Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z odpaleniem

266 odpowiedzi na ten temat

#241 Share marols

marols

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 03 październik 2013 - 12:16

Problem z odpaleniem świeca płomieniowa jest sprawna bo jest gorąca jak ją dotykałem. W zeszłym roku przy dużych mrozach próbowałem jeszcze podpompować paliwa tą ręczną pompką i zdaję mi się że szybciej zapalał. Na razie ciepłe noce więc pali dobrze zobaczę jeszcze jak temperatura spadnie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z odpaleniem Dzisiaj, 07:26
  •  

#242 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 03 październik 2013 - 12:35

Problem z odpaleniem Nie dotykaj bo Cię poparzy:) Sprawdza się tak że zdejmujesz przewód gumowy powietrza z kolektora, grzejesz ok 1min i kręcisz rozrusznikiem. Jak jest sprawna świeca do ma być płomień, nie tylko żarnik ma się grzać ale musi być płomień. Czasami uszkadza się zaworek termiczny w świecy i też grzeje ale nie puszcza płomienia - to samo jak zapowietrzona jest świeca.

#243 Share marols

marols

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 03 październik 2013 - 18:09

Problem z odpaleniem a jeśli nie ma płomienia tylko grzeje to powinien dobrze palić przy plusowych temperaturach?

Pierwsze sprawdzaj pompe i wtryski może akurat chłopaki jak go montowali mieli poniedziałek albo inny słabszy dzień. No kude nieźle grzać 10 minut świecą, ja juz dwie zimy mam załozoną grzałke i 10 minut do 15 podgrzeje na grzałce przy morzach powyżej 10 stopni i pali jak w lecie do tego odrazu silnik jest dogrzany i pracuje równo i cicho.

Kolego a tą grzałkę masz w bloku zamontowaną w miejsce zaślepki przeciwmrozowej czy w misce olejowej?

#244 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 03 październik 2013 - 22:13

Problem z odpaleniem Grzałkę w tych silnikach montujesz w bloku, wybijasz brok ( zaślepkę) i wciskasz grzałkę. Grzałka to koszt 100 zł. Jedynie co to w 3 cylindrowym trochę ciasno jest aby ją osadzić ale spokojnie się da. Ja w MF 255 miałem zakładać ale zrezygnowałem. Do -20 stopni pali - nie napiszę że bez problemu ale robię tak - podstawa dobre zimowe paliwo lub dodatek aby nie łapało w przewodach, sprawna świeca i rozrusznik z akumulatorem. Ja akumulatory zawsze trzymam w ogrzewanym garażu, podładowuję i montuję jak mam odpalać. Pod pompuję pompką zasilającą, grzanie świecy, 2, 3 razy tak aby rozgrzać trochę powietrze w kolektorze ( nie 2, 3 min. tylko 2, 3 razy po 1min.) i przekręci 3, 4 obroty no może 5 to odpala. W 4 cylindrowym muszę grzać płyn grzałką bo inaczej musi trochę pokręcić ale odpali - tylko czasami trzeba mu akumulator z kombajnu podstawić bo musi dobrze kręcić. Perkins pali łatwo w zimie jak szybko kręci, dlatego niektórzy kupują szybkoobrotowe rozruszniki i zapominają o problemie.

To że świeca grzeje to nic nie da, bo jest za daleko od komory spalania ( świece żarowe są bardzo blisko albo w samej komorze). Musi być płomień który zasysany jest do komory spalania i ułatwia zapalenie mieszanki. Co prawda to powinien palić nawet bez tej świecy gdy temp. są na +, choć jak jest poniżej 10 stopni to dużo daje ta świeca.

Edytowany przez akmaly, 03 październik 2013 - 22:41.

#245 Share pegaz1987

pegaz1987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 24 październik 2013 - 16:08

Problem z odpaleniem Poprzedniej jesieni też mi ciężko zapalał gdy temperatura spadła w okolice 0 st. Wymieniłem pompę wtryskową na regenerowaną koszt ok 550 zł (stara do zwrotu) i nowe końcówki wtryskiwaczy (odrobinke większe bo od 3512) chyba były po 40 parę złotych za sztukę. Efekt był taki że w każdej chwili w zimie odpalił. ok 30sek na świecy płomieniowej i start.

#246 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 24 październik 2013 - 19:38

Problem z odpaleniem Mnie nadal zastanawia po co tak długo grzać świecę płomieniową. To nie żarowa. Ona daje żywy ogień, więc wydajność jest ogromna. A przy długim grzaniu świecy bez uruchamiania silnika, bądź pompowania pompka ręczną kończy się jej paliwo i już się nie pali. Po 10 sekundach się zapala po 15 można uruchamiać silnik.

#247 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 24 październik 2013 - 20:05

Problem z odpaleniem Mozna. Masz rację - polać mu :rolleyes: !!!!
Ma zaciągnąć płomień i tyle. Ządne grzanie kolektora nie jest potrzebne jak jest sprawna świeca.

#248 Share wiktor27

wiktor27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 17:35

Problem z odpaleniem słuchajcie baniak polega na tym że jak ciepło to odpala bez problemu ale jak jest przymrozek to bardzo ciężko odpala dodam że ciągnik jest z 1996r w bebechach nic nierobione.Co może być? :(

#249 Share Sobolek

Sobolek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 17:41

Problem z odpaleniem To że masz silnik perkinsa. Te silniki są oszczędne i dlatego w zimę jest ich tak ciężko palić. Używaj tzw. Autostartu który psikasz do filtra powietrza. Ja mam tak samo w ursus 5714 że ciężko palić xD.

#250 Share Lukasz1232

Lukasz1232

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 19:21

Problem z odpaleniem kolego powiedz coś wiecej czy np ciągnik nagle stracił na mocy czy może dymi na czarno itp bo przyczyn moze byc wiele .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share reksio202

reksio202

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 19:30

Problem z odpaleniem witam koledzy u mnie tez byl taki problem ale wystarczylo zamontowac grzałkę w bloku silnika i problem z odpalaniem z głowy

ten typ poprostu tak ma to jest przyczyna

kolego tu mozesz zamowic taka grzałeczkę ,a montaż bardzo prosty http://allegro.pl/grzalka-podgrzewacz-silnika-ursus-mf-4-4512-4514-i3849520105.html

#252 Share Sobolek

Sobolek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 20:42

Problem z odpaleniem Dokładnie tak jak reksio ten typ tak ma nawet nie musisz kupować grzalki tylko dmuchawa z gazem ogrzać do okoła bloku.

#253 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 22 styczeń 2014 - 21:02

Problem z odpaleniem Rozrusznik szybkoobrotowy i -30 nie straszne. W t25 zmieniłem 4 lata temu i teraz w największe mrozy pali z malego aku z osobówki.

#254 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2721 postów

Napisany 22 styczeń 2014 - 21:31

Problem z odpaleniem Mam podobnego MF-a. Te silniki tak mają, szybkoobrotowy rozrusznik, nowa świeca żarowa i mocny prostownik nie wiele pomagały w tamtą zimę. Założyłem nowe końcówki wtryskiwaczy i nowy akumulator i na razie zapala ale przy -20 podejrzewam że będzie ciężko, po prostu nie ma siły kręcić. Podejrzewam że olej 10W30 lub 10W40 w silniku, układzie wspomagania i skrzyni (12/4) by pomógł bo taki zalecają w sumie

#255 Share wiktor27

wiktor27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 05:54

Problem z odpaleniem poprostu zrobił się słabszy inny odgłos pracy silnika dymi naniebiesko

#256 Share MARAKAM

MARAKAM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 08:42

Problem z odpaleniem Sprawdź tulejki w rozruszniku, u mnie to pomogło.

#257 Share wiktor27

wiktor27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 11:14

Problem z odpaleniem rozrusznik robiony był 2miechy wstecz,może być winą że któraś koncówka leje i niema dobrego zapłonu? <_<

#258 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 21:11

Problem z odpaleniem Jakby końcówka lała, to by na czarno dymił. W 5314 jak głowica pompy wtryskowej siadała, to zaczął strasznie dymić, przeważnie pod obciążeniem, osłabł (silnik stał się mułowaty) i też słabo palił.
Na niebiesko będzie dymił, póki zimny (w mrozy).
Odpalaj na wciśniętym drugim stopniu sprzęgła (do oporu). Świeca płomieniowa jest też przydatna, a często się psuje.

#259 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2239 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 19:42

Problem z odpaleniem Szkoda nerwów.... tam koło świecy płomieniowej jest korek na klucz 19... wykręcić dac ognia z palnika gazowego w kolektor i pali od strzała :D Przez ten otwór widać też jak działa sama świeca płomieniowa.... moja ewidentnie leci w kulki i raz działa a raz nie. Zastanawiam sie, czy aby pompka zasilająca nie daje zbyt słabego cisnienia na te świece no ale jednak na moc traktora narzekać nie moge. Pewno znów świeca do wymiany. Ciekawe że C360-3P bez żadnych świec i takich tam pali bez problemu

Edytowany przez lukbold, 24 styczeń 2014 - 19:44.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share reksio202

reksio202

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 24 styczeń 2014 - 19:49

Problem z odpaleniem Kolego a jak odpali to czy potem mozna go zgasic bez problemu?