Skocz do zawartości

Zdjęcie

Witam chciał bym sie spytać jaki kupić ciagnik na 27ha

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share adam12br

adam12br

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 13 lipiec 2016 - 09:35

Zastanawiam sie nad nowym ciągnikiem tak do 160tyś moc to do 100Km  pracował by z turem , posiadam 27 ha ziemi w czym 16 jest może resta dzierżawa , w tym 9 ha łąk resta orne , posiadam krowy mleczne , jaki ciągnik byscie mi polecili ?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Witam chciał bym sie spytać jaki kupić ciagnik na 27ha Dzisiaj, 14:42
  •  

#2 Share Kris94

Kris94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 13 lipiec 2016 - 09:53

Witam. 160 tyś to cena netto czy brutto i z ładowaczem czy bez ? Będzie brany na PROW czy nie i używany też wchodzi w grę ? Ma być jako główny ? Mniej więcej do jakich prac i maszyn ? Sorry że tyle pytań ale na pewno te informacje pomogą czy to mi czy innym w pomocy czy zaproponowaniu czegoś.

#3 Share matrix1753

matrix1753

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 13 lipiec 2016 - 10:00

Osobiście na gospodarstwie większym i to o wiele mam nowego Zetor`a Proxima 90 z turem. Spisuje się znakomicie, jest zwrotna, mała i wszędzie wjedzie, do tego jeszcze jak na 90 km mocy do daje radę ciągnąć nawet lawetę od tira załadowaną belami (ok. 30t+ jak ktoś nie wieży priv podeślę zdjęcia). Jakbyś się decydował już na nowe zetory z turem to ładowacz bierz oryginalny dedykowany do danego ciągnika przez ową markę, nie baw się w zamienniki typu Metal-Fach sugerując się tym, że są trochę tańsze. W cenie raczej z taką proximą się zamkniesz a jak nie to masz wybór jeszcze 80 albo niższej serii Major. W przypadku mojej proximy mam skrzynie 6 biegową z rewersem, co bardzo ułatwia pracę przy ładowaczu jak i na polu bo nie trzeba szukać biegów po skrzyni. Mam nadzieje, że pomogłem, w razie jakiś pytań możesz pisać do mnie na priv. :)

#4 Share adam12br

adam12br

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 13 lipiec 2016 - 13:56

cena 160tyś jest to czena brutto będzie to główny ciągnik , tur razem z ciągnikiem chce kupić uzywany też może być tylko max 100km maszyna pracował by prawei przy wszystkim . to jaki ciągnik byście polecili żeby nie był bardzo drogi w eksplantacji 

Edytowany przez adam12br, 13 lipiec 2016 - 14:05.

#5 Share Kris94

Kris94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 13 lipiec 2016 - 21:38

Mam podobny problem tylko że szukam czegoś trochę mniejszego ok 75 km jako pomocniczy również z turem i powiem że w tej cenie nie jest łatwo. Ceny ciągników są wysokie i zbyt dużo ich nie będzie. Do wyboru są raczej Farmtrac lub Ursus - w miarę proste konstrukcje dobre podzespoły, trochę niższe koszty eksploatacji ale ogólnie bez szału.  Z "zagranicznych" NH z serii TD5 lub Case farmall A (praktycznie ten sam ciągnik) ale ostatnio na placu oglądałem Pronara 5340. Obecnie kosztuje 120 tyś netto więc nawet z ładowaczem by się zmieścił w cenie. A ciągnik przy bliższym obejrzeniu wywarł bardzo pozytywne wrażenie oczywiście jak za tą cenę. Wymiarami dość duży, masywny, dobry udżwig, fajna kabina - trochę nie pasowało mi umiejscowienie dźwigni rewersu ale na pewno do przyzwyczajenia. W tej cenie raczej nie znajdziemy innego ciągnika z EHR-em i półbiegami pod obciążeniem. Silnik deutza, skrzynia ZF reszta podzespołów również dobrych firm więc pytanie tylko jak to w Pronarze poskładali i jak będzie w dłuższej eksploatacji ale jak na razie jest mało użytkowników więc z opiniami ciężko ale na pewno warto podjechać do najbliższego dilera i samemu obejrzeć bo wydaje się ciekawy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów
  • Zainteresowania:Bezinteresowne

Napisany 20 lipiec 2016 - 19:39

Obecnie nawet niektórzy dealerzy schodzą poniżej tych 120 000zł netto

http://olx.pl/oferta...html#c5ff1fd1a7

http://olx.pl/oferta...html#5af27f5036

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#7 Share Valtra123

Valtra123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo wszystko co z tym związane , Motoryzacja ,

Napisany 21 lipiec 2016 - 14:34

Znalazłem super okazję . Ciągnik Pronar 5340 z 2015 roku za 147600 zł Brutto do negocjacji i jeżeli się postarasz i dorzucisz tura to może zrzucisz cenę do 160000 zł Brutto za ciągnik z turem. Jeśli chodzi o opinie to mój wujek ma Pronara 5340 i sobie chwali za super wygląd, ekonomiczny silnik, przestronną kabinę i za cenę. Miałem okazję pojeździć Pronarkiem P5 i mogę powiedzieć że materiały wykończeniowe są dobrej jakości, silnik przy 106 koniach mocy max. naprawdę daje radę, do tego prędkości wałka 540, 1000 + ECO oraz EHR w wyposażeniu standardowym można być zadowolonym. Jest także super wyciszony , w środku nie słychać 4 cylindrowego Deutza można pracować nie męcząc się. Pompa też wydajna 58 l/min naprawdę jest wystarczająca jak na ten ciągnik. Skrzynia z rewersem 16x16 z dwustopniowym wzmacniaczem i możliwością zmiany półbiegów pod obciążeniem jest bardzo dobra jedyne co ciężko, ale można się przyzwyczaić do umiejscowienia dźwigni rewersu.

http://otomoto.pl/of...m-ID6yaxjh.html

Edytowany przez Valtra123, 21 lipiec 2016 - 14:51.

Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

#8 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 24 lipiec 2016 - 20:34

To nie żadna super okazja. Po odliczeniu VATu wychodzi równe 120000zł netto czyli tyle co większośc dealerów chce.

Z tym "Super wyciszeniem" to bym polemizował. W tej kwestii firma się nie popisała, bo brakuje wygłuszenia w centralnym kokpicie.

Co do funkcji - to jest jeszcze blokowanie obrotów silnika "na sztywno" przyciskiem na desce rozdzielczej. Jak dokładnie działa nie miałem jeszcze okazji sprawdzic - zastosowanie ma to niby miec w orce itp.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

#9 Share Valtra123

Valtra123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo wszystko co z tym związane , Motoryzacja ,

Napisany 24 lipiec 2016 - 21:04

Witam chciał bym sie spytać jaki kupić ciagnik na 27ha Może nie jest tak wyciszony jak Deutz-Fahr lub JD ale w porównaniu z konkurencją w tej cenie jest naprawdę cicho.

Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share MgrLukash

MgrLukash

Never Cut My Wings

• Members
  • PipPipPip
  • 1643 postów

Napisany 25 lipiec 2016 - 07:10

Konkurencja w cenie to co najwyżej Belarus dla niego jest, i to jeżeli by kupic tego z obecnie obowiązującą normą emisji spalin to Pronar wychodzi taniej.

Jezdziłem kiedyś Forterrą HSX i wydawało mi sie że jest nieco ciszej. Co do samego wyciszenia to jest sprawa groszowa biorąc pod uwagę ceny ciągników i nie wiem czemu sie na tym oszczędza.

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