Skocz do zawartości

Zdjęcie

zetor 7245 ile kulek w kolumnie

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share cyprian1219

cyprian1219

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 16 lipiec 2016 - 15:08

Witam, rozsypała mi sie kolumna w zetorze 7245 i chciałbym się dowiedzieć ile powinno być kulek, a nie mogę nigdzie nic konkretnego znaleźć. Wie ktoś ile tam tego powinno być? (Brawa dla czecha który to ustrojstwo zaprojektował...)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zetor 7245 ile kulek w kolumnie Dzisiaj, 07:45
  •  

#2 Share DTaras

DTaras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 16 lipiec 2016 - 20:12

zetor 7245 ile kulek w kolumnie eee w mercedesach też jest ślimak z kulkami. Zazwyczaj wstawiam tyle co wypadło tylko nowych. Nowe dobieram eksperymentalnie.
pazurki wdzystkie pooglądaj żeby blaszek połamanych nie było.

#3 Share cyprian1219

cyprian1219

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 09:35

Bo to nigdy wcześniej nie było rozbierane, a kabina nie była ściągana, więc kulki trzeba było wyciągać magnesem. Tylko nie wiem czy zostały wyciągnięte wszystkie. No przyjmijmy że wszystkie ;)

#4 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 11:31

temat juz byl przerabiany ze 20 razy, chyba 72 jak bede mial natchnienie to sprawdze w instrukcji napraw, jak masz to sam sprawdz w dodatku do 7745 na koncu zdaje sie jest.

kiedys dokladnie opisalem jak to wszystko poskladac i nastepnym razem nie musiec szukac kulek- poszukaj, czesc kulek mogla byc zmielona-na marginesie jesli nie urwales  walka kierownicy to niepotrzebnie rozbierales- luzu nie da sie tam skasowac a nakretki dystansu to mozna z zewnatrz skrecic

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#5 Share cyprian1219

cyprian1219

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 11:49

zetor 7245 ile kulek w kolumnie Właśnie nie mam ani instrukcji napraw ani instrukcji obsługi (czy jak to tam).
Kierownica zaczęła się blokować, trzeba było szerpać żeby ją odblokować, na początku zeszłego tygodnia i masakrycznie ciężko się kręciło. Było coraz gorzej aż w końcu nie dało się ujechać. Pojawiło sie to przy przywiezieniu 2 balota sianokiszonki i D. Wyjeliśmy tą całą maglownicę (czy jak to sie ten ślimak nazywa) żeby sprawdzić co sie stało i pierwsze co sie rzuca w oczy to tam gdzie sie kasuje luz dokręcając tą nakrętkę do tej "ołożyskowanej" kuli to to, że ta kula miała gigantyczny luz we wszystkie strony. Nawet po dokręceniu cały ślimak chodził we wszystkie strony.
Ale nie wiem co było bezpośreddnią przyczyną, czy ta wyrobiona kula, czy może coś sie stało z tymi kulkami w koszyku w środku.
Nie wiem co było potem bo poszedłem zjeść obiad i śrutować. Ale po złożeniu chyba wyleciało kilka kulek bo pojawił się luz na pół obrotu kierownicy (no albo sie poprzemieszczały, albo powylatywały) więc rozebarliśmy jeszcze raz, a tam... Wszystkie kulki powypadały... Nie wiedzieliśmy że to ni jak nie jest zabezpieczone... Ten czech co to zaprojektował powinien dostać jakąś nagrodę... i kopa w...
Wyciągnęliśmy magnesem 6X (doliczyłem 62 a potem przestałem, ale 70 na pewno nie ma).

Jak możesz to sprawdź proszę.

I czy da sie to złożyć bez zdejmowania kabiny? Nie da sie tego koszyka wyciągnąć.

Edytowany przez cyprian1219, 17 lipiec 2016 - 11:51.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 12:10

74, 44 w dolnym zwoju, reszta w drugim,-nie smarowalo sie kolumny i teraz placz :D ,

chyba starlo rurke dystansowa -ktora jest miedzy kula a nakretkami . 

bez zdejmowania kabiny-jak ci nie szkoda to przecinasz podloge i wykrzywiasz boczna blache do gory, wtedy mozna bez problemu poskladac, mozna potem pospawac , 

jak poskladasz kulki-sproboj dokupic srednica 7,44- najlepiej na zmrozonym smarze. wloz w kulke uciety przewod gumowy-pasuje mleczny od dojarki konwiowej lub podobny, potem skladasz kulke i potem wkrecasz slimaka i on wypycha weza-jak zle wlozysz kulki to i pare wyleci, najpierw pare razy przekrec slimaka w kulce  na zewnatrz  dla dobrego ulozenia kulek ,  w koncu kupilem zetora z orbitrolem i na razie mam spokoj z tym , ze 3 razy nawet na lace skladalem-trening czyni mistrza.

#7 Share cyprian1219

cyprian1219

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 12:22

zetor 7245 ile kulek w kolumnie Co do tej obracającej się kulki co sie na niej luz kasuje to ona powinna się sztywno obracać "w osi x" a ona oprócz tego wychyla się bardzo mocno "w osi y" w obie strony i podskakuje, raczej jest do wymiany.

Dzięki za rady, na pewno się przydadzą. Ano człowiek sie uczy całe życie. Nie wiem czy będziemy się bawić w składanie tego bo i tak chcieliśmy zakładać orbitrol, ale na żniwa chcieliśmy tymczasowo kolumne zrobić i mieć spokój, a orbitrol założyć jesienią... Ale no nic... :( Tak czy siak dzięki :)

Edytowany przez cyprian1219, 17 lipiec 2016 - 12:24.

#8 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 13:03

kulka z walkiem -200 zl, objawy wskazuja na brak kulek , wstaw brakujace , moze rowerowe beda pasowac, jak masz mozliwosci finansowe to orbitrol  zaloz-niebo i ziemia moim starym to trzeba bylo umiec jezdzic, szwagier to na srodku wsi go zostawil -tam gdzie najglebsze rowy :P , i autem musialem po niego jechac.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share cyprian1219

cyprian1219

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 17 lipiec 2016 - 13:42

I chyba tak zrobię. Jako że orbitrol i tak był w planach, najpierw miał być zakładany na wiosnę, ale przełożyliśmy to na jesień/lub przyszły rok, i zostawiliśmy tak jak jest, ale wyszło jak wyszło, chcieliśmy zaoszczędzić, a tak by problemu nie było. Zakładamy orbitrol, do końca tygodnia powinien być wstawiony bo za bardzo czasu nie ma. A na zabawy z kolumną to by wcale czasu nie było...

Z resztą, gdybyśmy chcieli skasować wszystkie luzy w układzie kierowniczym to wszystko by musiało być nowe, i nie wiem czy by to nie wyszło więcej jak ten orbitrol, bo nawet na siłowniku z rozdzielaczem jest luz...

Edytowany przez cyprian1219, 17 lipiec 2016 - 13:46.