Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z odpaleniem

266 odpowiedzi na ten temat

#61 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 20:12

Problem z odpaleniem

Do czego służy gwarancja?

Kolego nie wiem czy serwis uwzględni taka przyczynę za usterkę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z odpaleniem Dzisiaj, 15:37
  •  

#62 Share darek210

darek210

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 22:40

Problem z odpaleniem Jeśli musisz długo kręcić to może być wina pompki paliwowej. W takiej temperaturze powinien zapalić nawet bez świecy.
U mnie był problem z palaniem nawet jak było 0 C, okazało się że założyli mi rozrusznik 24V, jak zrobiłem to teraz jeśli paliwo spłynie to musi zapalić nawet w duże mrozy. Świece żarowe są dobre i pomagają w rozruchu ale nie są najważniejsze.
Ważne jest paliwo czyli pompka, akumulator i rozrusznik.

#63 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 16:26

Problem z odpaleniem Jakbyś miał kupować nowy ciągnik ok 100 km to kupił byś właśnie takiego Ursusa, jak go oceniasz?

#64 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 17:18

Problem z odpaleniem Gwarancja tego raczej(na pewno) nie uwzględni U mnie po 11latach ciężkiego użytkowania ciągnik palił w największe mrozy wystarczyło podgrzać. I po tylu latach już są problemy z pompą u nas żeby odpalić ciągnik trzeba ok 20minut potem chodzi na dwa tłoki. Może wina jest w pompie

#65 Share Wladus

Wladus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 17:38

Problem z odpaleniem Sprawdzałem ten przewód paliwowy co do świecy dochodzi i jak naciskałem ręczną pompką to nielecialo z niego paliwo. Czy może układ paliwowy być lekko zapowietrzony i dlatego dopiero za 4-5 razem odpala w mróz -8 (w garażu)? Dodam jeszcze że póżniej jak odpali chodzi dobrze i pali z pierwszego jeszcze po 3 godzinach stania na mrozie-15.

#66 Share PiotereK

PiotereK

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 07 styczeń 2009 - 23:34

Problem z odpaleniem Hmmm sądzę że tak, mi bardzo się podoba :P Ale decyzja należy do Ciebie, pojeździj nim u dilera i będziesz wiedział czy Ci pasuje :D Mój wujek porównywał go z Forrterą i lepiej przypadł mu do gustu Ursus. A ja mam porównanie z proximą 8441 i z tych dwóch wolałbym Ursusa.

#67 Share LukaszRol

LukaszRol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Zainteresowania:WIDZEW ŁÓDŹ

Napisany 08 styczeń 2009 - 09:57

Problem z odpaleniem Kolego swat24 jak już go kupisz to koniecznie wstaw fotki na AF na samym starcie masz oddemnie 5 gwiazdek :P a co do tematu jest to wina gęstego zimnego oleju mam coś takiego w 360 a kręci ci się lekko wałek jak włączysz traktor?
Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

#68 Share kulba

kulba

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 08 styczeń 2009 - 20:15

Problem z odpaleniem przyczyna moze byc pompa paliwowa ! ja miałem cos takiego ale jak pojedziłem dłuzszy czas na opale to w zimie wogole nie mogłem go zapalisc dopiero jak zrobiłem pompe wstawiłem nowe wtryski i teraz pali !

#69 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 17:14

Problem z odpaleniem Kupno nowego ciągnika to nutka przyszłości w moim przypadku, narazie się orientuje i jak dostane dofinansowanie to może takiego kupie, narazie robie dwoma MF tzn 255 i 3085.

#70 Share zloty1984

zloty1984

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 17:49

Problem z odpaleniem ja robilem na 20 ha U3512 i MF255. U5024 kupilismy wylacznie z powodu dofinansowania no i zwiekszylismy juz areał do 26 ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 14 styczeń 2009 - 11:42

Problem z odpaleniem No i w twoim przypadku nie lepiej było wziąść np. 6024, u nas cenią go na 120 tyś brutto ale do negocjacji to pewnie za 115pln sprzedadzą a może i taniej do tego masz klime, choć ten nowy 5024 ma już chyba lepszą kabine jak agrobisy, no i na areał jaki masz to pewnie 6024 za duży ?

#72 Share zloty1984

zloty1984

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 16 styczeń 2009 - 19:19

Problem z odpaleniem 6024 byłby za duży,bo bralismy na PROW a wiekszość ziemii to dzierżawy w wiekszosci na umowe dżentelneńska wiec formalnie za mały areał by byl na traktor 80 konny. 5024 nie jest zły,w srodku ładnie, wygodnie, cicho i przyjemnie i na 25 ha które mam obecnie jest wystarczający,mysle ze do 35 ha spokojnie wystarczy jako główny traktor.

#73 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 19 styczeń 2009 - 17:02

Problem z odpaleniem Starczy spokojnie na ten areał, tak się pytałem bo widze szybko powiększasz gospodarstwo i pewnie w przyszłości te pare koników by się przydało.

#74 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 01 luty 2009 - 12:30

Problem z odpaleniem -8 , - 15 ? może paliwo zrobiło się gęste i nie chciało popłynąć do świecy płomieniowej ? w zetorze szkolnym (proxima 7421) było podobnie , ale on zapalił wyjechał z garażu i zgasł , nie było mowy o odpaleniu bo w zbiorniku kasza ;)
żeby to był starszy ciągnik to radziłbym spróbować na oleju opałowym , ale skoro to jest nówka to lepiej nie - jakby się coś stało to gwarancję by ci anulowali (mimo tego , że opał nie wpłynąłby nie korzystnie na silnik itp. )

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#75 Share boosky

boosky

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Zainteresowania:Rodzina, mechanika, rolnictwo.

Napisany 06 luty 2009 - 13:12

Problem z odpaleniem Elo. Złoty mi też coś dzwoni w 5024 ale w okolicach wentylatora i chłodnicy na wolnych obrotach, nie potrafie dostrzec co to jest (chyba jakaś osłona, blacha). Tego typu traktorek by wystarczył nawet na 50 H jesli by było blisko i w jednym kawałku + jeszcze 2812 u boku. Dobrze gadam ?
... bo wszystko zaczyna się w głowie

#76 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2639 postów

Napisany 06 luty 2009 - 13:32

Problem z odpaleniem Ludzie nie przesadzajcie taki mały traktorek na 50 ha ? ja bym nie wytrzymał jak bym miał obrabiać 50 ha takim małym traktorkiem, i to jeszcze na dodatek ursusem... :)

#77 Share boosky

boosky

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Zainteresowania:Rodzina, mechanika, rolnictwo.

Napisany 07 luty 2009 - 09:32

Problem z odpaleniem Wcześniej 17 H obrabiałem tylko 2812
... bo wszystko zaczyna się w głowie

#78 Share piotr26

piotr26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 07 luty 2010 - 20:09

Problem z odpaleniem Witam ostatnio mój ursus 3512 słabo coś pali tzn akumulator dobry, kreci bardzo długo zanim zapali i nie wiem co jest tego przyczyną, oczywiście podgrzewam świecą żarowa przed odpalaniem ale tak jak mówię kręci i kręci a nie odpala. Czy może na to mieć wpływ zła pompka paliwa chodzi mi o tą ręczną bo jak nią pompuje to czuje że ona wcale nie bierze czyli chyba jest zła. Temperatura ok 0 stopni a on nie pali po na prawdę baaaardzo długim kręceniu w końcu załapie a jak już odpali to później nie ma problemów z odpaleniem pali na dotyk. Z góry dziękuje za wskazówki.

#79 Share mincek18

mincek18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 07 luty 2010 - 20:34

Problem z odpaleniem świeca może Ci nie grzać i wtedy będzie długo kręcił. a jak Ci już załapie to równo pracuje?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 07 luty 2010 - 20:44

Problem z odpaleniem Chyba podgrzewasz świecą płomieniową (przynajmniej tak jest w mf 255 :unsure:). Może w pompce zasilajacej membrana jest spracowana, albo zaworki przepuszczaja paliwo (słabe sprężyny) Pompa zasilajaca z allegro albo grene