Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z odpaleniem

266 odpowiedzi na ten temat

#121 Share lisek12

lisek12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 12:27

Problem z odpaleniem Witam od niedawna posiadam ursusa 5314 mam z nim taki problem jest -10 stopni na polu czy +10 to ciężko pali albo wo gule zauważyłem też że paliwo cieknie z rurek od papy paliwowej jak myślicie czy może się zapowietrzać
kupiłem nową świece żarową i akumulator 120ah 870a
z góry dzięki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z odpaleniem Dzisiaj, 23:10
  •  

#122 Share saherb

saherb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 13:51

Problem z odpaleniem Moim zdaniem pompa wtryskowa jest do regeneracji.

#123 Share cichy84

cichy84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 13:57

Problem z odpaleniem polikwiduj przecieki może dostaje gdzieś powietrza i sie zapowietrza sprawdz dokładnie układ paliwowy jego szczelność

#124 Share kris82

kris82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 14:42

Problem z odpaleniem ale tylko ciężko pali czy nie ma też mocy? i masz tak z nim od początku jak go kupiłeś
wymień filtry i przeczyść układ jak to nie pomoże to trzeba szukać dalej mogła paść pompa

#125 Share Chlop

Chlop

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 07 styczeń 2011 - 14:45

Problem z odpaleniem

Witam od niedawna posiadam ursusa 5314 mam z nim taki problem jest -10 stopni na polu czy +10 to ciężko pali albo wo gule zauważyłem też że paliwo cieknie z rurek od papy paliwowej jak myślicie czy może się zapowietrzać
kupiłem nową świece żarową i akumulator 120ah 870a
z góry dzięki

padnięta pompa WTRYSKOWA lub (JAK BRAK MOCY) TO SILNIK DO REMONTU

#126 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 07 styczeń 2011 - 15:14

Problem z odpaleniem jak brak mocy.. to filtry też trzeba zmienić, (paliwowe,powietrzne) wszystkie jakie są..
a jak nie pomoże to wtedy kapitalka..

#127 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 07 styczeń 2011 - 15:55

Problem z odpaleniem Mój 5314 z 98roku jest, kupiłem w 2005roku :o Pompa wtryskowa? hym, jakoś u mnie siadła z 3lata temu i była nowa kupiona i nadal ciężko pali, jak się rozgrzeje to później szybko pali ale nie tak jak powinien, znajomy z nad przeciwka też ma 5314 kupił jakiś czas po mnie i mu elegancko pali :o Jak się często zapowietrza to spuścić paliwo i sprężarko przedmuchać zbiornik(u mnie tak było 2razy, teraz elegancko jest :o Filtry wymieniane, chłodnica czyszczona, akumulator chyba 3-4letni, nawet z podłączonym prostownikiem teraz nie dał by rady zapalić, dopiero samo start trzeba psiknąć i po 5sekundach zapali, ale jak bardzo zimno to już gorzej :o Dodam że rozrusznik kręci ale nie chce zaskoczyć ;[
2lata temu kopanie ziemniaków pojechałem z wozem, jechałem 15minut, zgasiłem około 7:30 a jak odpalałem około 14 to żeby go zapalić z 10sekund kręcił kręcił aż zapalił a zimno wtedy nie było :o
Wada jest jakaś inna niż podaliście B)

#128 Share wiktor27

wiktor27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 06:05

Problem z odpaleniem a od tego samostaru zawory niedostaja?

#129 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 12 styczeń 2011 - 12:25

Problem z odpaleniem bardziej wał korbowy, takie uderzenie na zimnym silniku na pewno na zdrowie mu nie wyjdzie, plak jest delikatniejszy
generalnie lepsze sa świece, grzałki, gorąca woda, czy kopciuch

#130 Share volf

volf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 19:10

Problem z odpaleniem Ja tam palę C-330 (jest na płynie) na samostart zimą już ze 3 sezony i nic jej nie jest. Najważniejsze to nie napsikać tego za dużo, wystarczy 2 sekundy. Może i silnik trochę cierpi, ale za to rozrusznik i akumulator ma lżej :D
Zresztą ktoś to dopuścił do użytku, więc chyba nie jest to takie niebezpieczne dla silnika. Odpalają na tym również osobówki, a tam chyba motory delikatniejsze niż w traktorach...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share Guzek82

Guzek82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 11:11

Problem z odpaleniem Witam wszystkich ponownie i dziękuje za wcześniejsze porady.Dziś jestem właścicielem ursusa 3512.Mam go od tygodnia i już kupiłem mu nowy akumulator, ciągnik stoi w garażu i przy -5 ma ciężko zapalić (kręci jak głupi) i ciągle ten biały dymek ale po długim czasie dopiero odpali. Gdy włączam zapłon i przekręcam letko kluczyk to kontrolki przygasają a to znak że są CHYBA jakieś świece żarowe lub płomieniowe .A gdy traktor już zapali i pochodzi około 1 min to potem pali od kopa. Co z nim jest proszę o porady bo tak nie morze być.

#132 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 30 styczeń 2011 - 11:44

Problem z odpaleniem jest tam świeca płomieniowa, w drugim położeniu kluczyka i możesz ją podgrzać tak z 15 sekund i wtedy zapalać, możliwe, że jest zepsuta ale przygasanie (mocne) chyba nie jest spowodowane tą świecą
na początek sprawdz czy działa, znajduje się ona w kolektorze ssącym, dochodzi do niej rurka z filtra paliwa i przewód elektryczny

#133 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2000 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 30 styczeń 2011 - 11:54

Problem z odpaleniem wtryski paliwa (końcówki) mogą być do niczego.

#134 Share lukasz321

lukasz321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 12:06

Problem z odpaleniem mam takie pytanie ale z innej beczki... nie chce zakładać nowego tematu... czy 3512 da sobie radę z owijarką sipmą mają....?

#135 Share edpawel

edpawel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,jazda konna,motoryzacja

Napisany 30 styczeń 2011 - 12:34

Problem z odpaleniem @ukasz321- niemam prasy belujacej ale , może ten filmik z yt ci w czyms pomoze , niewiem czy ta prasa ma mniejsze czy wieksze zapotrzebowanie ale jakos prasuje nia... :lol:

@Guzek82- nawet jak masz normalna stacyjke to tez twój mf posiada świecę , znajduje się ona jak kolega wyzej mowił w kolektorze a precyzyjniej tuz za sprezarka , aby ja wymienic musiszzdjac maske, tylko niekupuj swiecy takiej za 15 zl bo taka wytrzyma jedna zime... :blink: ja niezakladam nowej bo juz mialem z 3 nowe i sie psuly po miesiacu a innych niema w sklepie ;[ ,jak jest mniej niz 5 stopni to robie knota/kwacza i zdejmuje atrape z lampami i tam jest kolanko gumowe od filtea i tam przykladam ogien i pali przy nawet -20

Edytowany przez edpawel, 30 styczeń 2011 - 12:39.

#136 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 12:59

Problem z odpaleniem Sprawdź wtryski i zawory. Musisz zdjąć zbiornik paliwa do tego.
Do wymiany świecy płomieniowej nie trzeba zdejmować maski. No chyba ze ktoś ma brak zajęcia ;)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#137 Share edpawel

edpawel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 13:11

Problem z odpaleniem andrzej2110- ja musialem zdjąć maske , bo niemiałem takiego klucza.... B) tylko zwykły płaski czy jakos tak , bo ten rurkowy niechciał na swiece się wsunać... :(

#138 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 30 styczeń 2011 - 13:15

Problem z odpaleniem  Jak wtryski leją to będzie ciężko palić, a skoro będziesz je oddawał do specjalisty to przy okazji bym oddał pompę do sprawdzenia. 

Edytowany przez samczyk1991, 30 styczeń 2011 - 13:17.

Wieczny kawaler ;)

#139 Share lukasz321

lukasz321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 13:24

Problem z odpaleniem

@ukasz321- niemam prasy belujacej ale , może ten filmik z yt ci w czyms pomoze , niewiem czy ta prasa ma mniejsze czy wieksze zapotrzebowanie ale jakos prasuje nia... :lol:

@Guzek82- nawet jak masz normalna stacyjke to tez twój mf posiada świecę , znajduje się ona jak kolega wyzej mowił w kolektorze a precyzyjniej tuz za sprezarka , aby ja wymienic musiszzdjac maske, tylko niekupuj swiecy takiej za 15 zl bo taka wytrzyma jedna zime... :blink: ja niezakladam nowej bo juz mialem z 3 nowe i sie psuly po miesiacu a innych niema w sklepie ;[ ,jak jest mniej niz 5 stopni to robie knota/kwacza i zdejmuje atrape z lampami i tam jest kolanko gumowe od filtea i tam przykladam ogien i pali przy nawet -20

chodziło mi o owijarkę... a nie o prase...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share edpawel

edpawel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 13:43

Problem z odpaleniem lukasz321- ale dlaczego ma sobie nieporadzic z owijarka... ?

boisz sie jak to byendzie z tahydralika??? bo niekturzy niepotrafia nim wykiprowac przyczepy a maja go np od nowosci... :blink:

Edytowany przez edpawel, 30 styczeń 2011 - 13:46.