Skocz do zawartości

Zdjęcie

opinia prasy Sipma Farma plus ! pilne !!! prosze o pomoc!

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wojtek12345

wojtek12345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 18 lipiec 2016 - 11:09

opinia prasy Sipma Farma plus ! pilne !!! prosze o pomoc! prosze o opinie praay sipmy farma plus ? poniewaz chcialem kupic metal facha ale przedstawiciel polecil sipme.. jak to jest u was ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
opinia prasy Sipma Farma plus ! pilne !!! prosze o pomoc! Dzisiaj, 00:55
  •  

#2 Share Patryk1222

Patryk1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 18 lipiec 2016 - 11:59

opinia prasy Sipma Farma plus ! pilne !!! prosze o pomoc! Złom złom i jeszcze raz złom...

Kup używana zachodnią dobrze ci radzę za cenę nowej sipmy kupisz lux maszynę do której sipmy nawet nie ma co przykładać bo to przepaść...

#3 Share farmer15555

farmer15555

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 18 lipiec 2016 - 12:40

opinia prasy Sipma Farma plus ! pilne !!! prosze o pomoc! Tak jak up pisze kup zachodni sprzęt :)

#4 Share Grzegorz133

Grzegorz133

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 18 lipiec 2016 - 13:28

opinia prasy Sipma Farma plus ! pilne !!! prosze o pomoc! wydajnoscio nie grzeszy ale awaryjna nie jest

#5 Share wojtek12345

wojtek12345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 18 lipiec 2016 - 17:37

opinia prasy Sipma Farma plus ! pilne !!! prosze o pomoc! ale musze kupic nowa .. ale jak sprawuje sie przy slomie?

#6 Share pablo-17

pablo-17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo!uprawa,maszyny rolnicze,sport

Napisany 18 lipiec 2016 - 17:55

Bardzo dobrze sprawuje się w słomie,tak samo jak w sianie czy sianokiszonce.

#7 Share wojtek12345

wojtek12345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 18 lipiec 2016 - 21:01

opinia prasy Sipma Farma plus ! pilne !!! prosze o pomoc! na 30 ha wystarczy :) chodzi mi tylko o prasowanie slomy? czy nie ma zadnych problemow?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Patryk1222

Patryk1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 18 lipiec 2016 - 22:31

opinia prasy Sipma Farma plus ! pilne !!! prosze o pomoc! Jak musisz to musisz ale jak tylko będziesz mógł sprzedać to zapewne to zrobisz...
Dla porównania belkę z sipmy można sciskac chwytakiem bez przerwy aż do końca siłownika po roku leżenia w stogu dodatkowo trzeba owinąć 3-krotnie siatką gdzie w claas variant mam bele jak 1.5 beli z sipmy i wystarczy owinąć 1.5 raza i belka nawet nic nie napuchnie.
Kwestia samego owijania to też jest przepaść w sipmie zawieje wiatr i musisz się wkrwiac że porwalo siatkę i owinąć dwa razy...

Na twoim miejscu zastanowił bym się nad nową zachodnią bo za sipme wylozysz 60 tys a za raz tyle masz maszynę wydajną i nowoczesną kredyty są na mały % także dobrze to Przemyśl.
Zastanów się jeszcze nad Unią i Nh ma też model przystępny cenowo a obie napewno są lepsze od sipmy/metal-facha/ursusa

#9 Share pablo-17

pablo-17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo!uprawa,maszyny rolnicze,sport

Napisany 19 lipiec 2016 - 09:31

A kto Ci powiedział że trzeba 3 razy owijać siatką bele?! Ja mam w swojej ustawione na 2,5 raza,wszystko można ustawić.

#10 Share AdeXZet

AdeXZet

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 19 lipiec 2016 - 09:45

Miałem sipmę z 2008 od nowości przez 6 lat, pierwsze lata to normalka spisywała się nieźle lecz w ostatnich latach prawie dostałem z nią nerwicy bo tak posmarujesz łańcuchy to fajnie względnie cicho chodzi ale po 20 belach łańcuch ten co ciągnie wałki tak się rozciągał że przeskakiwał, nie posmarujesz to belujesz cały dzień i możesz do niego nie zaglądać ale szybciej się wyrabia, teraz mam metal fach i po pełnym sezonie stwierdzam że teraz kupiłbym unii. 

Jeżeli ma służyć głównie do słomy to zapomnij o walcowej, w twoim przypadku najlepsza będzie walcowo-łańcuchowa, a jeszcze lepsza jeśli masz środki i dobrego "konia" do ciągnięcia to pasowa

Edytowany przez AdeXZet, 19 lipiec 2016 - 09:47.

#11 Share Patryk1222

Patryk1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 19 lipiec 2016 - 12:29

A kto Ci powiedział że trzeba 3 razy owijać siatką bele?! Ja mam w swojej ustawione na 2,5 raza,wszystko można ustawić.

Miałem kilka rodzaji siatek i baloty poprostu wybuchaly lub puchly (siatka badziewie) ale nie zmienia to faktu że te prasy marnują zawsze jeden obrót beli siatki bo spada ona swobodnie z pewnej wysokości i niekiedy nawet przy braku materiału na podbieraczu wkreca się i owija na nim...
Ogólnie cały ten aparat o kant du... rozwalić...

#12 Share MF675ursus

MF675ursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 19 lipiec 2016 - 19:37

W podobnej cenie do Sipmy dostaniesz nową Feraboli Entry 120, nad nią się zastanów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share Rolnik995

Rolnik995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 20 lipiec 2016 - 07:54

A dlaczego nie unia famarol ? . Ja też miałem brać sipme farma plus ale stwierdziłem że dołożę 8 -9 tysi i będę miał unie . To prasa walcowo łaćcuchowa z centralnym smarowaniem rotorem . przez teraz idzie 2 sezon zrobiłem 1879 bel sianokiszonki , siana słomy i nic nie robiłem . Wybór należy do ciebie jak zechcesz tak będziesz miał .