8850

Pompowanie dętki traktora - jaka objętość, wielkość, ciśnienie?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
8850    0

Dzień dobry.  Chciałbym kupić dętkę  rozmiaru 14,9x 28 od tylniego koła do ursusa C360  i wykorzystać jako ponton do pływania dla dwóch osób (razem ok. 150 kg obciążenia). stosując wiosła po jeziorze przy brzegu.  Proszę o odpowiedź na pytania:

 

 

- średnica tej dętki to ok. 140 cm, po napompowaniu do jakich mniej więcej rozmiarów może dojść, tak aby był margines bezpieczeństwa i nie pękła? Czy ktoś z Was pompował kiedyś testowo bez koła? Jakie max ciśnienie?

- Jak orientacyjnie długo pompuje się taką dętkę kompresorem na stacji paliwa ma bezpieczne ciśnienie?  To jest kwestia 5 minut czy tego powietrza tak dużo wchodzi że 20 minut będę wisiał na kompresorze? Samochód osobowy pompuję 2 minuty.

- Wydaje mi się że taka dętka jest dość duża  14,9x 28  i tania, czy można spotkać tańsze dętki o większych rozmiarach?

- Czy jest szansa na pływanie tym w dwie osoby bez zamoczenia ciała?

- Czy taka dętka na filmiku może być od traktora tył?

 

 https://www.youtube.com/watch?v=fYTC70kzSco

i inny filmik:

 https://www.youtube.com/watch?v=q9jIlGSAXp0 ?

 

Dziękuję i pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez 8850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Czy ty człowieku normalny jesteś?? Zastanów się nad sobą i nad tymi pytaniami które zadałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Jeżeli temat nie jest żartem i pytasz poważnie to dętka nie służy do pływania i tym bardziej po jeziorze z wiosłami. Twój pomysł jest skrajnie niebezpieczni i nieodpowiedzialny. 

Po za tym taniej niż taką dętkę kupisz pompowany materac na którym będziesz mógł już trochę bezpieczniej posiedzieć na wodzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8850    0

Pomysł nie jest żartem, bardzo dobrze pływam, więc nie ma z tym problemu. Ma służyć do rekraacji i zabawie oraz pływanie w ciepłe dni czyli lato. Materace już zajechałem 3 po prostu pod wpływem ciepła rozchodzą się szwy. Dętka wydaje się gruba.

Proszę o odpowiedź techniczną o którą prosiłem.

 

Edytowano przez 8850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Guma chłonie wodę, po roku będzie do wyrzucenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Wg. mnie jak się chcę pływać i suchym być to trzeba kupić (Rosyjski ponton, nie jest z plastiku), lub używaną łódkę z włókna i po problemie. W XXI wieku szkoda kombinować jak wszystko w zasięgu ręki. Skończyły się czasy prowizorek. Mniej się namęczysz a więcej radości będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8850    0

Mam ponton wojskowy, jest beznadziejny, 2 godziny pompowania i nie da się tego zabrać na motor jadąc nad wodę..

Guma chłonie wodę? Ciekawe, gumiaki, wodery, pontony, materace są z gumy i przeznaczone do ochrony przed wodą. Kto taką teorię napisał?

Czy ktoś mógłby odpowiedzieć mi na pytania techniczne które napisałem bez wnikania w szczegóły do czego mi potrzebne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Nikt  ci takich odpowiedzi nie udzieli bo nikt tego nie robił i i nie ma doświadczenia typu jak długo  się pompuje dętkę i ile powietrza wchodzi i im predzej to zrozumiesz tym lepiej dla ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez miromaro
      Witam! Poszukuje informacji porady może ktoś wie co się stało lub miał podobny przypadek a mianowicie w dniu dzisiejszym dotknęła mnie usterka Ciągnika Case mx 120  a mianowicie podczas kończenia pracy z agregatem nagle zaczęło cos tak jak by cykać w skrzyni, przerwałem prace i zjechałem do domu po wrzuceniu rewersu w tył traktor ujechał 2-3 metry i zadusilo silnik, nie można uruchomić go ponownie ewidentne jest coś zablokowane obstawiam skrzynie gdyż te dziwne dźwięki wydobywały się wlasnie z niej, dodam ze silnik 500 godzin temu mial kapitalny remont w sevisie case kisiel. 
      Bede wdzięczny za każdą pomoc i udzieleni informacji w tym temacie 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj