Gość Luke16

Czym tanio utwardzić podwórko???

Polecane posty

UrsusCzesio    310
zuzel jest rakotworczy!!!!!!za kilka lat w nocy bedziesz swiecic na swoim podworku!;/wszystkim tylko nie zuzlem!!!

ah tam kto ci takie bajki nagadał :) . Mam na wszystkich drogach żużel i jest dobrze to tak samo ja z eternitem cieło się na tarczówce i ludzie żyją a teraz pawiana świrują w maskach kombinezonach. BUJDY NA RESORACH. Nie można wierzyć to co w telewizji gadają bo co drugie slowo to gówno prawda wielcy eksperci rolnictwa i ekologi i cholera wie czego sie w telewizji wypowiadają a zielonego pojęcia nie mają :angry: :angry: :angry:


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

zuzel nie jest rakotworczy .... tylko zuzlem lepiej nie wysypywac bo jak jest suchy to sie strasznie kurzy ... potem caly dom i wszystko co jest na podworku jest czarne :)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ml78    1

Najtaniej to będzie ułożyć kamienie polne , nie wiem jak u was ale na suwalszczyżnie tego budulca nie brakuje a jak komuś brak to z przydroznych rowów lub z miedzy pozbierać i już jest :)


Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153

ja Ci polecam destrukt( zgryziony asfalt) wyjdzie w miarę tanio sypniesz na to bagno piachu 20cm w lato jak wyschnie ugnieciesz i 10cm destruktu w lato jak to się nagrzeje i będziesz po tym jeździł to masz twardo i woda spłynie


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

ja mialem tez tak do z pobliskiej rzeki przywiozlem żwiru i jest:) Tobie bym radzi dac na spod jakiegos gruzu i wtedy zwiru i bedzie na lata


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

ja dzisaj cały dzień woże żółty piach bo jest za free, a wcześniej kupiłem tanio płyty betownowe jaskółcze ogony i wyłożyłem częsć podwórka, narazie są ok, bo układają sie a woda wsiąka do gruntu, a co do żużlu to jest rakotwórczy i szkodliwy, wydziela lekkie promieniowanie radioaktywne ale nie na tyle żeby zaraz sr** rakiem :)

Nie poleca sie budować domów z pustaków żużloweych, co nawyżej podpiwniczenia, a najbardziej promeniuje śweży żużel po 5ciu latach jest już nieszkodliwy :), żużel dobrze utwardza ale dobrze jest go powałoważ żeby stwożył zbitą warstwę potem cieniutka warstwa żwirku piasku czy czegoś żeby nakryć żużel żeby się nie kurzył, polne kamienei nei polecam wchodzą w ziemie, wysypałem część podwórka takimi jak ziemniaki kamieniami i co przjedzie cysterna są porójnowane a częsć popękana i mają ostre krawędzie, ale dziur tak nie wybija cystterna :)

 

ps. można utwardzać wszystkim a ja teraz myśle jak odprowadzić wodę z podwórka i z zaobory, może jakis rów wykopać czy coś :) bo dużo wody spływa z dachów i jest lekkie zadolenie :)

 

puki co zrobiłem dziurę w zbiorniku na gnojówkę żeby deszczówka sobie spływała do zbiornika i już jest mniej syfu za oborą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

U mnie też błoto się zrobiło, az mnie cholera bierze ,kiedyś nawozłem żużlu, ale szybko został zmielony, to prawda żużel jest niezdrowy ,mówł mi wujek pracował w odlewni FSC.Wjazd z drogi na podwórko zrobiłem asfaltowe, super sprawa, kilka lat i nie ugieło się nic, firma drogowa w okolicy robiła drogę za pomoc moimi traktorami zrobili wjazd, dopłaciłem z asfalt i wyszło mnie wcenie kostki, w następnym tygodniu będę woził tłuczeń, grubo mielony, napodwórku mam tłuczeń z remontu dróg i teraz wzmocnię go tłuczniem. Za rok planuję wyasłtować ćzęść podwórka wychodzi 50 zł plus vat od metra kwadratowego (asfalt plus wylanie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

w mojej okolicy wszyscy maja domy z pustakow zuzlowych i jakos zyja nikt nie ma raka u mnie na ogrodzie lezy zuzel na kupie juz z 7 lat co roku dowozimy po troche jak woda przyniesie i jest rozsypuje sie po podwórku czasem cos zrobic zawsze sie przydaje :)


