janusztracz73

Jaki kombajn na 10 ha

Polecane posty

pawel885    2279

Ja jest świeżo sprowadzony z zachodu to kupuj, jak Polak go rzezał kilka lat to sobie daruj 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimi007    129

pier**l bizona, forschritt 512, jeszcze jak będziesz miał usługi to jak znalazł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2420

ja tez w bizona bym się nie pchal części tanie ale słabej jakości i duże spalanie ten nh z linku jak nie był użytkowany w Polsce to fajna opcja ciężko określić coś ze zdjęcia trzeba by było z mechanikiem obejrzeć dobrze przed kupnem ewentualnie wypróbować u sprzedawcy w polu


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26

volvo s 900 prosta budowa  wszystkie lozyska na kalamitkach  silnik 4 perkins oszczedny.bizona nie chce widziec .  polecam

Edytowano przez kiko80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Witam. Ja mysle ze na taki areał to tylko Bizon. Prosty kombajn i czesci wszedzie dostepne,tanie. Rolnicy kupują stare zachodnie a potem sa problemy z czesciami i ich cenami. Owszem na wieksze areały to co innego ale do 20 ha to tylko bizon moim zdaniem. Jak cos sie zepsuje  to do Bizona wszedzie dostaniesz a do jakiegos starego zachodniego juz moze byc problem i stracisz pare dni na szukanie lub dorabianie czesci. Wiele takich zachodnich juz w krzakach odpoczywa sobie bo nie warto remontowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26

tylko w tej cenie kup bizona dobrego.bedzie na 100 zgnity  i wypracowany.Maly z zachodu jest napewno mniej wypracowany jak u nas bizon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
same110    72

Sąsiad posiada Volvo 1150 pracujący na 20 ha i bezproblemowo daje radę.Mały.zwrotny kombajn dużo nie pali .Części łatwo dostępne .Kombajn naprawdę wart uwagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Zgnity bedzie kazdy ktory nie był pod dachem,to logiczne.  Z rocznika 80-tego kazdy juz powinien byc po  remoncie a wiec nie powinno byc tak zle. Ja sie zastanawiam po co na 10 ha kombajn? Lepiej wynajac usługę,ja tak robie mimo ze mam Bizona w garazu. Jak poszuka kolega to za kwote 13-15 tys. kupi dobrego Bizona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2420

@benek79 masz bizona i usługi bierzesz to czegoś tu nie rozumie ale nie moja sprawa ale autor tematu po to chce kupić kombajn żeby nie najmowac a nie po to żeby bizon w garażu stał każdy zachodni będzie lepszy niż bizon w tych pieniądzach żeby kupić dobrego bizona od rolnika indywidualnego i jeszcze pierwszego właściciela to trzeba położyć ze 40tys i to też jeszcze loteria. grunt to sie nie napalac i wziąść z sobą jakiegoś mechanika powiem tak to nie jest dobry moment na kupno kombajnu bo czas jest złym doradcą i na siłę nie ma co kupować i szukać takiego co nie był expuatowany w Polsce na zachodzie są inne oleje smary paliwa i jakość części ja kupowałem 2 dla siebie i jakos narazie odpukac


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26

bizon stoi w garażu .no własnie kupuje sie po to aby ta maszyna pracowała a nie stała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My na 10ha my mercatora 70. Na nasz areał jest OK i jeszcze usługi omuci. Jeszcze się stół kupi i kabine z klimą to bedzie cymuś class-ik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Ja nie pisze ze bizon to najlepszy kombajn ale ze to najbardziej ekonomiczny wybór na ten areał. Co do mojego bizona to stoi w garazu bo nie widze sensu na 12 ha sie kurzyć ,bo gdy odlicze koszty oc i ac, paliwa ,wymiany oleju i filtrów plus smary i jakies tam awarie od czasu do czasu to wyjdzie mniej  wiecej ze zapłace za omłot 150 zł za ha.   Niech mi ktos wytłumaczy w czym sa lepsze stare zachodnie kombajny od naszych bizonów(w takiej cenie jak kolega podaje)??? Co do kosztów to jak jeszcze sprzedam czesc słomy to juz mnie nic nie kosztuje omłot,a coroczne przyorywanie słomy tez nie jest wskazane.

Edytowano przez benek79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2420

@Benek79 ja jeździłem bizonami dwoma z056 i clasami właśnie jak kolega wyżej pisze merkatorem i dominatorem i powiem ci tak różnica jest taka jak byś jeździł polonezem i vw kabina wysyp hydrauliczny o silniku w czasie (silnik meredesa) nie martwisz się nic nawet oleju nie bierze w przeciwieństwie dk silników w bizonie nie mówiąc już o zapasie mocy i różnicy w spalaniu czyszczenie i wymlucanie to może kwestia ustawienia ale rozdzielacz w clasie tylko jedną wajchę a nie jak w tym bizonie i wiele jest aspektów ale nie mam czasu się teraz rozpisywać jak cos wieczorem napiszę


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Te wszystkie aspekty maja sen na duzym areale ale 10 ha to dwa dni roboty.Ile wiecej spali  na tych 2 dniach a ciezko kupic merkatora za 15 tys nie wspomne o diminatorze w  stanie lepszym od bizona garazowanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kukum    9

10 ha w dwa dni ? ja swoim jd 942 to jak dobrze idzie to 13 ha w dzien dam rade i to z palcem w nosie 1 ha robie mniej wiecej w 1,20 tak przyblizeniowo do nich sa nawet nawet czesci dobre i w miare dostępne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

benek79 chce bizona sprzedać, ma go wystawionego na OLX pewnie i tak go namawia na tego bizona.

A autor tematu jeśli nie masz jako takiego pojęcia o mechanice, ujmijmy to tak, jak np. nie robiłeś ze dwa razy kapitalki w swoim ursusie to sobie odpuść kombajn na własne 10ha. Albo jak już to kup coś porządniejszego tak minimum za 150 tys. i obkosisz te swoje 10 ha a dalej pojedziesz na usługi.

U nas taki jeden AS był co na 6 ha właśnie jakiegoś starego klasa kupił za 18 tys.

W domu klucze jakieś pięć na krzyż z czasów PRL, na mechanice się zna tyle co klocki w osobówce wymienić, to jak mu się popsuło to pudło, jak to ściągnęli na podwórze, zabrał się za mechanikowanie ale szybko zorientował że nie bardzo mu to wychodzi, jak on mógł zemścić, jak kląć to opisać się tego nie da. Na mechaników i części wydał z 5000 zł. ze 3 dni robili, a i tak na koniec żniw jeszcze jeden dzień stał i na koniec na części handlarzowi sprzedał za 7 tys. Tak wyszła mu pazerność bokiem :lol:

Bizon ekonomiczny wybór dobre mi. Przecież takim bizonem za 15 tys. to strach do bramy podjeżdżać bo czym dalej stodoły tym więcej czasu trzeba będzie go targać na lince. Jak ktoś sprzedaje bizona za 15 tys. to ja się domyślam ile musiał mu nerw zjeść że w cenie złomu skurczybyka chce się pozbyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimi007    129

Nie mówcie ze kombajn na 10 ha się nie opłaca, bo jak ma sie dobry poczciwy zachodni stary kombajn, to na 10ha taki kombajn powinien być jak perełka do sezonu przygotowany, i jedziesz kiedy chcesz nie lazisz za nikim nie prosisz się a i jakie usługi się zrobi, ale nie za 150tys, gościu wejs się klupnij, najlepiej jeszcze kredyt wziąść, i spłacać jeczmieniem za 430zl/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Opłaca się lub nie - to bardzo trudne pytanie. Biorąc pod uwagę koszta związane z zakupem i późniejszą eksploatacją to raczej nieopłacalny biznes na taki areał i cena zboża nie ma tu większego znaczenia. 

Są oczywiście plusy posiadania własnej maszyny - brudne ręce i nie tylko, brak czasu na spożycie browarka w czasie oczekiwania na ziarno itd:).

No ale kosisz kiedy chcesz, nie czekasz no i masz kombajn.

Jeśli chcesz to zanotuj: Tylko małe stare kombajny bo każdy większy będzie wyeksploatowany. Bizon za 15 zł to stara wyeksploatowana maszyna często rodem z PGR lub SKR kupiona na zarobek i już dalej nie bardzo daje radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Widze ze wszyscy sa zwolennikami starych zachodnich kombajnów ktore sie nie psuja i czesci sa wszedzie dostepne w normalnych cenach.hahaha

To tak samo jak nie jeden juz kupił ciagnik 30-sto letni a potem na remont nie było,ale zachodni. Jak juz wczesniej pisałem na areał powyzej 20 ha to bym juz sie zastanowił ale nie na 10ha za kwote ktora kolega chce przeznaczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Zachodnie są dobre ale nie za te pieniądze Części do zachodnich też mają normalne ceny jeśli porównasz to do ich jakości W czasach internetu nie ma problemu z częściami a jak czegoś nie dostaniesz nowego to nie ma problemu z używkami Jednak na 10 ha nie opłaca się kupować kombajnu a tym bardziej zachodniego bo za ceny przygotowania go do żniw będziesz miał kasę na kilka lat wynajęcia kombajnu

 

Edytowano przez maroon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
    • Przez seba76
      Panowie szukam kombajnu Dominator 86/88/96/98. Przy ok 80ha jaki wybrać. Oczywiście liczy się stosunek cena/możliwości. Czy młodsza i droższa seria x8 warta jest dopłaty?
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj