Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czym tanio utwardzić podwórko???

145 odpowiedzi na ten temat

#41 Share zetor16145

zetor16145

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 06 grudzień 2008 - 21:25

Czym tanio utwardzić podwórko??? u nas bylo zawsze na wiosne bagno.jak sie jezdzilo czyms ciezkim to wszystko chodzilo.wybralismy ok 50cm ziemi najpierw gruby gruz potem drobniejsze ka3alki na to frezowany asfalt zajezdrzone zaladowanym kamazem miejsce w miejsce i juz z10 lat jest juz extra.jak jest mokro to mozna by peszla polozyc na dno zeby wode sciagal.a kiedys znajomy przywiozl 20 ton goracego asfaltu bo im auto zostalo za 600 zeta. od 18 do 1 w nocy rozgarnywalismy i walcowalismy.czesc nawet zastygla ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czym tanio utwardzić podwórko??? Dzisiaj, 17:30
  •  

#42 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 06 grudzień 2008 - 21:43

Czym tanio utwardzić podwórko??? mi koleś jak przywiózł asfalt z frezowania to najpierw na małą wywrotkę go ładowaliśmy i tak rozwoziłem miejsce koło miejsca i po troche wysypywałem ,a póżniej ciężkie brony do ciągnika , zabronowałem to aż było równo ,a na koniec traktorem raz koło razu ujeżdziłem,ale najlepiej było by wałem.

#43 Share Poke912

Poke912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:Wszelakie

Napisany 25 luty 2010 - 18:04

Czym tanio utwardzić podwórko??? Jak macie blisko gorzelnie to warto się tam wybrać i o żużel poprosić
Bardzo dobrze utwardza i długo trzyma. Nie robi się z tego żadne błoto
Dają to za darmo bo to z pieca wyjmują i nie mają co z tym robić
Ja mam wszystkie dojazdy do pola tak zrobione

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share mgilek1

mgilek1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 19:57

Czym tanio utwardzić podwórko??? Ja bym proponował, tam gdzie ma byc powierzchnia utwardzona, to wykopac i wywieźc na ok 60 cm ziemię i na same dno nasypac 20cm warstwę żwirku, który łatwo przepuszcza wodę, później go ubic, następnie położyc 30 cm polnych kamieni- które są zbierane z pola - je również nalezy ubic, a na sam koniec nasypac troche ponad 10 cm drobnego tłucznia, aby było równo i mocno go ubic- tak przygotowane podwórko powinno służyc długo i bez kurzenia się:(

#45 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 19 marzec 2010 - 20:40

Czym tanio utwardzić podwórko??? No ja to mam u siebie wlasnie od groma kamienie i bede kocie lby ukladal, wybiore z 30-40cm ziemie z drogi dam zwiru z 10-15 cm a reszta to kamienie. Uciesnie sie ladowarką.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#46 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 20:45

Czym tanio utwardzić podwórko??? Niewiem czy same kamienie się utrzymią. nie lepiej je na chudym betonie położyć

#47 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 21:00

Czym tanio utwardzić podwórko??? Mnie ten temat nie dotyczy podwórko w części wybetonowane na środku jest tłuczeń warstwa ok 30 cm.

Ale jeżeli kamienie będą przysypane piaskiem to będą się trzymały ale jeżeli sam kamień (zależnie od wielkości) mały się utrzyma do ok 10 cm ale już większe to może być różnie zależne wszystko od tonażu i ruchu na podwórku.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#48 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 19 marzec 2010 - 21:21

Czym tanio utwardzić podwórko??? Miałem takie kamienie do 10cm na podwórku tzn nadal mam w części bo na reszcie to mi gościu je wybrał jak mi na tych kamieniach kruszył gruz i ten się ładnie trzymie oczywiście pokruszony. Ale zasypane piaskiem to latały.

#49 Share rysiek_mela

rysiek_mela

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 07:19

Czym tanio utwardzić podwórko??? Witajcie, jestem nowy na forum. Odświeżam temat ponieważ mam ten sam problem z swoim dojazdem... Wystarczy nawet niewielki deszcz i już tworzy się jedno wielkie bagno. Chciałbym zrobić w końcu z tym porządek. Nie chciałbym wylewać betonu ze względów estetycznych, ale pomyślałem o zastosowaniu kratki trawnikowej. Bardzo fajnie to wygląda, pytanie jednak czy takie kratki http://www.geoproduc...tem-g5-max.html się do tego nadają? Czy ktoś z Was takie posiada, sprawdzą się?

#50 Share denis667

denis667

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 08:30

Czym tanio utwardzić podwórko??? Popraw link.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 27 sierpień 2014 - 10:36

Czym tanio utwardzić podwórko??? Tutaj masz poprawiony http://www.geoproduc...tem-g5-max.html

Edytowany przez przemol87, 27 sierpień 2014 - 10:38.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#52 Share rolas33

rolas33

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 08 wrzesień 2014 - 13:34

Czym tanio utwardzić podwórko??? Można ten problem rozwiązać znacznie tańszym kosztem jak już ktoś wspomniał. Jeżeli chcesz położyć kratki trawnikowe geoproduct to musisz najpierw przygotować pod nie odpowiednio podłoże, aby się nie zapadły. Piszesz, że masz problem z zbierającą się w tym miejscu wodą, więc będziesz musiał wykopać trochę tej ziemii w jej miejsce nawieźć np. trochę gruzu, na to wszystko położyć konkretną warstwę ziemi i dopiero kładziesz kratki.

#53 Share Quercus78

Quercus78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 12 luty 2015 - 23:06

Troche odgrzewam temat, ale nie mogę już przez podwórko przejść. A co myślicie o moim pomyśle, żeby wykorytować,wsypać warstwę żwiru i ułożyć bloczki betonowe takie jak na fundamenty się daje? Ma ktoś coś takiego, albo gdzieś widział?

Zetor Team

#54 Share Bawidamek

Bawidamek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 14 luty 2015 - 20:01

Tez kiedys o tym mysłalem żeby bloczki uladac,ale dałem spokój poniewaz koszt 1m2 z bloczka wynosi ok 25zł. a kostke da rade tez za tyle kupic.A podbudowe niewiele mocniejsza trzeba pod kostke.Wiec koszty podobne ale wyglad inny :)

www.takeagift.pl/polecam:120152 --> Bardzo fajna stronka i mozna duzo narod wygrac POLECAM

#55 Share Brounter

Brounter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 14 luty 2015 - 22:45

Dobre są betonowe płyty z rozbiórki dawnych bloków

#56 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 18 luty 2015 - 18:38

kolega z okolic białej podlaskiej może przywieźć węglan wapnia lub tłuczeń zagęszczający się z kopalni w okolicach mielca - po prostu ma pustą patelnię na powrocie, regularnie wozi towar w tamte strony.

kontakt: Kamil 604205086

#57 Share dakotah21

dakotah21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 18 luty 2015 - 18:53

Czym tanio utwardzić podwórko??? Panowie ja wysypałem resztkami z pieca cementowni Chełm , jest to coś w rodzaju żużlu i można tam znałeźc wszystko monety gwoździe łyżki , noże he he he .Ale po ubiciu i wypłukaniu popiołu wygląda to jak beton lub asfalt.Koszt to 20 zł sa tonę polecamwszystko

#58 Share bobi70

bobi70

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 21 luty 2015 - 16:31

robiłem na PROW 900m2 utwardzenia w normalnym rolnym gruncie, pod zagospodarowanie nowego podwórza. fajny teren, ale póki nie zsiąknie jest na prawdę błoto.

pod spodem glina. na wierzchu piaszczysto/ilaste. przejdą wiosenne rostopy, ziemia rozmarznie i w ciągu kilku dni jest OK.

daliśmy korytowanie na 60cm. 20cm grubego żwiru/20cm drobnego żwiru. wszystko zwałowane do zagwożdzenia. potem na to guz mielony mieszany lekko z zoemią. czysty jest do bani bo się nie klinuje prawidłowo. na koniec wałowanie z wibratorem.

nie ma bata. wjeżdzają wszystkie pojazdy. jedyna konserwacja jaka jest potrzebna to kika łopat drobnego tłucznia do posypki co 2-3 lata, żeby cały czas wjeżdzać to w podłoże. ważną rzeczą jest też by szczególnie wiosną nie jeżdzić cały czas po tym samym śladzie. jak zsiągnie, jest prawie jak beton.

wyszło to brutto ok 65zł za metr. jakby bez kwitu to niech każdy sobie sam policzy.
jednak dla teoretyków twierdzących, że sypać w błoto jakiś tam urobek powiem, że to pobożne teorie.

zawsze będzie syf. najpier trzeba wybrać i odizolować nawierzchnię od gruntu warstwą odsączającą. inaczej zawsze będzie to pływało.

Edytowany przez bobi70, 22 luty 2015 - 09:26.

#59 Share rzaremba

rzaremba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 22 luty 2015 - 10:25

A myślałeś kupić asfalt ten który zbierają z drogi? u mnie taki sam koszt jak zwykłego kamienia a wywieziony latem w upalne dni dobrze ułożony daje rezultaty 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share konteno

konteno

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Zainteresowania:różne

Napisany 22 luty 2015 - 11:03

płyta ażurowa 40x60 to wyjdzie 25zł/m2 i jak samemu się zrobi to wyjdzie całkiem bajki i przyzwoicie tanio