Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem MF 6180

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share maciej2013

maciej2013

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 23 lipiec 2016 - 22:21

problem MF 6180 Witam wszystkich na forum
Mam problem z moim mf gdy na postoju włączę wom i wbije bieg po puszczeniu sprzęgła ciagnik dopiero rusza po jakiś trzech sekundach i to na dodatek z bardzo mocnym szarpnieciem , natomiast gdy wom jest wyłączony rusza normalnie , tak jakby po włączeniu wom tracił ciśnienie oleju na sprzęgle czy jest to w jakiś sposób możliwe. ?
Dodam iż wymieniłem tulejke na koszu wom ponieważ były podejrzenia ze tam gubi ciśnienie ale problem jest nadal ten sam brakuje mi już sił na tego mf

proszę kolegów o pomoc

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem MF 6180 Dzisiaj, 01:22
  •  

#2 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 23 lipiec 2016 - 22:31

problem MF 6180

mf to prostota i taniocha jak czytam na forum więc kupiłem mf,po użytkowaniu 1go roku mam problem większy niż z fendami przez 20lat odpukać ten traktor ogólnie mf to nieporozumienie drogo i co dzień coś innego nie działa działa itd . jak w starych czasach komar raz palił i jechał raz nie i tak w kółko ,dokładnie jest z mf.

może kolego wiesz gdzie można części do mf do skrzyni kupić ?

#3 Share pawelmf

pawelmf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisany 24 lipiec 2016 - 00:40

problem MF 6180 co ty opowiadasz ją mam mf 6150 już 8 lat i nic się nie dzieje a oszczędniejszego traktora niema
Sprzedam prasę kostkującą welger ap 41 stan bdb

#4 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2256 postów

Napisany 24 lipiec 2016 - 06:02

problem MF 6180 manometr i szukać bo wymiana jakiś tulejek ot tak bo się nie podobają jest przynajmniej śmieszna

#5 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 24 lipiec 2016 - 11:27

problem MF 6180

co ty opowiadasz ją mam mf 6150 już 8 lat i nic się nie dzieje a oszczędniejszego traktora niema

ile myg robisz rocznie ,ja jak mając do tej pory fendty poczytałem o fergusonie same zalety kupiłem i mam porównanie może miałem pecha model 8140

ale 8140 nie należy na pewno do oszczędnych wręcz przeciwnie moim zdaniem pali dużo mimo to że silnik chodzi perfekcyjnie ma siłę i nie dymi

ale z fendtami nie mam co raz niespodzianek

#6 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 24 lipiec 2016 - 14:12

problem MF 6180

Kupiłeś zarżnięte padło, a teraz beczysz w każdym temacie jaki to awaryjny.... Było trzeba mieć łeb na karku...

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

#7 Share Valtra123

Valtra123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo wszystko co z tym związane , Motoryzacja ,

Napisany 24 lipiec 2016 - 17:38

problem MF 6180 Sprawdź ciśnienie w przeniesieniu napędu bo gdzieś może jeszcze traci ciśnienie.

Ps. Nie wiem czy w modelu 6180 jest ale w 8220 jest z lewej strony blok z zaworami do którego idą przewody hydrauliczne i w środku jest zawór który potrafi się zaciąć. Mój kumpel ma MF 8220 i mu szarpał wyczyściliśmy i chodzi do tej pory.

Edytowany przez Valtra123, 24 lipiec 2016 - 19:18.

Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share MalyJohn

MalyJohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 303 postów
  • Zainteresowania:Sport, motoryzacja, rolnictwo, wędkatstwo, muzyka :)

Napisany 24 lipiec 2016 - 18:19

problem MF 6180 W moim 8110 było coś podobnego. Okazało się że pompa się już kończyła i ciśnienia nie mógł zebrać. Wpinaj wszędzie zegary i bedziesz wiedział jak z ciśnieniami. Od tego trzeba zaczynać :-)

#9 Share maciej2013

maciej2013

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 24 lipiec 2016 - 21:57

problem MF 6180 tez tak podejrzewałem koledzy i przy naprawie tej tulejki na womie wymieniłem od razu nowa pompę bosch rextroth jest
ciśnienia były mierzone po wymianie są wszędzie ok

#10 Share Valtra123

Valtra123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo wszystko co z tym związane , Motoryzacja ,

Napisany 25 lipiec 2016 - 14:04

problem MF 6180 A masz taki blok z zaworami do którego idą przewody hydrauliczne pod maską z lewej strony to może sprawdź. Bo jeżeli nie masz albo jak jest ale sprawny to zostaje kalibracja sprzęgła. Wtedy tylko serwis.

Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

#11 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 25 lipiec 2016 - 18:48

problem MF 6180

jeśli w  serwisie to żaden problem tam zrobią tak jak się należy i będzie ok ,tanio szybko i bezproblemowo .

#12 Share maciej2013

maciej2013

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 29 lipiec 2016 - 07:42

problem MF 6180 witam ponownie
wczoraj talerzowalem ze trzy godziny i po skończeniu chciałem sprawdzić wom i gdy go włączę załącza się normalnie wbijam bieg puszczam sprzęgło a ciagnik stoi .
po wyłączeniu womu ciagnik rusza i jedzie to są normalnie jakieś jaja
Pomocy bo już nie wiem co robić
Czy to może mieć coś wspólnego z tym zaworem pod maską tzw trojdzialem. ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 29 lipiec 2016 - 08:21

problem MF 6180

tak jak pisałem mf jak stary komarek kto zna to wie o czym piszę najprościej i najtaniej ci podpowiem sprzedaj ta rujnę puki nie wsadziłeś się w koszty i są kupcy jeszcze na to bo jak naród się zorientuje co to za wynalazki to będzie się tego ciężko pozbyć  ostatnio jak szukałem części do swojego a mam kontakty w niemczech i dzwonię a tam jeden niemiec co prowadzi warsztat mówi że mf i jcb trzeba mijać szerokim łukiem

o mf przekonałem się już na własnej skórze a jcb nie kupię ze względu na słowa teko niemca .