Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czym tanio utwardzić podwórko???

145 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mlody3320

mlody3320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 30 marzec 2008 - 13:19

taki rakotwórczy jak eternit. u mnie eternit jest tyle lat i jakoś nikt raka nie ma.

nie porownuj eternitu do zuzlu;/ zreszta eternit tez jest szkodliwy, to niby dlaczego niemcy pozwalali z dachow eternity i kryja blacha??? zreszta nie bede sie spierac, napisalem to co wiem i tyle :P a jak zrobisz to juz Twoja sprawa ja u siebie na podworku nie mam ani eternitu ani zuzlu :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czym tanio utwardzić podwórko??? Dzisiaj, 03:28
  •  

#22 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 30 marzec 2008 - 13:24

Czym tanio utwardzić podwórko??? Zdejmują bo po prostu przepisy wymuszają i tyle.. U nas podobno do 2032r też jest nakaz usunięcia azbestowych produktów, np eternitu... :P

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#23 Share mlody3320

mlody3320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 30 marzec 2008 - 13:30

Czym tanio utwardzić podwórko??? no tak ale niektorzy zdejmuja bo dbaja tez o swoje zdrowie :P
no ale wracajac do tematu to ja i tak nigdy bym zuzlem nie wysypal podworka..;/;/ droge to tak- mozna utwardzic zuzlem ale nie wlasne podworko;/

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share wiesmak

wiesmak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 16 czerwiec 2008 - 17:54

Czym tanio utwardzić podwórko??? Moim zdaniem niema nic lepszego od dobrego asfaltu nie mylić z lichą "smołówką" :) Asfalt ma tą dobrą zaletę, że pracuje z podłożem a beton pęka :angry: niestety tak mam u siebie.

#25 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 16 czerwiec 2008 - 17:56

Czym tanio utwardzić podwórko??? No ale @wiesmak asfalt nie jest tani... :)
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#26 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 16 czerwiec 2008 - 18:06

zuzel jest rakotworczy!!!!!!za kilka lat w nocy bedziesz swiecic na swoim podworku!;/wszystkim tylko nie zuzlem!!!

ah tam kto ci takie bajki nagadał :) . Mam na wszystkich drogach żużel i jest dobrze to tak samo ja z eternitem cieło się na tarczówce i ludzie żyją a teraz pawiana świrują w maskach kombinezonach. BUJDY NA RESORACH. Nie można wierzyć to co w telewizji gadają bo co drugie slowo to gówno prawda wielcy eksperci rolnictwa i ekologi i cholera wie czego sie w telewizji wypowiadają a zielonego pojęcia nie mają :angry: :angry: :angry:
Mój Wladimirec podbija świat

#27 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 16 czerwiec 2008 - 18:50

Czym tanio utwardzić podwórko??? zuzel nie jest rakotworczy .... tylko zuzlem lepiej nie wysypywac bo jak jest suchy to sie strasznie kurzy ... potem caly dom i wszystko co jest na podworku jest czarne :)
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#28 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 16 czerwiec 2008 - 21:07

Czym tanio utwardzić podwórko??? Dobrze by było odrazu polewać wodą :)

#29 Share Bamboocha

Bamboocha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 16 czerwiec 2008 - 21:26

Czym tanio utwardzić podwórko??? Najtańsze i chyba nie są złe to kamienie ja mam u siebie część podwórka na kamieniach i jest ok zarasta trawką i jest twardo i dość to wygląda na części pod kamieniami mam tłuczeń.
http://www.youtube.c...er/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

#30 Share ml78

ml78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Zainteresowania:ogólnie maszyny rolnicze i nie tylko, budownictwo mieszkaniowe i przemysłowe

Napisany 16 czerwiec 2008 - 21:43

Czym tanio utwardzić podwórko??? Najtaniej to będzie ułożyć kamienie polne , nie wiem jak u was ale na suwalszczyżnie tego budulca nie brakuje a jak komuś brak to z przydroznych rowów lub z miedzy pozbierać i już jest :)
Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share damian007

damian007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 01 grudzień 2008 - 20:06

Czym tanio utwardzić podwórko??? ja Ci polecam destrukt( zgryziony asfalt) wyjdzie w miarę tanio sypniesz na to bagno piachu 20cm w lato jak wyschnie ugnieciesz i 10cm destruktu w lato jak to się nagrzeje i będziesz po tym jeździł to masz twardo i woda spłynie
trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

#32 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 01 grudzień 2008 - 20:18

Czym tanio utwardzić podwórko??? ja mialem tez tak do z pobliskiej rzeki przywiozlem żwiru i jest:) Tobie bym radzi dac na spod jakiegos gruzu i wtedy zwiru i bedzie na lata

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#33 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 01 grudzień 2008 - 20:27

Czym tanio utwardzić podwórko??? ja dzisaj cały dzień woże żółty piach bo jest za free, a wcześniej kupiłem tanio płyty betownowe jaskółcze ogony i wyłożyłem częsć podwórka, narazie są ok, bo układają sie a woda wsiąka do gruntu, a co do żużlu to jest rakotwórczy i szkodliwy, wydziela lekkie promieniowanie radioaktywne ale nie na tyle żeby zaraz sr** rakiem :)
Nie poleca sie budować domów z pustaków żużloweych, co nawyżej podpiwniczenia, a najbardziej promeniuje śweży żużel po 5ciu latach jest już nieszkodliwy :), żużel dobrze utwardza ale dobrze jest go powałoważ żeby stwożył zbitą warstwę potem cieniutka warstwa żwirku piasku czy czegoś żeby nakryć żużel żeby się nie kurzył, polne kamienei nei polecam wchodzą w ziemie, wysypałem część podwórka takimi jak ziemniaki kamieniami i co przjedzie cysterna są porójnowane a częsć popękana i mają ostre krawędzie, ale dziur tak nie wybija cystterna :)

ps. można utwardzać wszystkim a ja teraz myśle jak odprowadzić wodę z podwórka i z zaobory, może jakis rów wykopać czy coś :) bo dużo wody spływa z dachów i jest lekkie zadolenie :)

puki co zrobiłem dziurę w zbiorniku na gnojówkę żeby deszczówka sobie spływała do zbiornika i już jest mniej syfu za oborą :)

#34 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 01 grudzień 2008 - 20:35

Czym tanio utwardzić podwórko??? U mnie też błoto się zrobiło, az mnie cholera bierze ,kiedyś nawozłem żużlu, ale szybko został zmielony, to prawda żużel jest niezdrowy ,mówł mi wujek pracował w odlewni FSC.Wjazd z drogi na podwórko zrobiłem asfaltowe, super sprawa, kilka lat i nie ugieło się nic, firma drogowa w okolicy robiła drogę za pomoc moimi traktorami zrobili wjazd, dopłaciłem z asfalt i wyszło mnie wcenie kostki, w następnym tygodniu będę woził tłuczeń, grubo mielony, napodwórku mam tłuczeń z remontu dróg i teraz wzmocnię go tłuczniem. Za rok planuję wyasłtować ćzęść podwórka wychodzi 50 zł plus vat od metra kwadratowego (asfalt plus wylanie)

#35 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 01 grudzień 2008 - 20:36

Czym tanio utwardzić podwórko??? w mojej okolicy wszyscy maja domy z pustakow zuzlowych i jakos zyja nikt nie ma raka u mnie na ogrodzie lezy zuzel na kupie juz z 7 lat co roku dowozimy po troche jak woda przyniesie i jest rozsypuje sie po podwórku czasem cos zrobic zawsze sie przydaje :)

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#36 Share valtran111

valtran111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 01 grudzień 2008 - 20:51

Czym tanio utwardzić podwórko??? ja ci radze pobic stary niepotrzebny gruz ewentualnie kamieni w miare ladnie ulozyc i nasypac kilkocentymetrowa warstwa piasku lub zwiru

#37 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 01 grudzień 2008 - 20:56

Czym tanio utwardzić podwórko??? U nas ojciec utwardzil zuzlem. Wychodzil tanio i jak sie ubil to jak asfalt.

#38 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 01 grudzień 2008 - 21:07

Czym tanio utwardzić podwórko??? ja mam częsc podwórka utwardzoną asfaltem z frezowania dróg ,kiedyś nawinąl sie koleś i całego tira za 250 zł. mi wysypał na podwórku bo nie miał komu opchnąć tego.wyszło to fajnie i resztę też bym tak utwardził bo podłoże jest już gotowe pod to.a dzisiaj pytałem u mnie o cenę asfaltu to tona kosztuje ok 240 zł netto, a koleś mi powiedział że ok .9 -10 mkw. z tony zrobię

#39 Share stachles

stachles

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 02 grudzień 2008 - 14:40

Czym tanio utwardzić podwórko??? troche się spóźniłeś bo budowy to dobrze szły w zeszłym roku i dzięki temu ja mam utwardzine podwórko . a mianowicie to tak wykorytowaliśmy najpierw podwórko a potem wywiesiliśmy szyld przyjmę gruz zdażali się nawet tacy goście co oferowali 100 samochodów 4 osiowych za fri ich transport i rozgarnięcie i i tak by byli na tym do przodu bo za to że im zostawią gruz to niektóży ludzie zarabiali np po 5 dych za samochód :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 02 grudzień 2008 - 20:42

Czym tanio utwardzić podwórko??? O! to się ci świetnie trafiło :) ja mam szlakę jest ładnie uklepana i spisuje się świetnie ale bez wątpienia nie jest to najzdrowszy i najlepszy środek...
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem