FarmerLubuskie

mieszalnik paszy

Polecane posty

witam czy posiada ktos na forum dokumentacje albo dokładna instrukcje budowy poziomego mieszalnkia pasz, ok 500kg zasypu chciał bym wykonac sam takie cudo ale nie mam zadnych planów moze ktos posiada katalog bardzo by sie przydał pozdrawiam i dzienki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo400    32

ale na sucho czy mokro?

 

spodziewam sie ze na sucho ale dlaczego poziomy? ja mam pionowy i jest dobry

 

//kolego nie piszemy post pod postem tylko używamy narzędzia edycja

Edytowano przez Balzak
Łączenie postów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Mieszalnik pionowy to ogólnie jest kicha. Jego jakośc pracy pozostawia wiele do życzenia.

 

Pionowy do poziomego wstęgowego to nawet do pięt nie dorasta.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ile taki poziomy mieszalnik może kosztować, bo faktycznie to całkiem mądre rozwiązanie! Jest dużo droższy? Niestety pytam się tylko z ciekawości bo mam pionowy i na wymianę się nie zanosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieszalnik pionowy to ogólnie jest kicha. Jego jakośc pracy pozostawia wiele do życzenia.

 

Pionowy do poziomego wstęgowego to nawet do pięt nie dorasta.

 

 

Masz racje Mieszalnik poziomy to najlepszy typ mieszalnika do wytworzenia mieszanki paszowej. Pozwala na wymieszanie bardzo nisko procentowych premiksów gwarantując jednolitość mieszanki. W tego typu mieszalnikach nie występują miejsca, w których mieszanka by się "zawieszała", ponieważ żmijka zamontowana jest w nim prawie przy samych ściankach. A poza tym, jak mówi sama nazwa, to mieszalnik poziomy, a więc efekt grawitacji jest mniejszy i dlatego żmijka może każdy komponent przenieść na całej swej długości.

 

Jeśli chodzi o cene to nie wiem ile kosztuje...

Wsumie to nie jest jakieś skomplikowane urządzenie komora i przez cała długość komory takie jakby pierścienie. Wiec dało by to rade samemu wykonać tylko przydał by sie jakiś projekt ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kali    1

Poziomy jest kilka razy droższy, robi je chyba m.in.Zuptor.Sądzę, że 99% rolników ma pionowe i jakoś to im wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Przepraszam za sarkazm ale 99% rolników ma c-360 i też im to jakoś wystarcza.

I o czym to świadczy że 60 jest taka dobra ?


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205

Mieszalnik poziomy o zasypie bodajze 1 lub 2t z Polnetu kosztuje okolo 20 tys. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

Przepraszam za sarkazm ale 99% rolników ma c-360 i też im to jakoś wystarcza.

I o czym to świadczy że 60 jest taka dobra ?

gdy za żywiec będą płacić po 7 zł to będziemy kupowali mieszalniki poziome lub nawet gotową paszę :( a gdy płacą przeciętnie po 3,7 to mieszalnik pionowy jest optymalnym rozwiązaniem, przeinwestować można bardzo szybko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTD5030    0

mam pytanie czy jak kupuje mieszalnik na prow to czy musze mieć osobne pomieszczenie jak sądzicie prosze o szybką odpowiedź B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Kolego nikt nie odpowiada, bo pewnie nikt nie ma nic do powiedzenia na ten temat.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Nie musisz mieć jak nie chcesz mieszać pasz. Jak mieszasz pasze nawet dla własnego użytku to już inna bajka. Osobne pomieszczenia niedostępne dla obcych stworzeń wszego rodzaju, oznakowane. Wszystko co wynika z c-c.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien ale po zakupie mieszalnika do wniosku o płatność trzeba dołączyć zaświadczenie od powiatowego lekarza, a on będzie wymagał osobne pomieszczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Panowie nie chcę zakładać nowego tematu, więc zapytam tutaj. Chodzi mi po głowie zrobienie czegoś na wzór mieszalnika. Będzie mi to potrzebne do przechowania paszy, ewentualnie do mieszania w razie gdyby mieszalnik z doza-mechu jaki posiadam zaniemógł. Ale mniejsza z tym. Najciekawsze jest to jak chce go wykonać. Mam żmijkę, silnik też nie będzie problemem. Posiadam prostokątny, podkreślam prostokątny zbiornik z kanciatym lejem. Wymiary zbiornika to około: długość 140cm, szerokość 100cm, wysokość samego leja 50, reszta zbiornika 150cm. I teraz pytanie. Czy to będzie działać?? Chodzi tylko o wysypywanie na zasadzie mieszalnika, nie o jakieś tam dokładne mieszanie. Czy jest możliwe że pasza będzie mi się tam zawieszać?? Co o tym sadzicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Zdecydowanie będzie się zawieszać na samym dole

Mam podobny problem tylko ze w znacznie większym zbiorniku

Kąt padania musi być większy jak 45stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Jak włączy żmijkę to się nie zawiesi bo będą drgania.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tandam    4

Witam!

Kolego chwiolas mam podobnej budowy mieszalnik tyle, że kwadratowy (0,8m x 0,8m) z kanciatym lejem (tak jak to nazywasz). Fakt, że ten lej mam pod, ostrzejszym kontem padania, o którym wspominał rolstudent. Niby wysokość leja mam zbliżoną do twojej, ale sporo węższe boki. W ponad 12 letniej karierze tego mieszalnika (a miesza do tej pory), tylko jeden raz przywiesiła się trochę śruta z owsa, ponieważ poszła prościutko od śrutownika (czyli jeszcze gorąca) na spód mieszalnika jako pierwsza i na to cała reszta, następnym razem zmieniłem kolejność zasypywania składników np. jako pierwsza śruta jęczmienna, później pszenna i na to owsiana, to wtedy wszystko było w porządku.

Drgania pochodzące od żmijki, o których pisze andrzej2110 na pewno są pomocne, ale ty piszesz, że twój zbiornik ma dwie ściany po 1,4m, przy 0,5m wysokości leja, hmm... no ciekawe? A nie mógł byś trochę zwiększyć wysokość leja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Może troche to za prosto opisałem. Nie chciałem komplikować wyobrażenia budowy tego może przyszłego mieszalnika. Sam lej ma boki 0,8x1 metra( no i 0,5 wysokości).Potem jest znów uskok i dalej już 1,4x1 metr. Czyli z tego co mówicie, powinno nawet całkiem działać. Boje się właśnie tego zawieszania. Ewentualnie przerobie jeszcze ten lej inaczej. Ale jak mam wszystko gotowe to wolałbym nie kombinować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A masz zdjęcie tego??

  • Like 1

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Dobre by było w samych rogach wspawać pasek blachy szer. 10-20cm, wyszedłby w ten sposób ośmiokąt i na pewno zmniejszyłoby to zawieszanie, gdyż pasza zatrzymuje się w takich zbiornikach najczęściej właśnie w rogach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo18    1

a co powiecie na to zeby po starej siewce "lejku" zrobic mieszalnik ? wystarczyłby ten stary mechanizm który jest ze chodzi w srodku takie kolko po obwodzi do wymieszania paszy ? :unsure: pisze tutaj ponieważ bd bd zakupywal witaminki a trzeba to jkos wymieszac :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

zamiast tego wstaw pionowy ślimak i zrób to lejka nadstawki

jak to fajnie zrobisz to moze to być bardzo dobre rozwiązanie sam myślę o podobnym tylko o deczko większym rozsiewaczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











    • Przez wojciechowski89
      Cześć Panowie potrzebuje dojarkę pod traktor i znalazłem taką pompę u siebie. Ktoś może kojarzy bo ja nie mogę znaleźć nic na jej temat po wpisaniu nazwy wyskakuje land niemiecki. Z tego co się orientuje brakuje tutaj zbiornika od oleju który smaruje łopatki które są metalowe nie z tworzywa. I tutaj też mam pytanie ten czarny wężyk po zamontowaniu w zbiorniku z olejem nie będzie podawal oleju na łopatki tylko wylot powietrza ta jakby ,,satelita" a powinien być jak się nie mylę obieg powietrza, że powietrze jest wpychane do zbiornika z olejem i przy wyjściu z niego zabiera olej na łopatki i tak w kółko. A przy tej rurce którą jest wypychane zassne powietrze jest korek jakby do dolewania oleju z tyłu pompy jest rurka wychodząca i wziernik jak w kompresorze żeby widzieć poziom oleju. Dodam że sam ją postawilem na podstawkę wom więc proszę się nią nie sugerować.




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj