Skocz do zawartości

Zdjęcie

Łożyska samonastawne w obudowie - czy jest sposób na ich ściąganie bez uszkodzenia?

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 797 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 10 lipiec 2016 - 12:24

Łożyska samonastawne w obudowie - czy jest sposób na ich ściąganie bez uszkodzenia?

Witam 

Pytanie jak w temacie - jakie macie sposoby na ściąganie łożysk w tych blaszanych skręcanych obudowach? Istnieje jakiś specjalny ściągacz aby je ściągnąć bez uszkodzenia? Bo ja za chiny nie mogę ich ściągnąć - żaden ściągacz nie podchodzi 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Łożyska samonastawne w obudowie - czy jest sposób na ich ściąganie bez uszkodzenia? Dzisiaj, 19:50
  •  

#2 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3835 postów

Napisany 10 lipiec 2016 - 13:12

Kiedyś robiłem ściągacz samoróbka dwa ceowniki pod spód, dwa na górę, skręcone obie  pary śrubami a w tych na górze naspawana tuleja z gwintem czy jakoś tak. Ale słabo szło i trochę tym ściągaczem, trochę młotem jak było naprężone i jakoś poszło. A w podajniku kłosowym czy ziarna w bizonie to normalnie waląc w oś wybiłem ją z tego łożyska, ale to już słabo pamiętam jak to poszło, jak to później złożyłem nie pamiętam, tylko tyle że samym młotem sobie poradziłem. 

#3 Share ovi

ovi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 565 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 10 lipiec 2016 - 13:37

Łożyska samonastawne w obudowie - czy jest sposób na ich ściąganie bez uszkodzenia? przecíeż po odkręceniu nakrętki i cofnięciu lekko tej stożkowej tulej łożysko samo zejdzie

#4 Share ArturDomaski

ArturDomaski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 10 lipiec 2016 - 13:53

Łożyska samonastawne w obudowie - czy jest sposób na ich ściąganie bez uszkodzenia? ovi..... Dobre masz łożyska :-D

#5 Share DTaras

DTaras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 306 postów

Napisany 10 lipiec 2016 - 13:54

Łożyska samonastawne w obudowie - czy jest sposób na ich ściąganie bez uszkodzenia? jak wyżej tylko zależy ile ptzepracowało to łożysko. Jak nie idzi poluzować zacisku to i tak łożysko do wymiany.

#6 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 10 lipiec 2016 - 14:03

Dokładnie jak @ovi pisze te łozyska sa ze zwiekszonym luzem zakręcane takim pierścieniem który znowu blokowany jest śrubką na imbusa Jak sie tą śrubke odkręci pierścień się przekręca i zdejmuje i wtedy łożysko można ręką zdjąć Przynajmniej u mnie tak jest 

#7 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 797 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 10 lipiec 2016 - 15:12

To nie wiem ale u mnie tak nie było  Nawet jak rozwaliłem tą drugą obudowę i złapałem łożysko ściągaczem to łożysko mi pękło - tzn góra poszła a dół na wałku został Ale te łożysko było stare to miało prawo Ale próbowałem ściągać łożysko założone w tamtym roku i też nie zeszło - pociąłem je w końcu szlifierką Te zaciski z inbusem zeszły bez problemu 

Może z nowymi nie będzie problemu 

A jakie łożyska polecacie? Jaką firmę?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Łożyska samonastawne w obudowie - czy jest sposób na ich ściąganie bez uszkodzenia? Dzisiaj, 19:50
  •  

#8 Share Pigmei

Pigmei

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 10 lipiec 2016 - 16:33

Jak chodzi o łożyska to Koyo  z czystym sumieniem, kupowałem je za ciut niższą cenę jak FAG na które też nie mogę narzekać.Polskie u mnie w sieczkarni sezonu nie wytrzymywały na sieczkarni

Edytowany przez Pigmei, 10 lipiec 2016 - 16:34.

#9 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3290 postów

Napisany 10 lipiec 2016 - 16:50

SNR dobre łożyska w akceptowalnej cenie, koyo bardzo dobre ale nie tanie. 

#10 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1052 postów

Napisany 10 lipiec 2016 - 17:46

Bardzo ważnym elementem tego łożyska jest uszczelnienie którego tanie łożyska praktycznie nie mają a większość markowych nie wytrzymuje pracy w kurzu i pyle. Grimme fabrycznie zakłada łożyska INA z serii GYE...-KRR-B ma uszczelnienie przeciwpyłowe, okrutnie drogie ale po wymianie zapominasz o jego istnieniu.

#11 Share adam012

adam012

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 13 lipiec 2016 - 13:34

To łożyska samonastawne, aby je zdjąć nie jest potrzebny ściągacz, trzeba tylko poluzować zabezpieczenie( może być śruba dociskowa, pierścień mimośrodowy lub tuleja stożkowa) po poluzowaniu zwykle wystarczy lekko stuknąć młotkiem, aby poluzować jeśli trochę przyrdzewiało. Co do samych łożysk to tutaj najważniejsze, żeby kupić oryginały a nie jakieś podróby, niestety często zamiast jakości producenta markowego dostajemy produkt tylko oznaczony polskim logo. 

Przypominam, że logo FŁT ( Kraśnickiej Fabryki Łożysk Tocznych) zmieniło się kilka lat temu i obecnie pod starym logiem jest sprzedawany zwykły ordynarny chińczyk.

Aby zapewnić sobie najlepszą jakość można iść w dwa kierunki:

- albo kupić polskie łożyska ale z nowym logo najlepiej u oficjalnego dystrybutora, np: http://sklep.prema.c...monastawne.html

- albo kupić tańszego chińczyka, ale takiego którego sprzedaje się jako chińczyka, a nie idzie jako podróbka, bo wtedy też jest jakaś znośna jakość. np:

http://www.prema.com...ker=iKWKe&lang=

Z mojego doświadczenia, używam Polskich łożysk z Kraśnika i są świetne, bez problemy wytrzymują po kilka lat, część na pewno kilkanaście. 

A na podróbki z małych sklepików trzeba uważać. 

#12 Share Jacek23

Jacek23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 16 lipiec 2016 - 11:47

Łożyska samonastawne w obudowie - czy jest sposób na ich ściąganie bez uszkodzenia? Te łożyska można zdjąć za pomocą odklejacza. Aby w przyszłości nie zapiekło się to montować na sucho bez smarowania wałka czymkolwiek. Po nasmarowaniu 1 rok i jest zapieczone.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share Pigmei

Pigmei

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 235 postów

Napisany 28 lipiec 2016 - 08:43

Producenci łożysk tak zalecają demontaż

http://www.skf.com/p...eeve/index.html