Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czym tanio utwardzić podwórko???

145 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1963 postów

Napisany 29 marzec 2008 - 19:10

Czym tanio utwardzić podwórko??? Tak jak w temacie... Całe moje podwórko jest na podłożu gliniastym a co za tym idzie mam tak zwaną przysłowiową "zupę" :) Mniej więcej wygląda to tak jak na tym zdjęciu http://www.agrofoto....image54076.html i co najgorsza całe podwórko tak wygląda... Co byście radzili zrobić??? Co zastosować by nie robiło się takie bagno??? Oczywiście jak najtańszymi metodami:P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czym tanio utwardzić podwórko??? Dzisiaj, 18:20
  •  

#2 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 29 marzec 2008 - 20:23

Czym tanio utwardzić podwórko??? wybrać i nawieść pisku. dobrze by było również dać gruz pod piasek albo tłoczeń ale tłoczeń kosztuje.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#3 Share Olik

Olik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motocykle enduro/off-road chodź innymi też nie gardzę ;)

Napisany 29 marzec 2008 - 20:30

Czym tanio utwardzić podwórko??? Andrzej ja tak zrobiłem jak mówisz. Najpierw wywiozłem zza stodola z 5 przyczep takiej zupy a później nawiozłem b.dobrego żwiru, takiego co dają pod drogi żeby się dobrze zbił i powiem Ci że nadal jest to samo :/
DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share 1witek1

1witek1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 29 marzec 2008 - 20:34

Czym tanio utwardzić podwórko??? zapewne ten tłuczeń zapadł ci sie w gline znowu :) mam to samo na razie nawiozłem gruba warstwe piasku ok 30 cm by tez wyrównać wszystko pozniej bedzie na to szedł zwir lub tłuczeń :) choć i to jest metoda tylko na jakis czas :/ w pszyszłości kostka albo jakieś płyty betonowe

#5 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 29 marzec 2008 - 20:34

Czym tanio utwardzić podwórko??? A nie lepiej panowie nawiezc szlaki z cukrowni? Ja mam takie podworko od poczatku gospodarstwa (nawet mnie w planach jeszcze nie bylo). Jest twardo Lodki z nawozem bez problemu wjezdzaja i po swinie tez. Nie ma z niczym problemu.
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#6 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 29 marzec 2008 - 20:37

Czym tanio utwardzić podwórko??? a po co wywozić!!!! w to błotko walić z jakiejś ciepłowni, piekarni lub jak kto sma szklarnie i pali węglem teko żużlu z popiołem kilak przyczep, potem ujeżdzać wałować ale styknie troche poujeżdzać, potem samo to się zbije, jak się zbije jeszcze z warstwę i ujeżdzić no i samo będzie się zbijać, potem będzie to okrutnie kurzyło jak się zbije ale będzie coś ala warstwa betonu i jak zacznie kurzuć kilka przyczep żwirku lub jak kto woli żółtego piachu, ale musi być to cieniutka warstwa i po problemie

Można również popytać po placach po byłych pgr i innych takich płyt betonowych kupiłem 300 m2 po 5 zł za metr kw ale pod samochodem ciężarowym jednak odkształcają się w podłożu i wraz są koleiny tyle że nei ma błota
polecam żużel

ps. uważajcie od kogo bierzecie bo ja trafiłem taki gdzie palone było jakimś drzewem z rozbiórki i pełno było gwoździ, przepalonych wiec sie nie wbije ale kila ktygodni było zbierania po całym podwórku :)

#7 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 29 marzec 2008 - 20:41

Czym tanio utwardzić podwórko??? @luke16 może się zorientuj czy w okolicy nie robią albo będą robić jakąś drogę, zawsze trochę tego asfaltu im 'zostaje'- niedaleko mnie jak robili autostradę A4 to trochę do mnie przywieźli- pół podwórka zalałem; teraz stopniowo resztę dobrym betonem będę zalewał
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#8 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 29 marzec 2008 - 20:41

Czym tanio utwardzić podwórko??? moze troche nie na temat ale u mnie wszyscy co mja krowy mleczne maja ulozona kostke brukowa jest to najlepsze rozwiazanie ale troche kosztowne :)
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#9 Share Grzesiek0090

