Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z odpaleniem

266 odpowiedzi na ten temat

#81 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 07 luty 2010 - 20:53

Problem z odpaleniem Pompując pompką możesz nie czuć podawania bo to zależy od tego jak stanie krzywka napędzająca pompkę. Jak stanie dobrze to pompuje się na maxa a jak stanie inaczej to nic nie pompuje. po prostu jak nie czuć pompowania to trzeba trochę jeszcze krętnąć rozrusznikiem aby wałek przetoczył się w inna pozycję i wtedy jeszcze spróbować. Ja swojego w największe mrozy odplam tak:
1. przekecam kluczyk na grzanie świecy płomienowej
2. liczę do dwudziestu pięciu na głos ;)
3. wciskam sprzęgło
4. zapłon
5. jak już ałapie to spowrotem na świecę płomieniową (nie puszczam całkiem kluczyka)
6. jak już ałapie prawidłowo wtedy puszczam
Ostanio przy silnych mrozach pochodził 10 minut i zgasł bo paliwo przyłapało w zbioniku (temp. na zewnątrz -22*) A poza tym nigdy żadnych problemów (trzeba pilnować akumulatora i paliwa) a mam go już 14 lat. :unsure: Dodam jeszcze że od nowości tylko olej Turdus (choć w mrozy to widziałem ze się z niego robi lekki miód :P ) i już powyżej 5000 mth ma.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z odpaleniem Dzisiaj, 12:45
  •  

#82 Share mincek18

mincek18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 07 luty 2010 - 21:02

Problem z odpaleniem ja mam 2812 95r i też jak było 20 stopni mrozu to palił niestety przy 30 nie dał rady pokręcić:unsure:

#83 Share marcinursus3512

marcinursus3512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:interesuje się maszynami rolniczymi,hodowla bydła mlecznego

Napisany 07 luty 2010 - 21:17

Problem z odpaleniem raczej to nie pompka chyba ze ciągnik przerywa lub gasnie.Może to być pompa lub głowica.

#84 Share piotrjako

piotrjako

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 07 luty 2010 - 21:21

Problem z odpaleniem spr czy jest dobry rozrusznik. u mnie w mf 255 miałem tak, że latem palił git a jesienia miał problemy. okazało się że rozrusznik miał przebicie na wirniku i na stojanie. Że oba elementy były niedobre zdecydowałem się na kupno rozrusznika planetarnego (szybkobieżnego) w grene i jak na razie jestem z niego bardzo zadowolony. pozdrawiam.

#85 Share mincek18

mincek18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 07 luty 2010 - 21:25

Problem z odpaleniem

raczej to nie pompka chyba ze ciągnik przerywa lub gasnie.Może to być pompa lub głowica.

przecież napisał że jak odpali to później pali na dotyk także nie może to być pompa lub głowica.

#86 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 07 luty 2010 - 21:32

Problem z odpaleniem A może po prostu filterek w pompie wtryskowej jest trochę zapchany. Pompę zasilajacą jest łatwo sprawdzić, zrobić po prostu tak jakby się go odpowietrzało.

#87 Share marcinursus3512

marcinursus3512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:interesuje się maszynami rolniczymi,hodowla bydła mlecznego

Napisany 07 luty 2010 - 21:35

Problem z odpaleniem "mincek18" ja miałem podobny problem ciągnik krecił a nie chciał opalić jak już zapalił to później palił od strzała zrobiłem głowice sprawdziłem pompe i po problemie

#88 Share mincek18

mincek18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 07 luty 2010 - 21:36

Problem z odpaleniem ja stawiam na świece trzeba sprawdzić.

#89 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 07 luty 2010 - 21:46

Problem z odpaleniem Wtryskiwacze do wymiany, a dokładnie końcówki, jeżeli źle rozpylają ( "leją") to będzie bardzo ciężko palił. Mój bardzo ciężko palił (ostatnio wywaliło mi uszczelkę pod głowicąi czeka na naprawę) mimo ,że ma niecałego tysiaka mth po kapitalce, pompa wtryskowa po regeneracji, nowy szybkobieżny rozrusznik, nowa świeca płomieniowa, końcówki zmienialiśmy podczas kapitalki ale teraz taki badziew sprzedają ,że szok. U nas po pół roku ojciec coś dłubał się przy silniku, i okazało się ,że 1 lub 2 (dokładnie nie pamiętam) nie wytrzymały pół roku eksploatacji, mimo że końcówki wymieniał mechanik. Ja obstawiam końcówki wtryskiwaczy ;)
Mój kopcił na biało, powoli zaczynał łapać i po 20 sekundach kręcenia odpalał, powyżej -15 mrozu nawet nie ma co próbować :P
na chwilę obecną jest zalany płynem :unsure:
Wieczny kawaler ;)

#90 Share piotr26

piotr26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 08 luty 2010 - 09:06

Problem z odpaleniem Dziękuje za wszystkie wypowiedzi dzisiaj może sprawdzę tą świecę a dodam jeszcze ze po tym długim kręceniu jak już uda się mu zapalić to tak kilkanaście sekund chodzi "kulawo" tzn jakby nie na wszystkich cylindrach pracował ale później już równiutko i przy następnych odpaleniach też chodzi już równo.Dodam że ma już powyżej 4 tys motogodzin.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share karola44

karola44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 08 luty 2010 - 10:58

Problem z odpaleniem Sprawdz najpierw koncowki wtryskow.

I druga sprawa. Draze ten temat juz chwile i wydaje mi sie, ze sprzedawane paliwa czy to z Orlenu, BP, czy innych lotosow poprostu sie nie nadaja. Jestem wlasnie po remoncie wtryskiwaczy w samochodzie- zabilo je w ciagu ok 2 tygodni. Wiec co je tak rozwalilo? 

Wiec sprawdz wtryskiwacze, jak mozesz to profilaktycznie dolej troche miksolu do ropki. 

#92 Share piotr26

piotr26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 08 luty 2010 - 11:23

Problem z odpaleniem Sprawa się wyjaśniła przyczyną była zła świeca płomieniowa dzisiaj sprawdziłem ją a miałem możliwość założenia dobrej i na dobrej odpalił bez problemu. Także raz jeszcze wielkie dzięki wszystkim którzy starali się pomóc bo już miałem kupować nową pompkę :unsure:

#93 Share mincek18

mincek18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 08 luty 2010 - 18:22

Problem z odpaleniem mowiłem że świeca. tylko jak kupujesz nową to mów żeby była dobrej jakości bierz droższą bo jak ci tanioch poleje ropy to rozwalisz silnik.

#94 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 08 luty 2010 - 20:50

Problem z odpaleniem nie pisz bajek nawet jak poleje to silnikowi nic nie będzie

#95 Share mincek18

mincek18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 08 luty 2010 - 21:19

Problem z odpaleniem to nalej sobie ropy do kolektora ssącego to zobaczysz. jeżeli ci naleje ropy na to może zgiąć korbowód a nawet wywalić na bok

#96 Share emtecc

emtecc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 16 luty 2010 - 18:19

Problem z odpaleniem witam
Również mam problem z uruchomieniem silnika w U3512. W lato palił dosłownie od przekręcenia kluczyka. <b>Teraz w ujemnych temperaturach pali tak samo jak c-360-3P. Trzeba potrzymać na rozruszniku i zapala.</b>
Myślę ze problem tkwi w nieprawidłowym działaniu świecy płomiennej (co prawda nowa założona na wiosnę ale chyba jednak nie do końca jest sprawna, wcześniejsza lała paliwem do kolektora).

Po jakim czasie olej napędowy powinien się zapalić?? bo myślę że jak nazwa płomieniowa to się pali z niej.
Na razie odkręciłem przewód os sprężarki, żeby było łatwiej włożyć rękę i wykręcić świece.
Tak na marginesie... po grzaniu jakieś pół minuty i kręceniu rozrusznikiem w jednej chwili sprężarka wypchnęła dym z oleju napędowego... toteż moje podejrzenie że paliwo się nie zapala
Prąd na pewno jest, świeca pobiera 15 A.... mało czy dużo

#97 Share piotr26

piotr26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 18 luty 2010 - 13:21

Problem z odpaleniem Ja sprawdzałem u siebie to płomień powstawał po jakiś 15-20 sekundach a to że chwilkę trzeba kręcić rozrusznikiem to normalne jak zimny silnik

#98 Share rolmax

rolmax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 20 luty 2010 - 01:28

Problem z odpaleniem a co sądzicie o stosowaniu tego samo-startu(eteru)??podobno troche szkodliwy dla silnika??(czasem go stosuje wtedy nie męcze rozrusznika i akumulatora)

#99 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 20 luty 2010 - 08:38

Problem z odpaleniem Dobry jest tylko nie można z nim przesadzić.Można zamiast samostartu używać pllak do tapicerki samochodowej,nie ma ryzyka z silnikiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share pronarek8140

pronarek8140

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 02 marzec 2010 - 14:30

Problem z odpaleniem Jerzeli nie chce odpalić to wystarczy zmienić rozrusznik i świecę