Hubcio235

Jaki ciągnik do tura? Farmtrac czy Belarus?

Polecane posty

A jego cena i moc?

 

90 KM nie wiem jaka jest cena obecnie, ale raczej nie jest jakiś przesadnie drogi, kiedy 8 lat temu miałem kupować ciągnik zastanawiałem się nad nim i wtedy kosztował 90 tysięcy. Tu masz szczegółowe dane:

http://pronar.pl/produkt/ciagnik-zefir-90/

Na plus jest szyberdach w standardzie przy turze się przyda, zadzwoń do nich pewnie Ci powiedzą jaka cena obecnie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sprzegło wytrzymuje 3000MTH fakt wspomaganie za słabe ale w miejscu z załadunkiem na maksa 1500kg ciezko kreci ale przy delikatnej jeździe już tak. Mas 3 t gdzie ty go wazysz mi na wadze wychodzi z ładowaczem i obciążnikami 4170kg . Wydajność pompy to 35 litrów tyle piszą w prospekcie  i wystarcza tur chodzi szybko i płynie może zmień filtr hydrauliki. Czy jest lekki moim zdaniem nie śmiało zasuwam z ładynkami do 1000 kg bez dodatkowego balastu na tyle . Przydał by się rewers elektorhydraukiczny. Co do cieżko chodzącego rewersa pierwsze słyszę mój czy zimny olej czy gorący sam wskakuje nie wiem że u Ciebie tak cieżko.  Ma dobry skret  to też duzy plus ale fakt jak ktos chce narzekac to bedzie zawsze i na ładowarkę ....też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41

w 120 tys netto można kupić jd 5075e ze skrzynia power rewers 12x12 z rewersem elektrohydraulicznym - silnik 3 cylindrowy mało spali do tura idealny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Ten JD ma chyba chiński przedni most i do tura ja osobiście bym się bał go kupić, lepiej jak ktoś pisał używkę z zachodu ja mam MF 3085 i nie narzekam więc polecam z serii 3000 albo nowsze z serii 6000, droższe ale już z rewersem EH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41

Bodajże indyjski a farmtrac to też firma z Indi a w mrągowie mają montownie, poza tym co nowy to nowy, masz gwarancje na niego, a w używce nie wiesz co się działo przedtem i czy tam też chińskie części nie siedzą  -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Sprzegło wytrzymuje 3000MTH fakt wspomaganie za słabe ale w miejscu z załadunkiem na maksa 1500kg ciezko kreci ale przy delikatnej jeździe już tak. Mas 3 t gdzie ty go wazysz mi na wadze wychodzi z ładowaczem i obciążnikami 4170kg . Wydajność pompy to 35 litrów tyle piszą w prospekcie  i wystarcza tur chodzi szybko i płynie może zmień filtr hydrauliki. Czy jest lekki moim zdaniem nie śmiało zasuwam z ładynkami do 1000 kg bez dodatkowego balastu na tyle . Przydał by się rewers elektorhydraukiczny. Co do cieżko chodzącego rewersa pierwsze słyszę mój czy zimny olej czy gorący sam wskakuje nie wiem że u Ciebie tak cieżko.  Ma dobry skret  to też duzy plus ale fakt jak ktos chce narzekac to bedzie zawsze i na ładowarkę ....też

 

Na pusto ciężko skręcić do końca kierownice, a z ładunkiem...

Widzę z matematyką masz problem, skoro Twój z ładowaczem i obciążnikami waży 4170 kg, to odejmij od tego 850 kg ładowacz (wysięgnik z mocowaniami) i ile już mamy? - 3320 kg. - jeszcze jakieś ale? Odejmij obciążniki i ile będzie ?

Co do lekkości to ja już z niego zdjąłem ładowacz i nie mam zamiaru go tam zakładać, zwożenie bel to udręka, nie można równo stosu bel ułożyć jak caly czas pod skosem na trzech kołach się podjeżdżało :/ Przy większości bel się przewraca to ch*j z taką robotą.

 

Co do rewersu to rozgrzej porządnie olej to się zdziwisz jak to działa, jak kręcisz się wokół podwórka to nigdy tego nie doświadczysz. A było to w każdym 675  którym jeździłem - a było ich sporo.. Zresztą w 690 to samo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

A pronar 82sa czy sie różni od 5340 bo te nominały kojarzą mi się z MTZ :)

 

Są to 2 zupełnie różne ciągniki nie mające ze nic wspólnego po za marką.

82SA to nic innego jak Belarus 920 w polskim opakowaniu.

5340 to już jakby zachodni ciągnik w polskim opakowaniu:

Silnik Deutz TCD 3.6L(to samo co jest w średnich ciągnikach grupy SDF) - zaleta to brak DPF i AdBlue

Tylny most/skrzynia produkcji ZF-Steyr (kiedyś stosowano do Steyra MT9000, Case CS a obecnie Lindner Geotrac 84EP i Farmtrac seria 7000)

Przedni most Hema - to co jest w Ursusach H /Hattatach(nie wiem czy dokładnie ten sam model)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1574

Ursusc385: czego ty się czepiasz tych ciągników to nie duży ekonomiczny zwrotny i za rozsadno cenę .A ty zajezdziles i zanidbales swoje ciągniki a teraz szukasz winnego bo ty nie jesteś winem tego ze twoje ciągniki się sypią .Mam farmtraca od 6 lat i nie mogę o nim złego powiedzieć .Te bele to niewiem z czygo ty robisz jak ci traktor w powietrzu lata .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubcio235    0

