janusztracz73

Jaki kombajn na 10 ha

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukbold    1054

A co zrobisz jak pewno rozmiar nietypowy... ot taka mina do dostania tylko w serwisie. Cena kosmos. A jeszcze niedawno myślałem że 400zł za małe dwurzędowe igiełkowe do skrzyni MFa to dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Spokojnie z tą informacją o 1000 euro - może jego tata albo kolega taty za 100 zł kupił tylko mu jednostki się pomyliły oraz zero przybyło.

Możliwe że cały wariator miał tyle kosztować - ale takie rzeczy kupisz używane lub dasz do regeneracji i posłuży dłużej niż niejedna nowa część do bizona.

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek385    2

1000 euro kosztowało nowe łożysko taką cenę zarzyczył sobie sprzedawca i nikomu nie wciskam żadmego kitu.Jak się póżniej dowiedziałem to części do tych kombajnów nie ma a używki to sobie można wsadzić w d*pę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2421

znalazł Jelenia to taka cenę za łożysko powiedział ciekawe w jakim sklepie?


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek385    2

ten kombajn miałem w zeszłym roku i nie pamiętam jakie tam było a o łożysko pytałem w hurtowni w Poczesnej koło Częstochowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgal    3

A co sądzicie o kombajnach sampo rosenlew - modele 500, 600, 580, 680. Cena ok 20-25tys. Są rocznikowo dość młode lata 85-90. Bo sam zamierzam w końcu kupić kombajn - oczywiście nie jest to uzasadnione ekonomicznie, ale ciągłe proszenie się o usługę i osypujące czy wylęgnięte po kolejnych deszczach zbożne -  wkurza do granic - zboże oczywiście jeszcze stoi, a właściwe leży i przerasta.

Wracając do kombajnów -  polecane szczególnie  claasy  czy mf i  df w tych pieniądzach są wg mnie stare- lata 70 max rocznik 80. Bizon owszem - ale dla mnie za duży - mam pola w dość drobnych kawałkach - od 0,25 ha do max 1 ha i przejazdy - i jeszcze trzeba go gdzieś na zimę schować, a bizon duży i brak kabiny - kombajnu bez kabiny nie kupię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz531    25

Kolego można i wiecej zrobić w jeden dzień ale pomyśl o szybkim odbieraniu ziarna. Nie wszyscy posiadają sprzęt żeby na raz odebrać ziarno z powiedzmy 10 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
larwa200212    0

Droningborg d3000
Mam ok 15 ha od 4 sezonow zadnej powarznej awari nie bylo... Polecam!!
Kumpel kupil niezlego Z056
Za 23 tys cały sezon prawie bez awarji tylko ze dużo pali
Naprawde 25 na 1 ha pod większą górke tworzy wielką chmure dymu normalnie sadze!!!! Szykuje sie remoncik
A ile wasze Z056 palą na ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moja z050 pali koło 15l na godzinę, bez sieczkarni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

W nowych kombajnach podają spalanie na tonę wymłóconego ziarna więc ile jaki spali na godzinę nie ma co się sugerować bizon na godzinę i na zebranie 4t spali około 12 l 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Dlaczego mały? Nie daje rady z tym kombajnem czy? Silnik ten ma spore zapasy - z tej konstrukcji osiąga się spokojnie 200 KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Przy plonie pszenicy 7-8 ton i sieczkarni nie daje sobie rady, mówię o silnikach w dobrej kondycji....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Jakoś w moich stronach daję radę a większość ma po 30 i więcej lat. Co ma plon do dawania rady? Koszę po okolicy zboże co ledwo 3-4 T/ha a słomy więcej niż przy 2x większym plonie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Hehe. Ale byłby sensacja na wsi jakby tak zrobić. Swoją drogą to obecne nowe odmiany są dość niskie więc nie ma problemów, jedynie w przypadku bizona z056 jest problem czyszczeniem ziarna, tzn. jego stratami z racji dość krótkich sit ale na to zawsze jest lekarstwo - zwolnić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

przy 4-5t nie trzeba zwalniać, można na max przyśpieszaczu i nie ma start, co najmniej w pszenicy, jęczmieniu i w owsie, natomiast pszenżyto jest ciężkie do wymłócenia i już trzeba zwolnić niestety. No ale jak plon jest powyżej 7t to już może bizon gubić ziarno od nadmiernej prędkości, w innych zbożach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

To nie chodzi o to że nie wymłaca bo masa na młocarnię idzie często podobna dla pszenicy 5 jak i 8 T z ha tylko więcej jest masy na sitach i one mogą sobie nie radzić. To samo dotyczy wszystkich kombajnów tylko np. taki odpowiednik supra z claasa będzie miał dłuższe sita lub więcej sit. 

Co do pszenżyta to ostatnio gościu się chwalił że w nowym kombajnie musiał kosić na 3/4 hedera bo nie chciało mu się tak wolno jeździć a kombajn przerobić nie mógł:)

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

ostatnio gościu się chwalił że w nowym kombajnie musiał kosić na 3/4 hedera bo nie chciało mu się tak wolno jeździć a kombajn przerobić nie mógł :)

Ja wolę jechać wolniej i na cały heder - mniej kręcenia, a jak mam wyłączoną sieczkarnię to mniej później kręcenia z prasą. Specjalnie z tego powodu wymieniłem w moim mercatorze heder z 3m na 3,6m. i daje sobie radę bez problemu nawet w tęgim zbożu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaku1990    1

a co powiecie na temat kombajnu bizon rekord??? trzeba trochę zapłacić za niego ale myślę że godny polecenia. sam posiadam go od 4 lat i zadowolony jestem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Każda sroka swój ogon chwali, bo ma jaki ma i musi go chwalić, bo to jest jej ogon i czyjegoś nie będzie chwalić  :lol:

Edytowano przez wieslaw16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

a czego nie wiesz jeśli masz go od 4 lat? ktoś Ci napisze że to klamot to go wyśmiejesz chociażby podał 10 argumentów na to i polecił 10 lat starszego Claasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
    • Przez seba76
      Panowie szukam kombajnu Dominator 86/88/96/98. Przy ok 80ha jaki wybrać. Oczywiście liczy się stosunek cena/możliwości. Czy młodsza i droższa seria x8 warta jest dopłaty?
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj