Skocz do zawartości

Zdjęcie

PRONAR 5112 vs ZETOR 8441

33 odpowiedzi na ten temat

#21 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 09 maj 2008 - 06:49

moje zdanie jest takie, nikt u mnie w okolicy, ani z moich znajomych nie chwali wyrobów, które wyszły fabryki Pronar. Pronar P5 ??? Oglądałem go i fakt zrobił na mnie dobre wrażenie, była to wersja z silnikiem IVECO i napędy CARARO. Jeśli chodzi o silnik to z tego co wiem chwalą go za spalanie, no jest solidny bo stara marka. Cararo - nie trzeba mówić są praktycznie wszedzie. Pytanie tylko jak go w tym Pronarze poskładali.... i jak z oprzyrządowaniem czyli przewody, dźwignie, przełączniki, rurki, uszczelnienia i takie tam bzdety, a tu Pronar nigdy nie miał dobrej marki niestety....
A Zetor ??? Mocna, solidna ( choć tez nie bez awarii) maszyna, zresztą Zetora każdy zna.... ;)

Pierwsze słysze o serii p5 z mostami Carraro bo o ile mi wiadomo występują te modele z mostami i skrzynią ZF, a co do tego, że siadają bzdety to one też w Zetorach siadają i jak tu wogóle porównywać Zetora z przestazałym silnikiem z nowoczesnym Iveco czy Perkinsem (moim zdaniem najlepsze silniki w traktorach no i JD oczywiście) a o ile wiem to silniki, skrzynie czy mosty przychodzą do pronaru w całości a oni to tylko łączą.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PRONAR 5112 vs ZETOR 8441 Dzisiaj, 21:30
  •  

#22 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 maj 2008 - 09:08

PRONAR 5112 vs ZETOR 8441 na carraro jest p7 ale co do ceny to dają duże rabaty bo słabo to schodzi i jest dużo tego, może i dobre ale nikt tego nie sprawdził, co do zetora - jak dla mnie odpudrowana babka no i jeszcze za rewers dopłacać to nawet nauboższe wersje zachodnich marek mają rewers w standardzie, i ta cena 115 tyś za golasa ze skrzynią 10/2 i jedną prędkością wom, i napewno nie są to już te same zetory co sprzed lat, za 115-120 tyś można teraz kupić ciekawy ciągnik nie koniecznie składaka, czy zetora w którym za wszystko trzeba dopłacić i wyjdzie najdrożej,
skoro euro tak spadło najkożystniej zachodniaka tylko jakie skutki pociągnie za sobą taki kurs euro i czy lekko będzie sie spłacać ten ciągnik tego nikt nie wie niestety

#23 Share ktm950

ktm950

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 09 maj 2008 - 10:28

PRONAR 5112 vs ZETOR 8441 Moim zdaniem jedyne różnice jakie będziesz widział po zakupie - to różnice w wyposażeniu. Zetor jest na pewno trochę mniej zwrotny, trochę większy - więc nadaje się do trudniejszych prac uprawowych. (W galerii jest nawet zdjęcie, proximy 7441, która pracowała w 4m agregacie ciąganym z siewnikiem). Pronara uważam jest sens brać szczególnie wtedy, gdy ma robić w lżejszych pracach, w których liczy się zwrotność przede wszystkim (kosiarka, opryskiwacz, tur). Zmieści się do niższych obór, czy garaży. Ale ze względu na mniejsze koła może mieć mniejszy uciąg. Nie twierdzę oczywiście, że Pronar nie da sobie rady w orce, czy agregacie biernym. Byłem w serwisie, przy sprzedawcy, który sprzedaje zarówno zetory, jak i pronary. Serwisanci mówili, że zarówno zetora, jak i pronara dotykają raczej drobne awarie. Więc w twierdzeniu o "nadmiernej awaryjności pronarów" nie widzę uzasadnienia.
Jest jeszcze jedna bardzo ważna kwestia. Proximy jeżdżą już kilka lat. Serwisanci w miarę znają ich podzespoły, przynajmniej teoretycznie, każda awaria nie powinna być im obca, powinni tez orientować się w pewnych syndromach, które świadczą, że coś działa nie tak - i jeżeli się tego nie wyregujuje/wymieni - to wyniknie z tego jakaś poważniejszy problem. Nowe pronary to produkty całkowicie niemal nowe - czy serwisanci znają ich budowę w stopniu wystarczającym do ich serwisowania, rozpoznawania przyczyn usterek, lub ich zapobiegania? Jeżeli nie - właściciel może w późniejszym czasie płacić za ich błędy...

#24 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 09 maj 2008 - 19:07

PRONAR 5112 vs ZETOR 8441 U nas też jest serwis i mechanicy są szkoleni, no bo np taki NH wprowadza dość często nowe modele i tam to dopiero jest elektroniki a jak by mieli je naprawiać metodą prób i błędów to dopiero były by jaja, a co do stwierdzenia że teraz opłaca się kupować zachodnie bo kurs euro jest niski to zgadzam się z tym jak najbardziej tylko kupować za granicą bo u nas raczej taki DF nie staniał, choć pewności nie mam.

#25 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 09 maj 2008 - 19:31

PRONAR 5112 vs ZETOR 8441 oj staniał tylko trzeba o tym przypomnieć dielerowi, bo naprawde duże upusty można wywalczyć, jak dieler mówi że już po danej cenie nic nie zarabia to i tak zarabia bo euro ma tendecje spadkową ciągle

#26 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 10 maj 2008 - 06:23

PRONAR 5112 vs ZETOR 8441 Też mi się tak wydaje że powinien stanieć ale wiadomo jak to bywa w naszym kraju i nie byłem do końca pewien bo daleko mam do dilera DF

#27 Share darus

darus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 16 maj 2008 - 13:59

ja bym wybrał zetorka, osobiście mam 2 zetory i niemoge na nie narzekać :) :)
moim zdaniem promar ci mniej spali niż zetor ale ta siła :)

kazda mysz swój ogon chwali a powiedz ile one ci paliwa pala hehe pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share przemek99

przemek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , Motoryzacja ;]

Napisany 18 czerwiec 2008 - 08:26

PRONAR 5112 vs ZETOR 8441 ja osobisie bral bym zetorka mam 7441 i nienarzekam , a ostatnio ja bylem w skupie zboza to to facet byl takim pronarkiem to mowil ze to go**no mowil ze wlasnie przyjechal z warsztatu i mowil ze mu sie skrzynia rozsypala i podnosnik co nie chcial podnosic.

#29 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 18 czerwiec 2008 - 11:55

PRONAR 5112 vs ZETOR 8441 Przemek99 napewno to był p5 czy ten stary pronio 2giej generacji?
a co do cen pronarów p5, p7 itp. to naprawde duże upusty są np. na allegro był p5 tańszy z jakiej 25 tyś od ceny fabrycznej, tak samo kioti i inne nowości znad rzeki pronar :)
co do zetora to popracowali by w czechach nad marketingiem,większość nowszych modeli jest tańsza od starszych odpowiedników a zetor troche zagalopował sie z cenami nowych proxim,

#30 Share przemek99

przemek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 18 czerwiec 2008 - 13:49

PRONAR 5112 vs ZETOR 8441 tak to byl z tych

#31 Share Konrad531

Konrad531

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 18 czerwiec 2008 - 14:36

PRONAR 5112 vs ZETOR 8441 Ja wybieram Pronara poniewaz ma lepsze wyposażenie no i sterowanie tuzem z zewnatrz ciągnika

#32 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 18 czerwiec 2008 - 14:38

PRONAR 5112 vs ZETOR 8441 To siadła mu ta niezawodna skrzynia ZF, coś mi się wierzyć nie chce, pozatym jest u nas serwis tych ciągników i o takich problemach jeszcze nigdy nie słyszałem a troche się nim interesowałem a znajomy co tam pracuje to mój kumpel to wie o nich wszystko.

#33 Share przemek99

przemek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 18 czerwiec 2008 - 16:24

To siadła mu ta niezawodna skrzynia ZF, coś mi się wierzyć nie chce, pozatym jest u nas serwis tych ciągników i o takich problemach jeszcze nigdy nie słyszałem a troche się nim interesowałem a znajomy co tam pracuje to mój kumpel to wie o nich wszystko.

no tak koles mowil

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#34 Share Lukasz4255

Lukasz4255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, film ,muzyka, technika rolnicza,

Napisany 19 czerwiec 2008 - 10:47

PRONAR 5112 vs ZETOR 8441 Bez wachania wziołbym Pronara :)

Dodaj odpowiedź