Skocz do zawartości

Zdjęcie

John deere 955 czy Claas mercator 60

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share GrzesiekMalarz

GrzesiekMalarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 22 lipiec 2016 - 18:36

Witam

Mam pytanie czy lepiej kupić jd czy claasa. Bardzo proszę o napisanie ich wad i zalet mogę przeznaczyć na ten cel 30 tys. mam 15 ha i jeszcze na zarobki bym chciał jeździć.

Bardzo proszę o odpowiedz i dziękuje.   

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John deere 955 czy Claas mercator 60 Dzisiaj, 18:28
  •  

#2 Share rdm82

rdm82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 22 lipiec 2016 - 18:53

John deere 955 czy Claas mercator 60 tylko john deere. maszyna nie skomplikowana w naprawach

#3 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1700 postów

Napisany 22 lipiec 2016 - 21:33

John deere 955 czy Claas mercator 60 W tych pieniądzach to możesz kupić dominatora 85 dość duża maszyna. do Claasa na pewno są tańsze części wybieraj maszynę w lepszym stanie techniczny i wizualnym popatrz o które części w okolicy łatwiej czy do jd czy do Claasa
ZETOR TEAM

#4 Share GrzesiekMalarz

GrzesiekMalarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 23 lipiec 2016 - 09:21

Dzięki za szybka odpowiedz

#5 Share farmtrac8244

farmtrac8244

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 25 lipiec 2016 - 22:32

Claas prosty w obsłudze części mogą i być drogie ale to szczegół. Ale jak będziesz oglądał jakiegoś Mercatora zwróć uwagę na przyspieszacz od jazdy czy nie ma uszkodzeń.

#6 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 26 lipiec 2016 - 08:43

W mojej okolicy do claasa są dostępne wszystkie części. Koszt jak to koszt:

- kupisz bizona i się zepsuje, to 200zł do kieszeni i do Agromy

- kupisz claasa, to do 1000zł to nie remont tylko kosmetyka, ale jak już zrobisz tą kosmetykę, to awaryjność spada prawie do "0"

- co do j-d - szwagier ma i teraz szuka części po internecie, bo u nas taka bida, że w zasięgu 100km nic nie kupisz

#7 Share Valtra123

Valtra123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo wszystko co z tym związane , Motoryzacja ,

Napisany 26 lipiec 2016 - 11:24

John deere 955 czy Claas mercator 60 John Deere jest bardzo fajną maszyną dla kogoś kto lubi pogrzebać. Ale jeśli chodzi o bezawaryjność no to Class będzie dobrą propozycją.

John Deere 955:
Zalety:
-Tanie części zamienne
-Prosta obsługa
-Atrakcyjna cena zakupu
Wady:
-Mała wydajność
-umiarkowana awaryjność
-Słaba jakość

Claas Mercator 60:
Zalety:
-Cena zakupu
-Bezawaryjność (silnik Mercedes)
-Prosta Konstrukcja
Wady:
-Drogie części
-Mała wydajność

Mój kumpel posiada Claasa Dominator i przez 3 lata nic się nie dzieje, oprócz czysto eksploatacyjnych rzeczy.

Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 26 lipiec 2016 - 14:35

Valtra123 - normalnie mnie rozbawiłeś. Widać na odległość że masz nikłe pojęcie o tym co piszesz. Nawet komentować się nie chce. JD 955 jest gorszy jakościowo od Mercatora 60 oraz ma tańsze części niż Claas - dziwne bo jakoś w sklepach są droższe.

Kolego GrzesiekMalarz - tu masz porównanie obu kombajnów

http://www.agrospis....aas-mercator-60

Widać ja na dłoni że są to zbliżone maszyny jeśli chodzi o wydajność. Claas ma szerszą młocarnię oraz większą powierzchnię wytrząsaczy ale wytrząsacze są krótsze i wcale nie musi dokładniej wytrząsać. Powierzchnia sit też większa w Mercatorze ale to najważniejsze dolne jest większe w JD. 

Jakościowo są porównywalne ( kolega wyżej chyba się nie wyspał jak pisze że JD jest słabszy jakościowo - wg. mnie jest odwrotnie ). Są to bardzo dobre i stosunkowo proste maszyny. Niestety oba mają już wartość muzealną i kupić w dobrym stanie jest coraz ciężej więc specjalnie nie nastawiaj się na to jaka marka a bardziej w jakim stanie.

Edytowany przez akmaly, 28 lipiec 2016 - 05:43.

#9 Share Valtra123

Valtra123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 27 lipiec 2016 - 14:18

John deere 955 czy Claas mercator 60 To tylko moja opinia, każdy ma swoją a piszę to co się dowiedziałem od użytkowników 2 kombajnów. to jest tylko twoje zdanie że się nie znam, a jest inaczej. To tak jak bym napisał o tobie że się nie znasz jak cię nie znam.

Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

#10 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 27 lipiec 2016 - 21:31

Napisałem że nie masz pojęcia o tym co piszesz - nie muszę Cię znać aby stwierdzić fakt że piszesz bajki. Moja opinia ok, zapytaj sprzedawcę w większym sklepie do którego z tych dwóch kombajnów są droższe części - to też będzie jego opinia? Poszukaj większą składnicę ze starymi maszynami i zapytaj mechanika który jest lepszy - będziesz miał opinię fachowca, ale to też będzie tylko jego opinia.

#11 Share Valtra123

Valtra123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 28 lipiec 2016 - 11:32

John deere 955 czy Claas mercator 60 Mam właśnie pojęcie o tym co pisze, to tylko twoje fakty. A zresztą mów co chcesz. A pisałem opinie użytkowników kombajnów bo nie używam tych maszyn tylko kożystam z bizona u siebie i Claasa Dominatora bo czasem pomagam kumplowi. Ale tak czy siak Claas jest lepszy od JD.

Edytowany przez Valtra123, 28 lipiec 2016 - 11:33.

#12 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 29 lipiec 2016 - 13:52

jak w temacie który lepszy ,spieracie się że ten lepszy a ten gorszy , moim zdaniem oba są dobre , u mnie w okolicy więcej jest Claasa ,  JD jest mało , wiec pewnie części jest więcej do Claasa bo jest większe zapotrzebowanie , do JD też części są ceny to raczej porównywalne z claasem  a jak część mało chodliwa lub nowa za droga to na szrocie używki trzeba poszukiwać , który jest lepszy może powiedzieć ktoś kto pracował na takich kombajnach i wie z doświadczenia inne porównanie nie ma nawet sensu , powiem tylko że każdy kombajn jest awaryjny i tutaj wiele zależy od obsługi i wyczucia i znajomości maszyny bo zawsze jest tak że można coś popsuć przez nieuwagę lub zaniedbanie czasami o pierdółkę za 100 zł robi się koszt 1000 lub nawet więcej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 29 lipiec 2016 - 16:14

Dlatego kolegę wyżej odsyłałem do firmy zajmującej się sprzedażą i naprawą tego typu maszyn. Oczywiście że oba są dobre, ba nawet bardzo dobre ale również mocno leciwe. Pisanie że JD to dla kogoś kto lubi pogrzebać to chyba w nosie bo akurat ta seria jest jedną z najlepszych w historii tej marki. Kolega wyżej wrażał nie swoją opinię tylko coś tam usłyszał, ja mam swoją bo oba te kombajny znam bardzo dobrze, mam też porównanie jak, ile i co się psuje oraz jakie są ceny. Jak kolega kolegi kupił zajechaną maszynę to będzie narzekał, drugiemu trafił się ładny Claas i poleca. U innego będzie odwrotnie i powie że JD najlepszy. Wg. mnie oba są podobnej jakości, oba mają wady i zalety.

Tanie części zamienne - w przypadku JD takie coś nie istnieje. Tanie to są do Bizona.