jackowski11

Bizon 56 wymiana fartucha w obudowie wentylatora, smarowanie łożysk wytrząsaczy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jackowski11    4

witam,

 

jak zabrać sie do wymiany gumowego fartucha na łączeniu obudowy wentylatora z tylnym mostem?

Poniżej zaznaczone czerwoną strzałką - z katalogu

 

post-52999-0-72214800-1468571765_thumb.jpg

 

Pytanie nr.2.

Czy istnieje jakiś patent na smarowanie łożysk wytrząsaczy bez ich demontażu/wymiany?

Edytowano przez jackowski11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

OK. Może sie komuś przyda ...

 

A wiec najlepszy dostep do tego fartucha  jest jesli odkrecimy stelaż (z belką na klucze)  łączący tylny most skrętny z obudową wentylatora. Nie radze kupować fartucha w sklepie - prócz tego ze 1/2 grubości i sztywności co do oryginału. Najlepiej  wyciąć z pasa transmisyjnego na metry ( szer. 8,2x136 cm) dorobić dziury i wytrzyma dłużej niz ta guma ze sklepu

 

Co do łożysk wytrząsaczy - po odkreceniu dekielków udało się wcisnąć pod osłonki Zetek smar za pomocą igły i strzykawki. :)

Zrobiony tył i przód

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju    24

orientuje się ktoś jak dostać się do fartucha podsiewacza ? 

----edit-----

 

odpowiem sobie sam może się komuś przyda :D   żeby odkręcić te śrubki od fartucha za odkamieniaczem trzeba otworzyć odkamieniacz i tam jest eleganckie dojście  :) 

Edytowano przez endrju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek82    0

Ponawiam temat. Jak najłatwiej wymienić ten fartuch? Drugie pytanie-tam jest jeden czy dwa fartuchy? W katalogu na tej stronie co podał kolega wyżej nr 5 też jest fartuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proktor    17

Witam. Pytanie o osłonę (fartuch) rozpórki podsiewacza . W jaki sposób go wymienić? Niby od tyłu go wykręcę stary , ale nowego już nie dam rady wkręcić gdyż nie ma jak śrub od drugiej strony przytrzymać. Jest jakiś sposób na niego poza wyciąganiem podłogi podsiewacza ?

20210626_200316.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tandam    4

Witam.

Podsiewacza nie trzeba wyjmować. Widać na zdjęciu, że grzebień odkręciłeś. Odkręć rozpórkę ( 4 śruby m8, po dwie z każdej strony ) i wtedy rozpórkę  opuścisz i lekko cofniesz i będziesz mógł odkręcić od niej jedną stronę fartucha, następnie po wyjęciu rozpórki będziesz mógł odkręcić fartuch, co łatwe nie będzie, ale na spokojnie dasz radę. Jeśli będziesz kupował ten fartuch to poszukaj taki żeby był zbrojony, a nie z samej gumy. Ja u siebie dorabiałem sam, ponieważ w sklepach mieli bez zbrojenia.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bennos    8

Witam sory że odkopuje ale potrzebuje wyjaśnienia bo już sam nie wiem .. mianowicie za wentylatorem jest listwa na 6 śrubek był tam stary fartuch ale na katalogu po wpisaniu numerów wyskakuje mi fartuch 3 cm szerokości a to napewno nie jest ten bo stary nie wiem ile mógł mieć dokładnie bo cały potargany ale napewno był szerszy.Pytanie moje brzmi który to jest ten fartuch lub jakie powinien mieć wymiary to sam wytnę z gumy bo w sklepach i tak mają różne wymiary i cienkie jakieś .. jeżeli ktoś wie o co chodzi to prosiłbym o wyjaśnienie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proktor    17
4 minuty temu, bennos napisał:

Witam sory że odkopuje ale potrzebuje wyjaśnienia bo już sam nie wiem .. mianowicie za wentylatorem jest listwa na 6 śrubek był tam stary fartuch ale na katalogu po wpisaniu numerów wyskakuje mi fartuch 3 cm szerokości a to napewno nie jest ten bo stary nie wiem ile mógł mieć dokładnie bo cały potargany ale napewno był szerszy.Pytanie moje brzmi który to jest ten fartuch lub jakie powinien mieć wymiary to sam wytnę z gumy bo w sklepach i tak mają różne wymiary i cienkie jakieś .. jeżeli ktoś wie o co chodzi to prosiłbym o wyjaśnienie 

pokaż na foto o które miejsce chodzi jak możesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bennos    8

Tutaj jak zaznaczyłem był fartuch między te dwie blachy i do tego dochodzi jeszcze taka listwa 

IMG_20210708_131304.jpg

IMG_20210708_131415.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proktor    17

To chyba chodzi o te fartuchy co wyżej pisałem? Jeżeli o nie, to tam dwa idą i taka listwa na 6 srób oba naraz dociska. jeden jest prostokątny a drugi ma w rogach nacięcia.(one do rozpórki są przykręcane)O ile o nie chodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bennos    8

Ten fartuch przy rozporce już mam zmieniony a ten o który mi chodzi jest takjakby pod nim jeszcze dlatego nie mogę tego określić 🥺

IMG_20210708_143458.jpg

Teraz wszedłem od przodu bo mam wyjęta podłogę podsiewacza i to jest łączenie obudowy wentylatora z ramą kombajnu i między to idzie ten fartuch i na niego listwa i 6 śrub.Na zdjęciu widać tą ramę 

IMG_20210708_143822.jpg

IMG_20210708_143811.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    725

Panowie też z tym walczę. Dziś będę montował. Gdzie najpierw przykręcić fartuch? Do ramy czy do grzebienia? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekw90    0
Dnia 8.07.2021 o 14:36, bennos napisał:

Ten fartuch przy rozporce już mam zmieniony a ten o który mi chodzi jest takjakby pod nim jeszcze dlatego nie mogę tego określić 🥺

IMG_20210708_143458.jpg

Teraz wszedłem od przodu bo mam wyjęta podłogę podsiewacza i to jest łączenie obudowy wentylatora z ramą kombajnu i między to idzie ten fartuch i na niego listwa i 6 śrub.Na zdjęciu widać tą ramę 

IMG_20210708_143822.jpg

IMG_20210708_143811.jpg

Czy aby wymienic ten fartuch koniecznie trzeba wyciągać podsiewacza lub kosz sitowego czy może jest jakaś inna opcja? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon zo56 jak zwiększyc jego wydajność ja jestem troche magik  wiem to i owoo bizonie wiem wszystko tylko jak zwieszyć jego wydajność wiecię piszczie 
    • Przez SebastianPycia
      Witam. Dzisiaj zauważyłem że w miejscu zaznaczonym na biało na zdjęciu lecą iskry podczas pracy młocarni i hedera, a tam gdzie na niebiesko zaznaczone, tylko po drugiej stronie to koło pąsowe jest strasznie gorące. Do tego było czuć jakby dym palącej się trawy. Po zgaszeniu bizonka z gardła zaczęło się lekko dymić. Czy to łożysko czy może coś innego??


    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj