Skocz do zawartości

Zdjęcie

Renault 145.14 TX wolny podnosnik i przedni naped?

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share SZMEKK

SZMEKK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 07 lipiec 2016 - 19:50

Witam 

Dzisiaj robilem podoorywke zrywaczem 3metrowym i zauwazłem ze moja renia nie chce podnosic i opuszczac jesli nie wkreci sie jej na wysoki obroty. Kiedy juz da sie jej duzo gazu to opuszcza ale bardzo powoli tak samo z podnoszeniem( tez odbywa sie to polwoi), Na panelu EHR nie mozna tego wyregulowac zadnym pokretłem. Czy jest to oznaka czegos powaznego? Czy mozna to jakos wyregulowac?

Dodam ze poprzedni wlasciciel załozył nowa pompe hydrauliczna i reczej to nie jej wina.

i pytanie z innej beczki : jak trzeba ustawic dzwignie od przedniego napedu zeby ciagnał 4X4 ma byc wduszona czy wyciagnieta do gory?

z góry dzieki za pomoc

Dodam jeszcze ze gdy sie podniesie maszyne na max i wylaczy traktor to pompa trzyma caly czas rowno

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Renault 145.14 TX wolny podnosnik i przedni naped? Dzisiaj, 03:40
  •  

#2 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja,muza,piłka nożna itp

Napisany 07 lipiec 2016 - 20:18

Renault 145.14 TX wolny podnosnik i przedni naped? Może w pokretle od szybkości reakcji coś się urwało albo nie łączy?

#3 Share SZMEKK

SZMEKK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 07 lipiec 2016 - 20:49

Renault 145.14 TX wolny podnosnik i przedni naped? kolego a które to bedzie pokretlo bo nie wydaje mi się żeby które pasowało pierwsze bedzie od glebokosci drugie chyba od plywania trzecie od wysokości podnoszenia a czwarte???

#4 Share mko09ijn

mko09ijn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 07 lipiec 2016 - 21:38

poprzedni wlasciciel zalozyl nowa pompe- jestes tego pewien, widziales ta pompe? jest na zewnatrz korpusow i widac ze nowa czy wewnatrz i trzeba wierzyc na slowo? pozatym nowa oryginalna czy zamiennik nieznanej jakosci? zawor ustalajacy cisnienie hydrauliki jest w tym ciagniku? moze na tej wymienionej pompie? chociaz zawor przelewowy odpowiada za udzwig a nie za szybkosc podnoszenia ale szukac trzeba wszedzie. Olej odpowiedni wlany, filtry czyste? do sprawdzenia tez jak kolega wyzej wspomniel obwod regulacjj szybkosci podnoszenia w ukladzie EHR

#5 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3424 postów

Napisany 08 lipiec 2016 - 11:00

warto sprawdzić ładowanie i stan akumulatora

dźwignia wyciągnięta

Polska B

#6 Share SZMEKK

SZMEKK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 08 lipiec 2016 - 21:48

Renault 145.14 TX wolny podnosnik i przedni naped? oleje i filtry wymienione, pompa też nowa założona dostałem starą przy zakupie ciągnika,

#7 Share Renault145

Renault145

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 11 lipiec 2016 - 08:02

Renault 145.14 TX wolny podnosnik i przedni naped? dźwignią do góry żeby załączyć napęd
na rozdzielaczu masz taką dźwignię i nią regulujesz szybkość podnoszenia i opuszczania. on znajduje się pod kabina. a jak nie to to znaczy ze rozdzielacz do regeneracji koszt do 1000zł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share SZMEKK

SZMEKK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 11 lipiec 2016 - 21:06

chlopaki patrzylem pod kabine i nie widze zadnej dzwigni przy rozdziielaczu, kurcze gdybym wiedzial jak to bym dodal tu na forum zdjecia jak to wszystko wyglada moze ktos pomoze?

#9 Share SZMEKK

SZMEKK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 23 październik 2016 - 11:08

prosze  o odswiezenie tematu bo problem wciaz wystepuje i nie znalezlismy przyczyny

#10 Share PIOTREK79

PIOTREK79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 23 październik 2016 - 16:21

Ja bym sprawdził ciśnienie sterowania  w układzie ehr. jeśli na wolnych obrotach nie ma reakcji  a na wysokich troszkę działa to może być tego przyczyna.

#11 Share ariel1991

ariel1991

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 23 październik 2016 - 17:10

witam mam problem ze wspomaganiem i podnosnikiem na zimnym oleju. jaka moze byc tego przyczyna 

#12 Share SZMEKK

SZMEKK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 23 październik 2016 - 17:53

Renault 145.14 TX wolny podnosnik i przedni naped? A w ktorym miejscu mierzy się to ciśnienie i jak?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share PIOTREK79

PIOTREK79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 25 październik 2016 - 09:47

Na przykładzie 155.54 mierzymy na trójniku z lewej strony za kołem tylnym na dzielniku  a zawory są z tyłu po środku nad suportem zaczepu. a u Ciebie pewnie troszkę inaczej jest masz zawory pod kabina z prawej strony? ja bym sprawdził zawór do którego dochodzi powrót ciśnienie z orbitrola podłączone są trzy przewody. w nim znajduje się zawór który czasem  zacina i nie daje odpowiedniego ciśnienia do sterowania .