janusztracz73

Jaki kombajn na 10 ha

Polecane posty

burdinho    0
Witam proszę o poradę który z tych kombajnów byście wybrali? To bedzie mój pierwszy kombajn. https://www.olx.pl/oferta/sampo-2020-bizon-massey-ferguson-stan-bdb-igla-CID757-IDpZgq5.html czy może https://www.olx.pl/oferta/deutz-fahr-m980-kombajn-zbozowy-deutz-fahr-m980-CID757-IDjbARL.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
burdinho    0
Witam który z tych dwóch kombajnów byście wybrali, polecili? jakie są ich wady zalety? to będzie mój pierwszy kombajn. A może jakiś inny? https://www.olx.pl/oferta/deutz-fahr-m980-kombajn-zbozowy-deutz-fahr-m980-CID757-IDjbARL.html https://www.olx.pl/oferta/sampo-2020-bizon-massey-ferguson-stan-bdb-igla-CID757-IDpZgq5.html Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    576

Jestem podobnego zdania , to ma mniejszą wydajność niż Claas Kompakt, już Consul byłby lepszy , lub mały Mercator. Sporym powodzeniem cieszą się małe MF-y. W ubiegłym roku był w mojej okolicy New Holland 1520 ze stołem do rzepaku za 19 tys. w całkiem dobrym stanie. Zakup kombajnu to często inwestycja na lata. Zakup normalny , często spotykany kombajn , nie musi być całkiem mały, wiadomo większym szybciej zrobisz , a dodatkowo będziesz mógł na usługę wyskoczyć 😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rob355    8

Mam budżet do 15 , a chciałbym coś sprawnego, gotowego. Niewiele jest do wyboru w tym zakresie. Class byłby fajny ale w tym budzecie nic nie ma z małych w mazow/podlaskim. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Miej swój rozum i wybierz to co będzie do ciebie najlepsze, liczy się stan maszyny a nie wiek. Młoda maszyna kupiona do paparucha pospawana, posklejana a starsza od kogoś kto dba to wielka roznica.

Sam miałem przez 13 lat Sampo 500 (prosty jak cep, żadnych podajników łańcuchowych) zaczynał od 8 ha,  skończył na 25. małe kombajny nie są wytargane. ja nie miałem z nim żadnych problemów, pierwszy kupujący go zabrał. Jego tekst panie ludzie takie złomy wystawiają, że ten przy nich to nówka.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rob355    8

Jutro jadę consula obejrzeć także zobaczymy. Tak chce coś niestyranego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    576

Consul - patrz aby był nowszego typu : załączanie młocarni napinaczem pasa , a nie sprzęgłem przy silniku, wariator jazdy z charakterystyczną trójkątną flanszą , oś przednia  zunifikowana z Mercatora - szersza. Jedne pieniądze a starszy typ był bardziej awaryjny i w takiego bym się nie pchał. Ogólnie warto sprawdzić podłoge podsiewacza czy nie ma dziur , zębatki i łańcuchy podajników , cepy , blachy odrzutnika , motorownię itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rob355    8

Andrzej78 zerknij.

Mlocarnia załaczana napinaczem, os przednia nie wiem jak to rozpoznać. 

20220330_183844.jpg

20220330_183739.jpg

20220330_183733.jpg

Cd

20220330_183410.jpg

20220330_182426.jpg

20220330_182259.jpg

Edytowano przez Rob355

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    576

Szału nie ma , widać ,że po przejściach . Widzę ,że pokombinowane z dżwigniami - wieszakami podsiewacza- zastosowano wałek łączący. Jak jest wszystko ok. chodzi w oryginale , gdy pęknie dźwignia oryginalna  bez problemu można kupić , gdy kombinowane pęknie - naprawa jest utrudniona . Użytkowałem taki kombajn 14 lat , wymieniłem tylko jedną dźwignię ( ostatnie foto ). Patrząc na fotki produkcja ok 1970-1971. Starszy typ osi nie jest mankamentem . Wariator jest starszego typu , jak się zacznie psuć  ( wyciek oleju z siłowniczka) to ciężko jedne żniwa przerobić, znajomy miał z tym problem ( oczywiście mógł być to odosobniony przypadek).   . W moim było nowsze rozwiązanie , wyklepało rowek pod wpust w tulei wariatora ( żarło pas jezdny) ale do tego siłowniczka " nie zaglądałem ". Co do stanu podsiewacza , to trzeba sprawdzić tuż nad skrzynią biegów czy nie ma dziur. Trzeba też zajrzeć do młocarni  i w jakim stanie są blachy odrzutnika - czy nie mają dziur  - pokrywa poniżej akumulatora . Stan sprzęgieł przeciążeniowych - przy napędzie podajnika pochyłego pod podestem i po prawej stronie z tyłu przy napędzie podsiewacza , często pękają sprężyny lub urywa śruby ( 4 szt M8). Ciężko coś doradzić . Najlepiej weź doradcę , który ma w tym temacie rozeznanie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rob355    8
Dnia 29.03.2022 o 23:09, andrzej78 napisał:

Consul - patrz aby był nowszego typu : załączanie młocarni napinaczem pasa , a nie sprzęgłem przy silniku, wariator jazdy z charakterystyczną trójkątną flanszą , oś przednia  zunifikowana z Mercatora - szersza. Jedne pieniądze a starszy typ był bardziej awaryjny i w takiego bym się nie pchał. Ogólnie warto sprawdzić podłoge podsiewacza czy nie ma dziur , zębatki i łańcuchy podajników , cepy , blachy odrzutnika , motorownię itd.

Co myslisz o tym, ?

https://www.olx.pl/d/oferta/claas-consul-bdb-CID757-IDO1vUi.html?reason=observed_ad

cena zaporowa, myslę, że 21-22 mógłbym dać

ale facet mówi, że kombajn jest w bdb stanie , tylko lać, itp... przez tel wydaje się prawda. Silnik forda. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    576

Ogólnie - kabina , klima( o ile działa) to poniekąd wart swej ceny, na tle innych gdzie trafiają się w podobnych pieniądzach i droższe. Jednak ogólnie wszystko podrożało i jeszcze rok temu cena za takiego kombaja nie przekraczała 20 tys, chyba , że perełka z końcowej partii produkcji. Ten wspomniany wyżej : heder 2,6 m ,rok prod. ok 1974, co do stanu to naocznie trzeba sprawdzić , bo mimo wszystko przez te lata coś tam pracował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Przecież każda taka maszyna ma ponad 40 lat i zbliża się do 50, tylko osobista wizyta kogoś z chłodną głową. Sam w tamtym roku kupiłem zaniedbany (nie zajechany) kombajn za 1/3 ceny i w żniwa chodził prawie bezawaryjnie (awaria dokupionego ścinacza)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rob355    8

A co myslicie o takim kombajnie? W mojej okolicy, rok prod nieznany, 7 lat w kraju. 

Volvo S30

 

bb.jpg

cc.jpg

dd.jpg

ee.jpg

ff.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    576

Rok - max 1974,ale wygląda ładnie,  młocarnia 55cm , ogólnie mały przerób ( 0,5ha/h). Problematyczny bywa podajnik łańcuchowy podsiewacza ( z listwami,)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rob355    8
1 godzinę temu, andrzej78 napisał:

Rok - max 1974,ale wygląda ładnie,  młocarnia 55cm , ogólnie mały przerób ( 0,5ha/h). Problematyczny bywa podajnik łańcuchowy podsiewacza ( z listwami,)

Podajnik wymieniony 2 lata temu. 

Sieczkarnia jest zdjęta. 

Ile warty wg ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wiedz że im dłużej kombajn pracuje tym częściej się psuje. Ja mimo wszystko brał bym bizona, skosisz na spokojnie w 2 dni i nie będziesz szukał po graciarniach części za chore pieniądze. Już przerabiałem IHC 321 i dziękuję bardzo, na 20 już zużycie części było tak duże że zaczęło padać dosłownie wszystko  a niektóre części tylko w używce i wartości 1/10 ceny kombajnu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    576
9 godzin temu, Rob355 napisał:

Podajnik wymieniony 2 lata temu. 

Sieczkarnia jest zdjęta. 

Ile warty wg ciebie?

Jeszcze rok- dwa lata temu taki kombajn był wart ok. 12 tys. Obecnie zapewne z 18 -  20 tys cenią , co byłoby jednak dużo porównując inne modele w podobnej cenie a bardziej popularne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Popatrzcie też na Sampo 500 miałem 12 sezonów bardzo prosty kombajn nie ma żadnych podajników łańcuchowych tylko podajniki ślimakowe. Na 10 ha 3 dni i po żniwach. Ogólnie teraz cena razy dwa, niż rok temu ale trzeba szukać, no ale paliwo na przejazdy drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
    • Przez seba76
      Panowie szukam kombajnu Dominator 86/88/96/98. Przy ok 80ha jaki wybrać. Oczywiście liczy się stosunek cena/możliwości. Czy młodsza i droższa seria x8 warta jest dopłaty?
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj