Skocz do zawartości

Zdjęcie

kłopoty z hydrauliką

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Mirek17

Mirek17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 29 marzec 2008 - 14:30

kłopoty z hydrauliką jak dłużej robię na polu to wspomaganie kierownicy zaczyna przerywac i podnośnik skacze jak biorę maszyne do góry. Gdy zgaszę go i odnowa go zapalę to jest wszystko wporządku na 15 minut i tak za każdym razem robi.

jak wiecie co może być to piszcie

Edytowany przez mirasek, 29 marzec 2008 - 14:59.
ort. i lit.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kłopoty z hydrauliką Dzisiaj, 03:49
  •  

#2 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 29 marzec 2008 - 15:08

kłopoty z hydrauliką Jaki olej masz w skrzyni i kiedy ostatnio zmieniałeś filtry hydrauliki?

Na forum opisywane już były podobne problemy...
http://www.agrofoto....;hl=wspomaganie
http://www.agrofoto....;hl=wspomaganie

#3 Share Mirek17

Mirek17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 29 marzec 2008 - 19:35

kłopoty z hydrauliką ja jeszcze słyszałem ze ten olej jest przechowywany w jakimś zbiorńiczku i wtedy podawany dalej. Nie wiem czy to prawda a co wy o tym sądzicie????????????

#4 Share KAROL0905

KAROL0905

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oraz nowe technologie uprawy i hodowli

Napisany 29 marzec 2008 - 20:07

kłopoty z hydrauliką Główną przyczynom morze być zapchany filter lub burzący się olej tak czy siak czeka cie wymiana filtrów a jak to nie pomoże to zznowu filtry i olej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 29 marzec 2008 - 23:13

kłopoty z hydrauliką

ja jeszcze słyszałem ze ten olej jest przechowywany w jakimś zbiorńiczku i wtedy podawany dalej. Nie wiem czy to prawda a co wy o tym sądzicie????????????

Zapytuję sie Ciebie po raz drugi czy wymieniłeś olej w skrzyni razem z filtrami? Sprawdzałeś chociarz poziom? Tam wszystko (skrzynia, hydraulika, wspomaganie i inne) chodzi na jednym oleju, nie ma żadnych dodatkowych zbiorniczków. Jednak zamiast zwyczajnie po zakupie używanego ciągnika powymieniać wszystkie oleje, płyny i filtry to lepiej snuć jakieś wymysły i kombinować jak koń pod góre, a potem jest wielki wqrw na MF bo sie wykrzaczył i lament jakie to ujowe traktory. Z mrugającymi kontrolkami nie wolno jeździć, chyba że są to kontrolki kierunkowskazów :)

Skrzynie zalać trzeba odpowiednim olejem (zylion razy wałkowane na forum), wchodzi go tam bodajże 50-pare litrów, kosztuje kilkanaście zł za litr. Maszyny podłączane do hydrauliki zewnętrznej też powinne mieć w siłownikach taki olej, gdyż zmieszanie olejów może spowodować ich pienienie i inne cyrki. Drżenie TUZ i przerywane wspomaganie wygląda mi na niski poziom oleju...

#6 Share Mirek17

Mirek17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 30 marzec 2008 - 15:59

kłopoty z hydrauliką oleju wcale jeszcze nie wymieniłem i filtra też. 2 mniesiące temu go kupiłem i myślałem że jakaś inna jest przyczyna :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share pawel5314

pawel5314

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 01 kwiecień 2008 - 19:04

kłopoty z hydrauliką witajcie
napisalbyym to w nowym temacie ale nie moge niewiem czemu byc moze admin ma cos przeciwko

ale chodzi o co innego wiec:posiada z was ktos katalog czesci do MF z rozdzielaczem sekcyjnym od wyjsc hydrauliki?? potrzebuje to do MF 390 ale wiem ze takie rozdzielacze byly stosowane rowniez w innych MF , chodzi mi o ten rozdzielacz pod ktory bezposrednio podpiete sa gniazda hydrauliki z tylu ciagnika ma ktos z was rysunek zlozeniowy calego rozdzielacza , bo mi sie on troche rozsypal i chcem miec pewnosc ze w 100% dobrze zloze

Dodaj odpowiedź