Skocz do zawartości

Zdjęcie

prostowanie felgi 34 calowej

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Nismo

Nismo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 22 lipiec 2016 - 11:50

Witam mam do was pytanie czy ktoś z was prostował tylną felgę od traktora a może korzystaliście z usług jakiegoś warsztatu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
prostowanie felgi 34 calowej Dzisiaj, 19:10
  •  

#2 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 22 lipiec 2016 - 11:57

Trudno coś Ci doradzić nie widząc uszkodzenia i nie wiedząc z jakiego ciągnika jest ta felga. Jak możesz to wstaw zdjęcie uszkodzonej felgi.

#3 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 22 lipiec 2016 - 12:12

ogólnie trudno ale coś można pomyśleć ale jakieś foto od czego do jakiej prędkości na jakie obciążenia ,jakie uszkodzenie i jaki sposób ugięta , kiedyś coś prostowałem

#4 Share Nismo

Nismo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 23 lipiec 2016 - 21:27

sory że tak późno ale ostatnio brak czasu,może wrócę do tematu felgi. Usterka nie jest tak bardzo kłopotliwa na drogach polnych a problem zaczyna się wjeżdżając na asfalt bo traktorem buja bardzo nieprzyjemnie na tej nawierzchni i zauważyłem pęknięcie na długości 1 cm na rancie od zewnątrz, domyślam się że poprzedni właściciel podczas odnowy felg źle poskładał felgi i opony prawie nowe pościnało prze to, co byście radzili? jak to naprawić?

#5 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 23 lipiec 2016 - 23:27

Kolego...dalej nie wiemy jaka to felga...skręcana czy pełna spawana...z jakiego ciągnika ? To ważne bo nie wiemy jakie obciążenia musi przenosić i z jakimi prędkościami pracuje. Normalne jest, że nawet mocno krzywa felga nie daje o sobie znać na drogach gruntowych przy prędkościach do 20 km. bo i tak ciągnikiem buja na nierównościach ale jak wyjedziesz na asfalt i przyśpieszysz to nawet małe zwichrowanie daje o sobie znać a im szybciej tym mocniej buja. Z tego co piszesz to już ktoś naprawiał tą felgę i nic to nie dało a może nawet pogorszyło sytuację. Jeśli ciągnik jest popularny na rynku to taniej i lepiej będzie kupić używaną felgę niż klepać coś co już ktoś klepał i nic nie wyklepał. Wszystko to jednak przypuszczenia i do puki nie napisałeś co to za felga i z czego to dalsze porady nie mają tak naprawdę  sensu....a najlepiej jak byś zamieścił foto całej felgi i tego uszkodzenia.

#6 Share Nismo

Nismo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 24 lipiec 2016 - 11:48

prostowanie felgi 34 calowej Jest to felga skręcana do Deutz fahra dx 3.70 a fotkę wyślę jak będę miał wolną chwilę

#7 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 24 lipiec 2016 - 14:02

Seria DX to bardzo fajne i dobre ciągniki a do tego jest ich bardzo dużo i sporo jest już sprzedawanych na części więc w razie czego nie będziesz miał problemu z kupieniem używanej za przyzwoite pieniądze. Jeśli masz już "jajo" lub jest duże bicie boczne to raczej nie ma sensu prostować. Być może ten ciągnik był uderzony z boku w koło i zwichrowana jest też tarcza koła a nie sama obręcz. Jeśli ogólnie jesteś zadowolony z ciągnika i masz zamiar robić nim przez parę lat to lepiej szukaj używanego koła w dobrym stanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Nismo

Nismo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 24 lipiec 2016 - 14:14

Jak narazie jestem zadowolony z traktora choć ma kilka usterek ale powoli je eliminuje, u mnie raczej jak się coś kupuje to na lata ma służyć.

Trochę już kombinowaliśmy wyprostować i chyba jak ją malowali i zmieniali opony na nowe, poprzedni właściciele to źle je poustawiali na śrubach i przez to jajo zrobili i pościnało w niektórych miejscach oponę

#9 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 24 lipiec 2016 - 14:30

Jak jest jajo to raczej sobie odpuść bo nie doprowadzisz tego do dobrego stanu i tylko opony i łożyska płosi będzie Ci dobijać przez to bujanie. Może być tak, że kiedyś komuś poluzowały się śruby łączące tarczę koła z obręczą a to skutkuje zrobieniem koła w jajo...takie uroki skręcanych felg.

#10 Share Nismo

Nismo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 24 lipiec 2016 - 16:54

jajo to raczej za dużo powiedziane ale coś mi sie zdaje że ciężko będzie kupić jedną felgę do DXa bo w tej serii było oferowane kilka rodzajów felg

#11 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 24 lipiec 2016 - 23:24

Może nie tak wielkie jajo ale ciągnikiem buja a to wnerwia i może być przyczyną innych problemów tak jak pisałem wcześniej. Kto szuka ten znajdzie :D Przeglądaj ogłoszenia to trafisz na jakiegoś handlarza, który ma kilka DXów i coś się znajdzie. Pamiętaj, że Deutz owszem oferował do każdego modelu różne rodzaje i rozmiary kół ale te same występują w kilku modelach więc nie powinno być aż tak ciężko coś znaleźć. Powodzenia kolego !

#12 Share Nismo

Nismo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 26 lipiec 2016 - 20:15

A co sądzie o dorabianiu felg do traktora? w moim przypadku może tylko obręczy 

#13 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 925 postów

Napisany 26 lipiec 2016 - 21:19

wszystko można tylko jak czytam co piszesz to ty nie wiesz co i jak masz uszkodzone w twoim przypadku myślę że twoja jest w łatwy sposób do wyprostowania nawet jajo można wyprostować gorzej jak jest zusemkowana bo sprężynuje ale skręcaną to dużo można wyprostować ,tylko trzeba sprawdzić gdzie i jak jest krzywa ,

ja myślałem że jest po wypadku zgnieciona i że ją rzuca 10cm lub coś takiego i jest stabilna i spawana

najpierw sprawdź felgę bo może masz uszkodzoną oponę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 26 lipiec 2016 - 21:53

Dorobienie obręczy to też sposób ale nie wiem jak to wychodzi cenowo. Firma Pronar z Narwi produkuje felgi na dużą skalę...do tego stopnia dużą, że większość nowych ciągników sprzedawanych w Europie i nie tylko wyjeżdża z fabryk na felgach z Pronaru. Zawsze możesz zadzwonić i się dowiedzieć ile taka obręcz u nich by Cię kosztowała. Myślę jednak,że kupienie używki będzie dobrym wyjściem i raczej tańszym.