X

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Serwomechanizm w 1224

53 odpowiedzi na ten temat

#41 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 26 czerwiec 2008 - 20:59

Serwomechanizm w 1224

Ja niewiem, jak ty lubisz przepłacać to twoja sprawa. Niewiem ale mnie to koszotwało 1300 zł, a @leszekd 1600, a ciebie aż 2500 zł, niekażdy śpi na pieniądzach jak ty, żeby dać 1000 zł więcej i napewno nic niemasz lepszego w tym zestawie czego ja bym niemaił lub leszekd , Napewno kręci się tak samo :D

tak ale uchwyty na siłownik sworznie filce podstawa do umieszczenia orbitrolu to też jest potrzebne a kupując oddzielnie wychodzi jeszcze drożej a uważam że jak ma być zrobione to dobrze żeby nie było żadnej przykrej niespodzianki wtedy kiedy sprzęt jest najbardziej potrzebny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Serwomechanizm w 1224 Dzisiaj, 11:18
  •  

#42 Share morowa91

morowa91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 26 czerwiec 2008 - 21:30

Serwomechanizm w 1224

tak ale uchwyty na siłownik sworznie filce podstawa do umieszczenia orbitrolu to też jest potrzebne a kupując oddzielnie wychodzi jeszcze drożej a uważam że jak ma być zrobione to dobrze żeby nie było żadnej przykrej niespodzianki wtedy kiedy sprzęt jest najbardziej potrzebny.

Moje ciągniki pracują w lesie i byle gówien niemoge zakładać, bo zaś 2 razy znowu musiałbym to kupować, w jednym z tematów pisałesz, że masz jakiś siłownik robiony na zamówienie. A żadnych podtawy pod orbitrol niemam, bo niejst potrzebana. Wedłud mnie przepaciłesz i to tylko twoja strata

#43 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów

Napisany 26 czerwiec 2008 - 22:19

Serwomechanizm w 1224

Moje ciągniki pracują w lesie i byle gówien niemoge zakładać, bo zaś 2 razy znowu musiałbym to kupować, w jednym z tematów pisałesz, że masz jakiś siłownik robiony na zamówienie. A żadnych podtawy pod orbitrol niemam, bo niejst potrzebana. Wedłud mnie przepaciłesz i to tylko twoja strata

tak bo przerabiałem na orbitrol ciągnik bez przodu ale kupowałem cały zestaw choć do tego ciągnika potrzebowałem sam orbitrol i uchwyt na niego bo jest gdyż montowałem go w miejscu gdzie było serwo a nie pod kierownicą a do niego był robiony siłownik na zamówienie z tłoczyskiem wysuwanym na dwie strony.

#44 Share morowa91

morowa91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 26 czerwiec 2008 - 22:33

Serwomechanizm w 1224 przecież do każdego ciągnika jak chcesz przerobić na orbitrol, to musisz mieć siłownik dwustronego działania :D

#45 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów

Napisany 26 czerwiec 2008 - 22:40

Serwomechanizm w 1224

przecież do każdego ciągnika jak chcesz przerobić na orbitrol, to musisz mieć siłownik dwustronego działania :D

to nawet dzieci wiedzą ale ten siłownik jest wysuwany na dwie strony a nie dwustronnego działania, a to jest różnica bo tłoczysko wychodzi z jednej i drugiej strony siłownika.

#46 Share morowa91

morowa91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 26 czerwiec 2008 - 22:42

Serwomechanizm w 1224 aha to taki bajer, tylko czemu tak,??? niemoże być zwykły, wiem że ciągnik bezprzodka na większy skręt, ale przecież zwykły bo styknoł

#47 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów

Napisany 26 czerwiec 2008 - 22:50

Serwomechanizm w 1224

aha to taki bajer, tylko czemu tak,??? niemoże być zwykły, wiem że ciągnik bezprzodka na większy skręt, ale przecież zwykły bo styknoł

nie ma możliwości założenia próbowaliśmy na milion sposobów i jedyny jaki się udało zrealizować to odwrócić zwrotnicę do przodu wąsami wstawić siłownik na przód i połączyć dróżkami na 2 jabłkach wąsy z siłownikiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#48 Share morowa91

morowa91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 26 czerwiec 2008 - 22:54

Serwomechanizm w 1224 poprsotu musiał by być siłownik o odpowiedniej długości i jak największym wytłoku, przymocowany troche bardziej do środka ciągnika i napewno by zdało rezultat.

#49 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów

Napisany 27 czerwiec 2008 - 11:45

Serwomechanizm w 1224 nie jest tak prosto bo siłownik musi o odpowiedniej pojemności tz. zgrany z orbitrolem a trzeba pamiętać że oś jest amortyzowana i wąsy chodzą góra duł. ażeby nic nie zahaczało i nie uderzało w czasie jazdy i w miarę wyglądało to nie jest tak łatwo.

#50 Share Pablo16

Pablo16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 27 październik 2008 - 20:39

Serwomechanizm w 1224 Co myślicie na temat naprawy serwa samemu? Bo otóż mój tata chce samemu robić serwo z tym że chce tylko wyjąć ten wąs co porusza drążkiem kierowniczym i w tym miejscu uszczelnić to serwo bo tam cieknie. Jak to rozebrać i czy może się coś w środku przestawić czy przeregulować podczas wyjmowania z serwa tego wąsa??
Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

#51 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 27 październik 2008 - 21:04

Serwomechanizm w 1224 jak chodzi ci o ten co od kierownicy idzie to nic sie nie stanie jak odkręcisz tą kopułke ona chyba na 3 śruby jest przykr,tylko popatrz które.ja rozbierałem całe po za rozdzielaczem,nawet kulki wyciągałem.wymieniłem wszystkie uszczelniacze i jest ok.

#52 Share Pablo16

Pablo16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 27 październik 2008 - 21:19

Serwomechanizm w 1224 Chodzi mi o ten drugi
Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

#53 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 28 październik 2008 - 11:16

Serwomechanizm w 1224 z tym troche bedzie zabawy ale można samemu to zrobić, tylko musisz sobie zaznaczyć skrajne położenie wąsa w jedną strone i w drugą, a jak tylko robisz uszczelniacz to nic sie nie przestawi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#54 Share WladyslawO

WladyslawO

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 18:04

Serwomechanizm w 1224 Tak jak kolega pisze koniecznie przed rozebraniem zaznaczyć skranne położenia wąsa względem korpusu serwa ale ja przed rozebraniem upewniłbym się jaki jest luz osiowy wąsa i międzyzębny być może wystarczy skasować luzy.