Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żywotność silnika Ursus C-360 3P

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Jacek82A

Jacek82A

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 06 lipiec 2016 - 17:49

Witam mam takie pytanie jak to jest z silnikami 3P montowane w C 360 każdy zna ciągnik ten. Chodzi mi oto z awaryjnością owego silnika ja miałem przed 3512 Agrobis 3P z 88 polski silnik to powiem tak silnik był dość często awaryjny wał tuleje rozrząd. Szwagier ma 3P z 83 oryginalny Brytyjski Perkins to robiąc remont kilka lat wstecz silnik jeszcze zbytnio nie podlegał remontowi. Czyżby wykonanie jakie jest wasze zdanie. Mam nadzieję że ktoś coś powie przecież dużo ludzi ma ten ciągnik to coś chyba wie na jego temat.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywotność silnika Ursus C-360 3P Dzisiaj, 16:29
  •  

#2 Share patryk09091995

patryk09091995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 06 lipiec 2016 - 18:01

Żywotność silnika Ursus C-360 3P u nas w 3p silnik pracuje wzorowo oleju nie bierze silnik po kapitalce 8 lat a wykonanie brytyjskie a polskie to zupełnie inna bajka

#3 Share kitowiak

kitowiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Zainteresowania:Mechanika maszyn rolniczych ;)

Napisany 06 lipiec 2016 - 18:31

Żywotność silnika Ursus C-360 3P Jeśli jest dobrze zrobiony to nawrt i na polskich częściach powinien 8 tyś MTG wytrzymać, my robilismy 14lat temu 3 kapitalke to juz mam na min ponad 10 tyś nastukane jedyne co to wtryski zaczynają powoli lać... :D są to bardzo oszczędne i wytrzymałe silniki, cóż o swoim powiem ze bardzo dużo pracował i zapewne łącznie ma gdzieś 30 tyś mtg... ale po za tym to bardzo polecam te ciągniki :D na pewno nie zmienił bym na zwykły 360, tylko o większym ciagniku bym myślał :D

#4 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 537 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja,muza,piłka nożna itp

Napisany 06 lipiec 2016 - 18:46

Żywotność silnika Ursus C-360 3P @up to poleciałes 30 tys mtg? brytyjskie silniki były dużo lepsze to wiadomo nie od dziś.

#5 Share kitowiak

kitowiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 06 lipiec 2016 - 19:42

Żywotność silnika Ursus C-360 3P tak kolego do tego roku robił po min 1000 mtg rocznie teraz ma pomocnika więc już dużo ta liczba spadła ;)

#6 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki Polska motoryzacja,Mechanika,Fotografia

Napisany 06 lipiec 2016 - 21:22

Dużo lepsze to nie bo to przesadza spalaniu nie ma tak dużej różnicy,jeżeli one były z angli oryginalne to naprawde potrafią 8 czy 9 tyś wytrzymać bez remontu

#7 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 537 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja,muza,piłka nożna itp

Napisany 06 lipiec 2016 - 23:22

Żywotność silnika Ursus C-360 3P Oj w 30 tys mtg ciężko mi uwierzyć.perkins jakoś szybko godziny nabija ale.35 tys w case magnum to był wyczyn ze się konstruktor zdziwił a te ciągniki to przepaść między sobą

#8 Share kitowiak

kitowiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 07 lipiec 2016 - 10:36

Żywotność silnika Ursus C-360 3P Oczywiście że masz rację, tylko nie wiem czy dobrze mnie zrozumiałeś że parę remontów to przeszedł, bo wiadomo ze na orginalnych częściach to 1/3 tego by nie wytrzymał

#9 Share bears

bears

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 07 lipiec 2016 - 13:00

Żywotność tych silników zależy przede wszystkim od łącznika fotela z kierownicą i mechanika który te silniki naprawia.

W moim po 2 latach od wyjścia z fabryki pękł zawór i zrobił dziurę w tłoku. Od tamtej pory raz poleciała uszczelka i kilka lat temu wał. Ciągnik pracował głównie w transporcie i przy załadunku turem, ciągał 6-8t kruszywa. Teraz ma 6 tys mth. Silnik PL

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 07 lipiec 2016 - 13:14

Żywotność silnika Ursus C-360 3P Mój w 3512 96r ma 3980 i kluczem nie był dotykany. Jedynie śruba od spuszczania oleju odkręcana i zakręcana co rok, a tak to igła.

#11 Share andzin

andzin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 07 lipiec 2016 - 14:10

Nasz 88' i ma 11000mtg z czego 7500mtg po remoncie. Ogólnie silnik udany, wymiana oleju co 200mtg.

#12 Share Adi96

Adi96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 682 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki Polska motoryzacja,Mechanika,Fotografia

Napisany 07 lipiec 2016 - 19:54

3980 mtg to mało niech nakręci drugie tyle to wtedy będzie można napisać że sukces

#13 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3399 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 08 lipiec 2016 - 21:06

Jeśli jest dobrze zrobiony to nawrt i na polskich częściach powinien 8 tyś MTG wytrzymać, my robilismy 14lat temu 3 kapitalke to juz mam na min ponad 10 tyś nastukane jedyne co to wtryski zaczynają powoli lać... :D są to bardzo oszczędne i wytrzymałe silniki, cóż o swoim powiem ze bardzo dużo pracował i zapewne łącznie ma gdzieś 30 tyś mtg... ale po za tym to bardzo polecam te ciągniki :D na pewno nie zmienił bym na zwykły 360, tylko o większym ciagniku bym myślał :D

30 tysi polska skrzynia???niema mowy!!!!

Silnik IHC 654 wytrzymał 27500 mth bez dotykania skrzynia to inne wykonanie niż naszej bądź co bądź to tylko 360

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#14 Share kitowiak

kitowiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 10 lipiec 2016 - 22:24

Żywotność silnika Ursus C-360 3P Skrzynia to tak dokladnie nie wiem ile razy byla robiona ;) ale ostatni raz w 2013r. Jedynie orginalnie jest dekiel :D

#15 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 05 październik 2016 - 07:50

Żywotność silnika Ursus C-360 3P Witam. Odświeżę temat. W awaryjności ciągnika duże znaczenie ma kierowca. U mnie jest 3P 8tys mth, w skrzyni tylko raz padła tuleja napędu pompy i WOM. Na poczatku był to główny ciągnik, woził sporo buraków, wysłodków, orka 3 skibowym pługiem, prasowanie kostką, rolką. Silnik przy 7 tys mth był wymieniony. W oryginalnym poszła tylko uszczelka pod głowicą. Pompa wtryskowa nie była robiona ani razu. Olej Turdus co 200mth. Praktycznie cały czas na wodzie w chłodnicy (z fabryki wyszedł na płynie)

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#16 Share GucioJUMZ

GucioJUMZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 351 postów
  • Zainteresowania:Maszyny i buggy ,Konie

Napisany 05 październik 2016 - 08:38

Silnik w Ursus 3512 z93r  wytrzymał 9200 Mtg mógł pracować dalej lecz brał olej w ilości 15l od wymiany do wymiany co 250Mtg . Pierwsza awaria to uszczelka pod głowicą na 7 tyś Mtg . dostał zestawy THM ponoć dobre są Bebco . średnie spalanie to 2,5l/Mtg 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2128 postów

Napisany 05 październik 2016 - 09:17

Bebco to firma handlowa więc nie wiadomo kto to robi choć mogą być naprawdę dobre. Polskie ( lub w Polsce robione ) zestawy których nie trzeba się bać to Krotoszyn (Mahle Polska) lub Chełmno. Podstawa to tuleje nie honowane wciskane w blok i do obróbki ( honowania ). Taki silnik może wytrzymać kilka lub kilkanaście tyś mtg a wszystko zależy w jej maszynie i jak obciążony oraz kto go wykonał.