zom3

Bogball,rauch,sulky,kverneland,amazone co tu wybrać ?.

Polecane posty

zom3    0

Witam wszystkich

Mam mały dylemat co tu wybrać , może wy mi pomożecie .

Jest jedno kryterium ma mieć 1200 l na papierze (nadstawki są liczone tak na boczku) jedynym wyjątkiem jest bogball on ma 1250l może przejdzie w agencji.

 

 

A więc zaczynamy , mamy do wyboru :

 

Bogball M2 base pojemność 1250l +GPS teejet 840 cena 68 tysi

Rauch Axis 30.1 pojemność 3200l + GPS Control Quantron Guide cena 64,800 zł.

Sulky DX 30 Vision WPB pojemność baza 900l + nadstawki łącznie 2100l +Komputer Vision WPB i nawigacja matrix 570 cena 46,300 zł

Kverneland Exacta CL Geospread pojemność 1100l cena 55 tysi +1500 euro za GPS

Amazone ZA-M 1201 pojemność 1200l ceny nie znam

 

 

I co tu wybrać ?????.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam89k    61

sulky właśnie zakupiłem ale w podstawie ale pięknie sieje dobra powłoka lakiernicze dobra cena no i duży jak na moje ha to starczy bo gospodarkę traktuje hobbistycznie.. bo mam też inne dochody.. a i co mi się w sulky podoba to prosty sterownik regulacja dawki wysiewu i siew graniczny z komputerem bo miałem okazję się takim pobawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zom3    0

A czemu taka różnica w cenie między Sulky a resztą rozsiewaczy ? .
O co tu chodzi jakość czy coś nie wiem różnica jest średnio 20 tysi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam89k    61

nie wiem ja też spoczynku miałem brać bb ale jest sulky chyba wielkość mnie skusiła a cena była taka sama w podstawie sulky i bb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massei8    135

sulky ani grosza nie jest wart kilku znajomych kupiło bo cena była dobra a po pierwszym sezonie wszystkie korbanek wysyłał spowrotę do Francj osobiście wybrał bym amazone mam i polecam ale bogball i rauch z tego co wiem to bardzo dobre maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zom3    0

Amazone odpada zasięgnołem paru informacji  ZA-M 1201 cena 38tysi pojemność 1200 l  i brak możliwości podpięcia pod GPS a to go kasuje z listy.

Co do sulky to jednak ta cena jest bez GPS i ten rozsiewacz nie obrobi klinów stąd ta cena.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massei8    135

Z tego co mi wiadomo to za-m został zmieniony modelem za-v. Ten za-m jest z tamtego roku czy z tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zom3    0

Na stronie Amazona jest  ZA-M i ZA-V

Pytałem o cenę nic nie wspominał że to jakiś stary rocznik .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dachu127    80

amazone odpuść sobie, znajomy kupił w tym roku nowy model I nie jest zadowolony. trzeba robić próby kręcone ale i tak dawki źle wychodzą, najlepiej to by to oddał ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massei8    135

dachu127 Jak zrobi prube krenconą i dobrze ustawi to nie ma bata żeby źle wychodziło. zom3 chciałem kupić wiosną za-m to niechcieli już zamawiać tylko z ubiegłego roku i nie było możliwości go doposażyć w GPS-a, proponowali za-v ale odpuściłem narazie bo wołali 29 tył € netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zom3    0

Witam

Tak mnie tu podmawia handlowiec od bogbala zjechał cenę na 65 tysi no i tak mnie kusi i kusi chyba jego wybiorę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj