Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z podnośnikiem

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lmc

lmc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 07 lipiec 2016 - 15:54

Problem z podnośnikiem

Witam, to mój pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość. Przejdźmy to tematu, mam problem z podnośnikiem w zetorze 6011. Mianowicie podnosi tylko gdy wajcha jest w maksymalnym wychyleniu, przy ustawieniu jej na połowę czasem podniesie ale wystarczy nogą stanąć i opada. Jak dam ją na maksa to podnosi normalnie, z obciążeniem ale skacze jak dojdzie do końca. Czasem tak jakby się blokowało i w ogóle podnieść nie chce, nieważne czy olej ciepły czy zimny. Dodam że pompa nowa, wszystkie oringi nowe, nowy tłok i uszczelniacze. Problem występuje na wszystkich 3 ustawieniach pracy podnośnika, wałek i kiper pracują normalnie. Czy to oznacza rozdzielacz do wymiany, czy tylko tą całą "iglice"(czy jak to się zwie) w części odpowiedzialnej za podnośnik można wymienić. Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowany przez lmc, 07 lipiec 2016 - 16:06.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z podnośnikiem Dzisiaj, 19:11
  •  

#2 Share KamilBugdol

KamilBugdol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 07 lipiec 2016 - 17:14

Problem z podnośnikiem kiedyś miałem coś podobnego czasami tylko mi tak skoczyło ale działał i nie wnikałem po jakoś 2 latach przestał działać jak należy czyli podnośił do połowy jednym słowem kąbinacji było w cholere raz działał raz nie.Potem w całości czyli obudowa, cylinder, rozdzielacz itp. daliśmy to całe to sprawdzenia od razu powymieniali uszczelniacze z tłoka i mówili że to było całe rozregulowane no i podnośnik nie do poznania ale po czasie znów nie chciał dzwigać zaś odaliśmy go i teraz już jest spokuj.

#3 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 655 postów

Napisany 07 lipiec 2016 - 18:39

Problem z podnośnikiem

Kolego ,moim zdaniem to albo dźwignia od ustawień (D M P) się rozpięła i niezależnie od ustawienia jest w pozycji D lub M   albo  ......... musisz ściągać plecak i szukać przyczyny w tym całym ustrojstwie połączonym z dźwignią o regulacji tych ustawień

nowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share lmc

lmc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 07 lipiec 2016 - 20:11

Problem z podnośnikiem

Dzięki za odpowiedź, zetor chyba pójdzie do mechanika bo plecak to już z 20 razy był zdejmowany. Nie mam już siły do niego, a głupio byłoby wydać 1500 zł na nowy rozdzielacz jak nie jestem pewien czy to jego wina. A czy może być kłopot z brakiem filtra magnetycznego. bo widocznie poprzedniemu właścicielowi potrzebny nie był? 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 655 postów

Napisany 08 lipiec 2016 - 07:10

Problem z podnośnikiem

mam 5011 i też rozdzielacz przepuszczał ,ale nigdy nie było takich  problemów jak u Ciebie choć traktor z 1984 roku.

Tylko daj do dobrego zakładu naprawiającego podnośniki bo zwykły mechanik to ......nie będę kończył .

Koszt nowego rozdzielacza  do 7211 do 900zł bruto  ,ale jest inny niż w 6011

nowy