Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tabela excel wyznaczająca bieg i obroty silnika przy żądanej prędkości

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share metiu20

metiu20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 11 lipiec 2016 - 08:21

Witam, udostępniam tabelę, którą zrobiłem ostatnio gdy już męczyło mnie liczenie prędkości z proporcji, a podlewanie rsm-em czekało;) Tabela działa w ten sposób, że w polu prędkość wpisujecie prędkość z jaką musicie się poruszać przy danym zabiegu agrotechnicznym, a funkcja wylicza obroty silnika dla odpowiednich biegów. To co musicie pod siebie zmienić to oczywiście prędkości na poszczególnych biegach przy obrotach nominalnych (od pola B3 w dół), obroty nominalne dla waszego silnika (F1). Następnie w polu C3 musicie w funkcji zmienić obroty jałowe na odpowiednie dla waszego silnika, chodzi o to by funkcja nie wyliczała obrotów dla biegów, na których jazda z daną prędkością jest nie możliwa, bo obroty silnika musiałyby wynosić np. 50 lub 5000 obr/min. Mam nadzieję, że komuś ułatwi to życie, proponuje ściągnąć od razu na telefon;) Pozdrawiam!

link do pobrania:

http://www108.zippys...Kuxxc/file.html

Edytowany przez metiu20, 11 lipiec 2016 - 08:22.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Tabela excel wyznaczająca bieg i obroty silnika przy żądanej prędkości Dzisiaj, 15:42
  •  

#2 Share adamadam241

adamadam241

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 11 lipiec 2016 - 10:34

Tabela excel wyznaczająca bieg i obroty silnika przy żądanej prędkości same wirusy. co to ma byc?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Tabela excel wyznaczająca bieg i obroty silnika przy żądanej prędkości Dzisiaj, 15:42
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share metiu20

metiu20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 12 lipiec 2016 - 14:06

Nie możliwe, mam cały czas avast, chyba że chodzi o te reklamy i jakieś wygrane pieniądze to chyba już standard dla zippyshare.

Edytowany przez metiu20, 12 lipiec 2016 - 14:07.

Dodaj odpowiedź