Skocz do zawartości

Zdjęcie

wymiana gałki od skrzyni biegów i problemy z skrzynia

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bannanowy13

bannanowy13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 10 lipiec 2016 - 16:43

witam !

posiadam dopiero co zakupionego wladimirca t-25 i wszytsko jest ok jak na ta cene lecz posiadam kilka problemów i pytan, mianowicie:

1) traktor posiada 1 galke do zmiany biegów i jest ona bardzo niewygodna przy zmienie biegów a słyszałem ze tanim kosztem da sie ja wymienic na ta nowsza z 2 galkami co duzo ulatwia zycie i nie jest trudne w wymianiei moje pytanie czy faktycznie tak jest ?

2) zmiana biegow nie przebiega pomyslnie poniewaz rusek ma tylko biegi polowe czyli 1,2 i 5. jest tak poniewaz nieda sie wrzucic tych szosowych nwm czy cos blokuja ja w skrzyni czy cos jest zepsute. teoretycznie da sie jezdzic ale przydaly by sie biegi szosowe. jak sie do tego zabrac i ile kosztowalaby cala nowa lub uzywana skrzynia biegow ?

3) traktor ma chamulce sprawne tylko w prawym kole a w lewym chamuje ale tylko lekko i trzeba to wyregulowac. slyszalem ze jest sporo roboty zeby dostac sie do hamulcow czy ktos moglby mi powiedziec jak to dokladnie i po kolei zrobic ?

dziekuje za kazda odpoiwedz i pozdrawiam jako zoltodziub ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wymiana gałki od skrzyni biegów i problemy z skrzynia Dzisiaj, 17:31
  •  

#2 Share ArturDomaski

ArturDomaski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 10 lipiec 2016 - 17:09

wymiana gałki od skrzyni biegów i problemy z skrzynia Jak możesz to napisz z którego to roku traktor?

#3 Share ArturDomaski

ArturDomaski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 10 lipiec 2016 - 17:43

wymiana gałki od skrzyni biegów i problemy z skrzynia Albo zapytam inaczej, tą" gałką "którą masz włączasz też wsteczny bieg, czy masz drugą krótszą tz.rewers

#4 Share slawek99

slawek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 10 lipiec 2016 - 18:02

Albo zapytam inaczej, tą" gałką "którą masz włączasz też wsteczny bieg, czy masz drugą krótszą tz.rewers

Czytamy ze zrozumieniem !!!

"1) traktor posiada 1 galke do zmiany biegów i jest ona bardzo niewygodna przy zmienie biegów a słyszałem ze tanim kosztem da sie ja wymienic na ta nowsza z 2 galkami co duzo ulatwia zycie i nie jest trudne w wymianiei moje pytanie czy faktycznie tak jest ?"

bannanowy13 PISOWNIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Co do gałek to właśnie jestem po takim "zabiegu".  Sprawa zmiany jest prosta tylko trzeba mieć dostęp do podłogi w celu zdjęcia wieżyczki. Ja miałem nową kompletną, więc wystarczyło odkręcić poprzednią, zaspawać jedną przerwę w blasze/pokrywie skrzyni biegów, żeby dźwignia nie przechodziła / jak rozbierzesz i popatrzysz to będziesz widział co i jak. Jeszcze musisz poszerzyć sam wybierak, gdyż w tej skrzyni wodzik od zmiany przód-tył ma szerokie wycięcie i jak nie poszerzysz to wajcha będzie latać. Przełączanie idzie bardzo lekko, ja skróciłem jeszcze wajchę i podgiąłem, teraz nie przeszkadza. Można też to zrobić mając starą wieżyczkę. Otwór do tulejki na wysokości 55 mm i do tego trzeba dokupić tulejkę wybierak, wajchę, oring.  Gdzieś jest post w tym temacie.

http://agrotrade.hom...ahent.php?g=392

Możesz jeszcze napotkać na problem z rurką oleju do siłownika. Starszy typ przeszkadza i trzeba albo odpowiednio go wygiąć albo wymienić na nowy typ / inaczej wygięty / ub na wąż. 

Edytowany przez slawek99, 10 lipiec 2016 - 18:09.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share bannanowy13

bannanowy13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 10 lipiec 2016 - 19:45

wladimirec jest z 1980 roku. 

Wiem przepraszam  ale pisałem to na szybko.

A gdzie mógłbym dostać taką "wieżyczkę' oraz rurkę od oleju ? 

A czy ktoś jest mi w stanie pomóc w 2 i 3 wątku ?

#6 Share slawek99

slawek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 10 lipiec 2016 - 20:13

Szukaj po sklepach rolniczych w necie, jeden link Ci dałem. Rurka, zerknij tu jak musi wyglądać

Załączone miniaturki

• 1678935.jpeg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share polskirolnik25

polskirolnik25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 10 lipiec 2016 - 21:00

co do biegów to musisz zdjąć dekiel i zobaczyć jak z trybami lub z tym poprzecznym wodzikiem [ http://agrotrade.hom...ahent.php?g=244   (numer 18)] czy nie jest wyrobiony. Może to być wina  źle ustawionych wodzików.