Skocz do zawartości

Zdjęcie

Famtrac 6060 DTN

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share elCapricorn

elCapricorn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 20 lipiec 2016 - 22:57

Famtrac 6060 DTN

Co możecie powiedzieć o tym ciągniku? Warto do małego gospodarstwa - plantacje owocowe, zioła czy może lepiej coś innego w podobnej cenie (mowa o nowym ciągniku) ? Może ktoś używa i napisze parę słów odnoście odczuć z użytkowania i awaryjności.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Famtrac 6060 DTN Dzisiaj, 04:02
  •  

#2 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2638 postów

Napisany 21 lipiec 2016 - 07:57

Famtrac 6060 DTN

Odpuść ;) Kup lepiej dobrą używkę w tej cenie, ciagnik szału nie robi. Miałem na testach 6075, ogólnie słaby skręt, słaby podnośnik. Niby 75km, a szedł jak dobra 60tka, z dolnych obrotów w ogóle siły nie miał. Także ten 60km to mocy będzie miał tyle co podrasowana c-330 ;) Co do awaryjności - jaka cena, taka jakość nie oczekuj zbyt wiele w tej cenie :)

#3 Share BartekTruszkowski

BartekTruszkowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 17 wrzesień 2016 - 09:53

Famtrac 6060 DTN

Ursus385  to miałe go w testach, ale kredkami na kartce, jak wypełnia kolory :D

Heritage to czysty Ford, sprawdzona prosta konstrukcja tu przyznam rację dla Ursus385 miejscami jak 30ka. Skręt ma dobry jak na przedni napęd, spalanie które zgłaszają użytkownicy to w turze ok 3,5-4l. Jego max prędkość to 39km/h. Pod Piszem jest taki jeden co na podnośniku ma kosiarkę bijakową SaMaszu 4,5m po dwóch miesiącach użytkowania zrobił 600mth, teraz pewnie już ok. 900 ma. Żadnych poważnych awarii. W razie konkretnych pytań wal na PW.

Z ładowaczem agro-masz 1000kg, podnosił wycinak sonarolu kombii (ok 600kg) brał belę (600-700kg) i przecinał spokojnie. Duży jego plus to niskie faktyczne spalanie.

#4 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2638 postów

Napisany 17 wrzesień 2016 - 10:19

Famtrac 6060 DTN

Zaprasza niedowiarka

Pozdro...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share BartekTruszkowski

BartekTruszkowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 17 wrzesień 2016 - 21:24

Famtrac 6060 DTN

zobaczyli i uwierzyli :) jeśli tak Ci doskwiera to go sprzedaj, chyba że jesteś masochistą. Mimo wszystko znam dziesiątki innych, którzy złego słowa nie powiedzą i mają FT od wielu lat (nawet od 14tu i nie zamienią na nic innego). 

Jedno CI powiem znam takich co będą gadali na wszystkie marki że to złomy, tylko nie ich, a inni powiedzą że jego to też złom... więc niech sobie gadają tak jak i ty.

To jest Twoje święte prawo i nikt Ci nie będzie tego zabraniał. Uogólnianie i generalizowanie jest nieodpowiednie. Tak jak mówią, że JD palą jak smoki, jedne palą, inne nie... 

zacytuję Ci tu jeszcze opinię pewnego zadowolonego testera 6075, ale podejrzewam że się z nią nie zgodzisz :D

Witam, Głównym zadaniem tego ciagnika jest rola pomocnika. Przy pracach lekkich nie potrzebna jest duża ilość przełożeń czy mocny udźwig podnośnika. Ciągnik świetnie sprawdzał się z wozem paszowym ze względu na jego wysokość (można wszędzie wjechać)

Spalanie tego ciagnika, to można powiedzieć, że chodzi na powietrze - praca z agregatem 3.5 l/mth, a praca z wozem paszowym 5/mth. Osobiście testowałem ten ciągnik.

Pozdrawiam

Edytowany przez BartekTruszkowski, 17 wrzesień 2016 - 21:58.

#6 Share zkordalski

zkordalski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 22 wrzesień 2016 - 07:44

Famtrac 6060 DTN

No ja mam pierwszego od 2004 roku Farmtrac 70 z silnikiem forda potem był 675Dt w 2012 roku i teraz juz się oglądam za kolejnym w granicach 100km ale mam mało informacji o tych 7110 i 7100  a cenowo wyglądają podobnie już jak inne marki z wyższej półki :/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 22 wrzesień 2016 - 16:30

Famtrac 6060 DTN

Nie wiem jak te małe heritage ale serwis jak przyjeżdzał do mnie to mówili że z tymi 675/685/690 i tymi dużymi problemu nie mieli. Na pewno było lepiej niż z zetorami proxima i forterra bo tam dużo było napraw na gwarancji ale te małe na fordowskich silnikach niby nie były już tak udane.