozo

Rafiozo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 24 lipiec 2016 - 08:29

To niby jest 0-40, ale tego zera było bardzo mało, a można kupić taką mieszankę 0-15.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2252 postów

Napisany 24 lipiec 2016 - 08:46

Czym tanio utwardzić podwórko??? No to kup taka... ja przykrył kruszony beton takim drobnym i gładko a atom tego nie ruszy... a potem kostka