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valtran111    1

ja ci radze pobic stary niepotrzebny gruz ewentualnie kamieni w miare ladnie ulozyc i nasypac kilkocentymetrowa warstwa piasku lub zwiru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1036

ja mam częsc podwórka utwardzoną asfaltem z frezowania dróg ,kiedyś nawinąl sie koleś i całego tira za 250 zł. mi wysypał na podwórku bo nie miał komu opchnąć tego.wyszło to fajnie i resztę też bym tak utwardził bo podłoże jest już gotowe pod to.a dzisiaj pytałem u mnie o cenę asfaltu to tona kosztuje ok 240 zł netto, a koleś mi powiedział że ok .9 -10 mkw. z tony zrobię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachles    0

troche się spóźniłeś bo budowy to dobrze szły w zeszłym roku i dzięki temu ja mam utwardzine podwórko . a mianowicie to tak wykorytowaliśmy najpierw podwórko a potem wywiesiliśmy szyld przyjmę gruz zdażali się nawet tacy goście co oferowali 100 samochodów 4 osiowych za fri ich transport i rozgarnięcie i i tak by byli na tym do przodu bo za to że im zostawią gruz to niektóży ludzie zarabiali np po 5 dych za samochód :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

O! to się ci świetnie trafiło :) ja mam szlakę jest ładnie uklepana i spisuje się świetnie ale bez wątpienia nie jest to najzdrowszy i najlepszy środek...


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor16145    2

u nas bylo zawsze na wiosne bagno.jak sie jezdzilo czyms ciezkim to wszystko chodzilo.wybralismy ok 50cm ziemi najpierw gruby gruz potem drobniejsze ka3alki na to frezowany asfalt zajezdrzone zaladowanym kamazem miejsce w miejsce i juz z10 lat jest juz extra.jak jest mokro to mozna by peszla polozyc na dno zeby wode sciagal.a kiedys znajomy przywiozl 20 ton goracego asfaltu bo im auto zostalo za 600 zeta. od 18 do 1 w nocy rozgarnywalismy i walcowalismy.czesc nawet zastygla ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1036

mi koleś jak przywiózł asfalt z frezowania to najpierw na małą wywrotkę go ładowaliśmy i tak rozwoziłem miejsce koło miejsca i po troche wysypywałem ,a póżniej ciężkie brony do ciągnika , zabronowałem to aż było równo ,a na koniec traktorem raz koło razu ujeżdziłem,ale najlepiej było by wałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poke912    0

Jak macie blisko gorzelnie to warto się tam wybrać i o żużel poprosić

Bardzo dobrze utwardza i długo trzyma. Nie robi się z tego żadne błoto

Dają to za darmo bo to z pieca wyjmują i nie mają co z tym robić

Ja mam wszystkie dojazdy do pola tak zrobione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mgilek1    0

Ja bym proponował, tam gdzie ma byc powierzchnia utwardzona, to wykopac i wywieźc na ok 60 cm ziemię i na same dno nasypac 20cm warstwę żwirku, który łatwo przepuszcza wodę, później go ubic, następnie położyc 30 cm polnych kamieni- które są zbierane z pola - je również nalezy ubic, a na sam koniec nasypac troche ponad 10 cm drobnego tłucznia, aby było równo i mocno go ubic- tak przygotowane podwórko powinno służyc długo i bez kurzenia się:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No ja to mam u siebie wlasnie od groma kamienie i bede kocie lby ukladal, wybiore z 30-40cm ziemie z drogi dam zwiru z 10-15 cm a reszta to kamienie. Uciesnie sie ladowarką.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Niewiem czy same kamienie się utrzymią. nie lepiej je na chudym betonie położyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Mnie ten temat nie dotyczy podwórko w części wybetonowane na środku jest tłuczeń warstwa ok 30 cm.

 

Ale jeżeli kamienie będą przysypane piaskiem to będą się trzymały ale jeżeli sam kamień (zależnie od wielkości) mały się utrzyma do ok 10 cm ale już większe to może być różnie zależne wszystko od tonażu i ruchu na podwórku.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Miałem takie kamienie do 10cm na podwórku tzn nadal mam w części bo na reszcie to mi gościu je wybrał jak mi na tych kamieniach kruszył gruz i ten się ładnie trzymie oczywiście pokruszony. Ale zasypane piaskiem to latały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rysiek_mela    0

Witajcie, jestem nowy na forum. Odświeżam temat ponieważ mam ten sam problem z swoim dojazdem... Wystarczy nawet niewielki deszcz i już tworzy się jedno wielkie bagno. Chciałbym zrobić w końcu z tym porządek. Nie chciałbym wylewać betonu ze względów estetycznych, ale pomyślałem o zastosowaniu kratki trawnikowej. Bardzo fajnie to wygląda, pytanie jednak czy takie kratki http://www.geoproduct.pl/pl/produkty/eko-kratka-geosystem/kratka-geosystem-g5-max.html się do tego nadają? Czy ktoś z Was takie posiada, sprawdzą się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Przez pawelxx
      witam, planuje utwardzi. podworko betonem b25 który będzie zatarty na gładko jak myślicie czy warstwa 15 cm wystarczy?
    • Przez adekbp
      Witam. Mam 21 lat. Zwracam sie do Was drodzy forumowicze z prośbą podsunięcią jakiegoś pomysłu. Mogę przejąć gospodatstwo ogrodnicze niedaleko miasta (około 15km, 65tyś. mieszkańców), województwo Lubelskie. W gospodarstwie znajduje się dom jednorodzinny dość duży, obora oraz stodoła o dość dużej powierzchni, myślę że około 300m2, obora i stodoła murowane. Wokół posiadłości ziemia, w kilku kawałkach, koło 1ha(III-IVklasa), oprócz tego posiadam jeszcze 3ha w jednym kawałku(V-VI klasa), dość ciekawe tereny, rzeczka kilka mostów, las, cisza, spokój, dodatkowo przez wieś przebiega szlak turystyczny. Przy domu duża szklarnia o powierzchni 460m2, parę lat temu była remontowana, kiedyś była ocieplana, no ale wiadomo na dzisiejsze koszty opału po prostu się nie opłaca.
      Opisałem pokrótce co gdzie i jak, teraz pytanie, jaki biznes można rozpocząć? Myślałem nad gospodarstwem agroturystycznym, ale niestety na dzień dzisiejszy Unia Europejska nie przyjmuje wniosków do dofinansowań takich przedsięwzięć. Kapitał który mogę przeznaczyć na przyszłe inwestycje to około 20tyś zł. A może jakieś inne pomysły? Bardzo proszę o podsunięcie jakiegoś dobrego pomysłu. Pozdrawiam
    • Przez grzeskw75
      Co sądzicie o tego typu halach, wiatach oczywiście z dachem z blachy.  https://www.olx.pl/oferta/hala-namiotowa-10x20x4-kon-stal-od-reki-CID3-IDxeAYC.html
    • Przez Ghost13
      Witam wszystkich nie znalazłem podobnego tematu na forum a od jakiegoś czasu myślę jak najlepiej mogę wyczyścić dwa silosy zbożowe. Jeden o średnicy 5.5m i 10m wysokości drugi mniejszy 3.8m na 7m wysokości. Zastanawiałem się nad kilkoma rozwiązaniami ale interesuje mnie jak inni podchodzą do tego tematu bo w internecie można znaleźć jedynie jakieś suche ogólniki typu czyszczenie na sucho szczotką i odkurzaczem. Chciałbym wyczyścić wszystkie ściany boczne i sufit bo jednak Zboze się pyli i zostaje różnych zanieczyszczeń trochę we wszystkich zakamarkach. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj