JDServis

Dominator 108 Płyn chłodniczy w przedostaje sie do srodka silnika

Polecane posty

JDServis    12

 Witam przytrafił mi sie bardzo nieciekawy problem w moim Dominatorze 108 SL Maxi silnik rzedowy 6 cylindrów  Mercedes rok 1990 mianowicie wymieniałem płyn chłodniczy starego zostało mi około 15 litrów a wlewajać nowy nie chciał mi sie pojawic stan wlałęm 25 litrów wiec cos mi nie spasowało, płyn nie ma nigdzie wycieków na zewnatrz po wyjęciu bagnetu z oleju pojawił mi sie plyn w misce olejowej i  niewiem czy uszczelka poszła czy cos innego jest winne dodam, jeszcze ze silnik chodzi prawidłowo i palił bez zarzutu tak wiec pytanie któredy ten płyn mogłby sie gubic z chlodnicy moze ktos sie spotkał z czyms takim lub miał podobną usterke  czekam na jakiekolwiek odpowiedzi bo żniwa juz za pasem Pozdrawiamm !


Zapraszam na mój kanał na youtubie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

Jak nadmiernie nie dymi na biało to raczej uszczelka jest dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JDServis    12

dymi ale to tylko chwile na zimnym silniku potem juz normalnie


Zapraszam na mój kanał na youtubie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Nie wiem jak w tym silniku jest zrobione ale moga być wżery po korozji pod wirnikiem pompy płynu albo gdzieś indziej jest przelew do michy Nie obstawiałbym uszczelki pod głowica bo za mocno daje ten płyn do miski przez walnietą uszczelke by sie przesączał ledwo no chyba ze całkiem wydmuchana. Ogólnie ciezko tak cos na 100% stwierdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

W uszczelce masz otwory na tuleje, kanały wodne, popychacze zaworów, nie jest powiedziane że musi walnąć na drodze tuleje-kanały wodne... Nieraz widziałem silniki z cieknącym olejem między głowicą a blokiem a chodziły bez zarzutu, po prostu ze starości uszczelka straciła szczelność, dziwi mnie tylko że tak nagle to zauważyłeś i to jak kombajn nie pracuje, takie rzeczy to tylko po rozsadzeniu bloku zimą mogą się dziać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

No to juz masz przyczynę Dziura w bloku lub głowicy wewnątrz silnika.

Edytowano przez Karol445

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

To nie właściciel pisał, że mógł być zamrożony ;)

Nawet jeśli to od razu w środku by blok poszedł czy tuleje? Nie ma tam żadnych korków z zewnątrz żeby wysadziło jak w mniejszych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj