jakub603

Dofinansowania MR Dotacje itp. Bez wykształcenia rolniczego???

Polecane posty

jakub603    0

witam :-) Mam taki problem ze chciałbym zostać rolnikiem pracować na gospodarstwie bo poprostu to uwielbiam ale problem jest w tym ze nadszedł czas aby wybrać szkołę ponadgimnazjalną i niestety nie mogłem iść w stronę zawodu rolnictwa ponieważ szkoła ta jest dosyć daleko i nie ma żadnego autobusu. No i wybrałem sobie zawud Hydraulik. I mam właśnie takie pytanie czy po skończeniu tej szkoły jak będę miał 18 i bym przejol gospo po ojcu to mam jakieś szanse aby dostać jakieś pieniądze na modernizację gospodarki itp lub premi na MR. musze robić jakieś kursy czy coś?
Pomożecie? Bo nie mam o tym zielonego pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitowiak    520

Musze cie rozczarować ale nie bedzie to możliwe, musisz dorobić sobie kwalifikację zawodową i wtedy uzyskasz zawód Rolnika i bedziesz mógł dopiero wtedy pozyskiwać dotacje unijne :D Powodzenia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

zanim skończysz szkołę to może dotacji nie będzie i uni całej też może nie byc


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

tak, nie będzie uni nie będzie dopłat ludzie będą snopowiazałkami wiązać słomę w żniwa zwozić do stodoły pod samo kalenice a  potem cepami młócić w zimie. weż przestań już...... ja ci powiem że za kilka lat może dojść do tego że każde pracę polowe będą sterowane z domu ciągnik sam pojedzie opryskać pole zresztą już tak jest więc nie gadaj że nie będzie uni bo 10 lat temu nie każdy miał DVD a dziś pendrive to już przeżytek....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pegaz3512    10

W mojej okolicy jest masa szkół zaocznych o profilu technik rolnik, dwa lata, zjazd co drugi tydzień, egzamin na koniec i masz papier w ręku. Tą szkołą co ja chodziłem oferowała internat wyżywienie że ludzie byli z daleka. CKP Pszczela Wola polecam i można było się sporo nauczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub603    0

ok dzięki za odpowiedźi :-) A co będzie dalej to się już zobaczy mam nadzieje ze jakoś uda mi się
A i mam jeszcze pytanie. kiedyś w internecie przeczytałem ze gdy będę płacił KRUS przez chyba 5 lat to mogę dostać jakieś pieniądze? ktoś coś o tym wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gal    3

Wydaje mi się, że opłacanie KRUS-u przez 5 lat daję Ci tylko status rolnika i jest to uznawane zamiast wykształcenia przy młodym rolniku. A co do wypowiedzi "wojtal24" to może mieć rację wystarczy oglądać TV a jeśli Unia by się skończyła nie oznaczało by to powrotu do snopowiązałki i cepa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitowiak    520

Z tego co ja wiem to nawet jeśli ukonczysz szkołę rolniczą to musisz być 2 czy 3 lata na krusie przy ojcach, czy to jest prawdą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez liducha8
      Witam,
      czy kto z Was zdaje egzamin w styczniu?
      Testy rozwiązuję non stop ale nie wiem gdzie znaleźć na stronie szkoły CKeduka rozwiązania zadań z egzaminu praktycznego, podobno są umieszczone  ???  
       
    • Przez Natka95
      Cześć wszystkim,czy ktoś zdawał egzamin przez ck-edukat w Rozprzy?
      Mozecie powiedzieć jak odbywa się taki egzamin, czy jest trudno? Materiału jest bardzo dużo. Czy egzaminy się powtarzają z poprzednich lat?jak wyglada praktyczny?
    • Przez Roksana89
      Witam czy zdawał ktos już egzamin praktyczny ról 04 w styczniu 2023?
    • Przez Aniutka
      Czy zdawal może, ktoś egzamin w czerwcu praktyczny lub bedzue zdawał w sobotę rano?? 
    • Przez Rolnik0404
      Witam.Szukam praktyk na kursie Rol04,proszę i kontakt.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj