Skocz do zawartości

Zdjęcie

dzierżawa czy kupno od ANR?

1 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wagner

wagner

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 17:37

Witam wszystkich forumowiczów,

Mam działkę rolno-budowlaną do której przylega mały kawałek ziemi Agencji Nieruchomości Rolnej o powierzchni 400m2, który jest w mapach ewidencyjnych oznaczony jako działka rolna. Początkowo chciałem ja dzierżawić, jednak udzielono mi informacji, że takie małe kawałki są tylko na sprzedaż. Zgłosiłem się do procesu przetargowego, jednak w międzyczasie dowiedziałem się, że będą próbować ją przekształcić na budowlaną. Sprawa jasna - chcą za to większą kasę. Rozmawiałem o tym z sołtysem, zasugerował mi, żebym napisał jeszcze raz pismo do nich o tym, że się wycofuję z przetargu kupna i chcę, tak jak początkowo, dzierżawić ten mały kawałek ziemi. Dodał, że nie mogą odmawiać dzierżaw, tym bardziej, że ten kawałek jest zaniedbany i zagraża życiu tym, którzy się po nim ewentualnie będą poruszać a jeśli będą nadal mi odmawiać to mam pisać Krajowej Rady Notarialnej i Agencji Nieruchomości Rolnej w Warszawie.

Chciałbym poznać Wasze zdanie, czy ktoś może miał podobną sytuację i czy też byście wysłali informację do ANR o wycofaniu z przetargu. Nie chce przepłacać za te parę metrów, tym bardziej, że tam nic nie będzie budowane. Chcę tą ziemię taką, jaka teraz jest.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
dzierżawa czy kupno od ANR? Dzisiaj, 18:13
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
dzierżawa czy kupno od ANR? Dzisiaj, 18:13
  •  

#2 Share czerwonywozek

czerwonywozek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 20:23

hej, moim zdaniem pisac na umór. NIe ma co odpuszczać agencji. jak w w kazdym miescu w kraju są podobne sytuacje ale na wieksze areały, a u mnie w zachpom to juz nawet po 30 ha nie chca wydzierżawiać uczciwie. wracając do tematu nalezy pisac a jak beda wstrzymywac lub cos kombinowac przy tej działce to pisz wyzej.

nie odpuszczaj.

pozdrawiam