Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki kombajn na 10 ha

73 odpowiedzi na ten temat

#41 Share volvo1150

volvo1150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 19 lipiec 2016 - 08:01

Jaki kombajn na 10 ha

na 10 ha spokojnie kupi volvo 830 czy 1130 do 20 tys stan igła bez dokładania cheder 2,8 ale swoje wykosi i na paliwo zarobi sieczkarnia orginał części tanie i dostępne wszędzie jak dobrze poszukasz to z kabiną znajdziesz pasy polskie pasują głównie 17 czyli tanie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki kombajn na 10 ha Dzisiaj, 09:53
  •  

#42 Share ciemniak

ciemniak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 19 lipiec 2016 - 09:55

Jaki kombajn na 10 ha

Polecam New Hollanda serii 15
Ja mam 1520,silnik jest czterocylindrowy Forda.Rocznie koszę 10 ha.Mam go siódmy rok i dołożyłem do niego paliwo.
Ten co pokazujesz w linku nie może być z 1980r.Te modele wychodziły do początku lat 70-tych.Seria 15 wychodziła chyba do początku lat 80-tych.
Komfort pracy na takim kombajnie nieporównanie lepszy jak na Bizonie.

#43 Share ela3225

ela3225

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 19 lipiec 2016 - 18:24

Jaki kombajn na 10 ha

Polecam New Hollanda serii 15
Ja mam 1520,silnik jest czterocylindrowy Forda.Rocznie koszę 10 ha.Mam go siódmy rok i dołożyłem do niego paliwo.
Ten co pokazujesz w linku nie może być z 1980r.Te modele wychodziły do początku lat 70-tych.Seria 15 wychodziła chyba do początku lat 80-tych.
Komfort pracy na takim kombajnie nieporównanie lepszy jak na Bizonie.

popieram też mam 1520 z fordem super maszynka

#44 Share patryk09091995

patryk09091995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 19 lipiec 2016 - 19:26

Jaki kombajn na 10 ha też mogę polecić new Holland clayson bardzo twarda maszyna i nie tylko na 10 ha

#45 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 26 lipiec 2016 - 09:07

Jaki kombajn na 10 ha

Ja mysle ze na taki areał to tylko Bizon. Prosty kombajn i czesci wszedzie dostepne,tanie. Rolnicy kupują stare zachodnie a potem sa problemy z czesciami i ich cenami.

Ja mam starego Mercatora sprowadzonego z Niemiec i jak go zatankuję 170litrów, to 15 ha wykosi i jeszcze w zbiorniku zostanie, a kawałków nie mam dużych i przejazdy też muszę liczyć na najdalej oddalone pole 7km. Przerób ma jak bizon i w sezonie nie stoi, tylko jedzie. Fakt, że jak bizon się zepsuje, to 200zł do kieszeni i do Agromy po części, a w claasie do 1000zł to nie remont tylko kosmetyka, ale jak dbasz, to pojedziesz na samym smarowaniu kilkanaście sezonów + ewentualne wymiany pojedynczego łożyska, które jak wiadomo możesz kupić za 20zł ze znakiem zapytania czy sezon wytrzyma, jak i SKF-a za 130zł, ale na takim areale będzie na wieki.

Ja już przerabiałem:

- wymianę półosi między skrzynią biegów a zwolnicą (sam, bez niczyjej pomocy i wiadomo jak się coś robi pierwszy raz... wyrobiłem się w godzinę czasu),

- wymianę osi napędzającej podajnik gardzieli (też sam ze zdejmowaniem gardzieli i założeniem jej z powrotem - prawie 4h, z czego najwięcej czasu zajęło przykręcanie osłon wałka, bo małe śrubki i daremny dostęp)

- wymianę wału młocarni (tu niestety bawiłem się przez 3 dni, po czym zawołałem serwisanta z claasa, który za 3h poskładał wszystko i skasował 500zł)

Te awarie miałem w 2-gim roku eksploatacji, a mam ten kombajn 6 lat. Ostatnie łożysko wymieniałem 4 lata temu, a 3 lata temu wymieniałem pas jezdny. To wszystko, co w nim robiłem, a mam swojego + dzierżawa 15ha w tym również koszę kukurydzę. Z żadną z części nie miałem jeszcze problemu i żadnej nie ściągałem przez internet.

#46 Share autoostrowski

autoostrowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 924 postów

Napisany 30 lipiec 2016 - 22:17

Jaki kombajn na 10 ha

Zgnity bedzie kazdy ktory nie był pod dachem,to logiczne.  Z rocznika 80-tego kazdy juz powinien byc po  remoncie a wiec nie powinno byc tak zle. Ja sie zastanawiam po co na 10 ha kombajn? Lepiej wynajac usługę,ja tak robie mimo ze mam Bizona w garazu. Jak poszuka kolega to za kwote 13-15 tys. kupi dobrego Bizona.

a to dobre bizon stoi to i tani w eksploatacji , bo do koszenia się nie nadaje. bo wtedy to rzeczywiście się nie opłaca taki bizon na 10h to pewnie z 11razy się zepsuje i takie żniwa na 10h to ciężko w miesiąc skończyć .

#47 Share tomek385

tomek385

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja

Napisany 31 lipiec 2016 - 20:45

Jaki kombajn na 10 ha

najlepszym rozwiązaniem to znaleść dobrego bizona albo jakiegoś claasa bo reszta starych kombajnów to gówno sam kupiłem IHC 321 facet zachwalał ze jest igła.Kupiłem zaras poszedł w robote,nie skończył hektara żyta rozpadło się łożysko na wariatorze.Objeżdziłem pół polski za takim łożyskiem i nic a jak znalazłem to fakt że było nowe ale facet mi mówi ze ściągnie z francji i będzie kosztować 1000euro. I go sprzedałem bo w sezonie nie ma czasu na jakies przerubki

#48 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 31 lipiec 2016 - 22:06

Jaki kombajn na 10 ha

Ile ty masz lat że takie bajki wciskasz? Stary Claas tak samo jak STARY Bizon, JD, DF, NH i cała reszta może się zepsuć. Ja tam nic do Bizona nie mam ale w ładnym stanie to trzeba trochę zł wyłożyć. 

Edytowany przez akmaly, 31 lipiec 2016 - 22:08.

#49 Share emilchaja

emilchaja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 13:20

Jaki kombajn na 10 ha Łożysko za 1000 euro? Musiało być ze złota i diamentami wysadzane.

#50 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 01 sierpień 2016 - 13:29

Jaki kombajn na 10 ha

łożysko to część eksploatacyjna i mnie to nie dziwi, że się rozpadnie. W mercatorze rozsypało mi się mniejsze łożysko przy tylnym kole. Koło odpadło podczas jazdy. O dziwo były tam zwykłe łożyska zamiast stożkowych. Plus taki, że poskładało się to na drodze i po godzinie jechało dalej (całe szczęście, że w domu takie były, bo o 8 wieczorem gdzie coś dostaniesz?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2239 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 13:31

Jaki kombajn na 10 ha

A co zrobisz jak pewno rozmiar nietypowy... ot taka mina do dostania tylko w serwisie. Cena kosmos. A jeszcze niedawno myślałem że 400zł za małe dwurzędowe igiełkowe do skrzyni MFa to dużo

#52 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 02 sierpień 2016 - 21:55

Jaki kombajn na 10 ha

Spokojnie z tą informacją o 1000 euro - może jego tata albo kolega taty za 100 zł kupił tylko mu jednostki się pomyliły oraz zero przybyło.

Możliwe że cały wariator miał tyle kosztować - ale takie rzeczy kupisz używane lub dasz do regeneracji i posłuży dłużej niż niejedna nowa część do bizona.

Edytowany przez akmaly, 02 sierpień 2016 - 21:56.

#53 Share tomek385

tomek385

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 05 sierpień 2016 - 20:30

Jaki kombajn na 10 ha

1000 euro kosztowało nowe łożysko taką cenę zarzyczył sobie sprzedawca i nikomu nie wciskam żadmego kitu.Jak się póżniej dowiedziałem to części do tych kombajnów nie ma a używki to sobie można wsadzić w d*pę

#54 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1699 postów

Napisany 05 sierpień 2016 - 20:50

Jaki kombajn na 10 ha znalazł Jelenia to taka cenę za łożysko powiedział ciekawe w jakim sklepie?
ZETOR TEAM

#55 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 07 sierpień 2016 - 20:45

Jaki kombajn na 10 ha

Kolego tomek385 - proszę podaj numery tego łożyska

#56 Share tomek385

tomek385

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 07 sierpień 2016 - 21:15

Jaki kombajn na 10 ha

ten kombajn miałem w zeszłym roku i nie pamiętam jakie tam było a o łożysko pytałem w hurtowni w Poczesnej koło Częstochowy

#57 Share kgal

kgal

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 14 sierpień 2016 - 13:33

Jaki kombajn na 10 ha

A co sądzicie o kombajnach sampo rosenlew - modele 500, 600, 580, 680. Cena ok 20-25tys. Są rocznikowo dość młode lata 85-90. Bo sam zamierzam w końcu kupić kombajn - oczywiście nie jest to uzasadnione ekonomicznie, ale ciągłe proszenie się o usługę i osypujące czy wylęgnięte po kolejnych deszczach zbożne -  wkurza do granic - zboże oczywiście jeszcze stoi, a właściwe leży i przerasta.

Wracając do kombajnów -  polecane szczególnie  claasy  czy mf i  df w tych pieniądzach są wg mnie stare- lata 70 max rocznik 80. Bizon owszem - ale dla mnie za duży - mam pola w dość drobnych kawałkach - od 0,25 ha do max 1 ha i przejazdy - i jeszcze trzeba go gdzieś na zimę schować, a bizon duży i brak kabiny - kombajnu bez kabiny nie kupię.

#58 Share Tomasz531

Tomasz531

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 15 sierpień 2016 - 16:22

Jaki kombajn na 10 ha

Kolego można i wiecej zrobić w jeden dzień ale pomyśl o szybkim odbieraniu ziarna. Nie wszyscy posiadają sprzęt żeby na raz odebrać ziarno z powiedzmy 10 ha.

#59 Share larwa200212

larwa200212

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 15 sierpień 2016 - 18:23

Jaki kombajn na 10 ha Droningborg d3000
Mam ok 15 ha od 4 sezonow zadnej powarznej awari nie bylo... Polecam!!
Kumpel kupil niezlego Z056
Za 23 tys cały sezon prawie bez awarji tylko ze dużo pali
Naprawde 25 na 1 ha pod większą górke tworzy wielką chmure dymu normalnie sadze!!!! Szykuje sie remoncik
A ile wasze Z056 palą na ha ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share songo

songo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 15 sierpień 2016 - 20:09

Jaki kombajn na 10 ha Moja z050 pali koło 15l na godzinę, bez sieczkarni.