Grzesiek0090

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 29 marzec 2008 - 20:42

Czym tanio utwardzić podwórko??? najlepiej to kostko wylozyc ale to drogi interes sasiad tez mial takie bagno to i kamyk z zwirowni mu przywozili placil 8ozl za tone i nic kamyk sie wcisnol i bagno bylo nadal i teraz ulozyl kostkie i ma luxx

#10 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 29 marzec 2008 - 20:47

Czym tanio utwardzić podwórko??? dobrze by bylo moze jakimis plytami?? plyty np. takie jak na placach buraczanych, mysle ze nie glupi pomysl na pewno lepsze jak piasek i gruz bo gruz sie pogniecie a plyta nie. widzialem gdzies w galerii fotke jak ktos mial podobnymi plytami wylozone :)

wylozenie kostka? ladnie wyglada na pewno ale koszty nie sa niskie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 29 marzec 2008 - 20:48

Czym tanio utwardzić podwórko??? chyba szlaka najlepsza
ja mam tak zrobione polecam
można jeździć kombajnem, i czym tylko dusza zapragnie
tylko taki zabieg nawożenia trzeba ponowić za pare lat i bendzie git

#12 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 30 marzec 2008 - 12:00

Czym tanio utwardzić podwórko??? tłoczeń sie zapada?? to czemu pod drogi i linie kolejowe jest sypany?? zapadnie sie gdzy sie go posypie 5-10 cm. dać 40 cm i będzie trzymać

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#13 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 30 marzec 2008 - 12:08

Czym tanio utwardzić podwórko??? Znajomy ma na podwórku rozsypane odpadowe płytki ceramiczne :P koszt to 500zł za tira.i naprawde sper sprawa :P Sam zamierza kupić na swoje podwórko B)
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#14 Share mlody3320

mlody3320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 30 marzec 2008 - 12:13

Czym tanio utwardzić podwórko??? moim zdaniem to nalezy cienka warstwe tego blotka zebrac i wywizc a pozniej wysypac p[iaskiem i na to beton. moze to nie jest najtaniej ale bedzie trzymac i bedziesz mial spokoj na kilkadziesiat lat :P
ja mam tak u siebie zrobione i mam spokoj...nie polecalbym wywozic podworka zuzlem bo jest on rakotworczy;/;/

#15 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 30 marzec 2008 - 12:17

Czym tanio utwardzić podwórko??? Najlepiej to nawieść żużel :P On sie dośś szybko utwardzi i jest dość trwały :P
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

#16 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 30 marzec 2008 - 12:30

Czym tanio utwardzić podwórko??? Możecie sypać i tłuczeń i żużel a i tak wam wejdzie w ziemie. Trzeba najpierw wybrac troche tej ziemi, nawieść gruzu i różnych takich płyt połamanych, a dopiero nawozic warstwę żużlu czy żwiru. Gruz jest wiekszy wiec tak łatwo nie wejdzie w ziemie i zapobiegnie zapadaniu sie drobniejszej warstwy nawierzchniowej.
Jeśli tego sie nie zrobi to tłuczeń możecie wozić do usr**** śmierci a i tak wcisnie sie w ziemie.

#17 Share mlody3320

mlody3320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 30 marzec 2008 - 12:50

Czym tanio utwardzić podwórko???

Najlepiej to nawieść żużel :P On sie dośś szybko utwardzi i jest dość trwały :P

zuzel jest rakotworczy!!!!!!za kilka lat w nocy bedziesz swiecic na swoim podworku!;/wszystkim tylko nie zuzlem!!!

#18 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 30 marzec 2008 - 13:09

Czym tanio utwardzić podwórko??? taki rakotwórczy jak eternit. u mnie eternit jest tyle lat i jakoś nikt raka nie ma.

bullet_black.png

#19 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 30 marzec 2008 - 13:14

Czym tanio utwardzić podwórko??? Od 1997r (od budowy kanalizacji przez moje podwórko), całą powierzchnię podwórza mam wyłożoną szlaką i bardzo dobrze ta metoda spełnia swoje zadanie (mimo gliniastego podłoża) :P

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 30 marzec 2008 - 13:18

Czym tanio utwardzić podwórko??? U mnie jest tak od ok 1970-80 lat i tez spelnia prawidlowo swoje zadanie.
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...