Haha dlatego farmtrac bo daleki kuzyn ma i na tyle trzyma 1.2t i jedyne co to bele obornik i obornik od bydła ręcznie wrzucony w łyche i to wszystko i u niego wszystko ładnie chodzi tylko że nie jeździłem nim i dlatego nie wiem i sie was pytam ;)
Aha ciągnik w przedziale do 90km bo będzie robił to co najgorsze czyli orka (agromasz PO3) i brona talerzowa (2.8m) to wszystko z najgorszych życzy bo do siewu nazozu i innych lekkich prac będzie mi służył stary ale jary ciapek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Ja bym zastanowił się nad Belarusem. Dlaczego? Dlatego ,że ciągnik ma ramę a Farmtrac jest bezpośrednio ze skrzynią połączony. Belarus nie ma rewersu ale nie jest źle sam użytkuję 3 Pronary to znam ten ciągnik doskonale. Ja tura mam na 1025 robiłem kilka razy na 82 SA z turem u kolegi nie powiem źle by nie było z rewersu ale 4 wsteczny wystarczą spokojnie. Któryś formuowicz neguje Farmtrca jeśli tobie on się nie sprawdził nie rób opinii bo inni użytkują te ciągniki i są zadowoleni.

Nie rób opinii bo co ? Właśnie trzeba pisać minusy i plusy bo od tego jest forum, jedynie kolorować ? żal czytać,oczy puchną....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Dokładnie. Forum to nie kolorowanka dla przedszkolaka, że wszystko musi byc barwne i piękne. Tu liczą się konkretne opinie poparte argumentami.

 

To ja może jeszcze trochę zamieszam w tym temacie. Przypomniałem sobie że jest jeszcze takie coś jak Ursus C-382 - technicznie prawie to samo co Farmtrac. Jakościowo zapewne też podobnie będzie. Wiec zostaje porównac ceny zakupu i serwisu.

http://olx.pl/oferta/ursus-c-382-z-ladowaczem-82km-perkins-carraro-1200kg-nowy-CID757-IDfxa3Z.html#a07cd0f8fb


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Ja mam Farmtraca 80 4WD jeszcze z silnikiem Euro II i do tura to dobry ciągnik. Nie ma problemu z działaniem rewersu po rozgrzaniu, ale tylny most i skrzynia z powodu braku chłodnicy oleju hydraulicznego rozgrzewają się do takich temperatur, że dotknąć nie można. Mth w turze zrobiłem 2500 i na razie sprzęgło działa bez zarzutu.
Do zwożenia belek sianokiszonki nie zakładam obciążnika i jest w miarę ok, ale trzeba włączać przedni napęd bo tył robi się lekki, a do obornika z głębokiej ściółki zakładam obciążnik 1 tonę i wtedy jest stabilny, można spokojnie jeździć. Wiadomo, że to nie jest ładowarka. Udźwig 1200 kg, więc czasem brakuje żeby zdjąć jakąś paletę, ale do 1,5 tony można sposobem zdjąć. Przy ładunkach powyżej 1 tony trzeba już bardzo ostrożnie, bo czuć obciążenie na ładowaczu. Ładowacz Agromaszu regularnie smarowany, ale dostał już luzy poprzeczne.
Silnik Euro II ciągnie od samego dołu, gorzej podobno z silnikami Euro IIIA.
Z wad jak dla mnie to brak wałka 540E i skrzynia 30 km/h. Wydajność pompy raczej wystarcza do pracy z ładowaczem, gorzej z wydajnością układu kierowniczego.
Kupiłem ostatnio używanego Celitsa i pomimo tego że jest starszy od Farmtraca komfort w kabinie dużo lepszy.
Mam go od niedawna więc mogę tylko powiedzieć, że koszt filtrów do Celtisa 2-3 razy większy niż do Farmtraca i to zamienniki. Siedzenie pasażera do Celtisa 1500 zł. Więc koszty eksploatacji zachodnich ciągników są na pewno większe.

Jeśli ciągnik miałby pracować w pługu, agregacie to 675 DT może być za słaby.
Zależy jeszcze jaka ziemia.

Edytowano przez tompil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rób opinii bo co ? Właśnie trzeba pisać minusy i plusy bo od tego jest forum, jedynie kolorować ? żal czytać,oczy puchną....

 

Wiesz jest różnica między podawaniem plusów i minusów ciągnika, a "pojazdach" po nim a przy okazji po innych użytkownikach forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubcio235    0

Dzięki za opinie wziąłem finansowanie inwestycji i kupiłem farmtraca 675dt jeszcze kilka dni i będzie stał na podwórku :D
Bym był wdzięczny jak byście dali opinie co do ciągnika w pole do 130tys 100km w zupełności starczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie wziąłem finansowanie inwestycji i kupiłem farmtraca 675dt jeszcze kilka dni i będzie stał na podwórku :D

Bym był wdzięczny jak byście dali opinie co do ciągnika w pole do 130tys 100km w zupełności starczy :)

 

No i gratulacje, miliona mth bez remontu życzę :D, brałeś go z turem?

Edytowano przez Mateuszlampo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

130000zł brutto czy netto?

 

Bo jeśli brutto to co najwyżej ten:

http://olx.pl/oferta/ciagnik-mtz-belarus-952-5-euro-3b-rolkom-autoryzowany-dealer-CID757-IDa9ebH.html#aa5d1c2f88

ale do prasy i innych maszyn które stawiają większe obciążenia WOM go nie polecam lepiej wtedy 1025.

 

Natomiast jesli to netto to ten:

http://olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-pronar-p5-5340-CID757-IDfUVHP.html#c5ff1fd1a7

 

 

 


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

No to Pronara spokojnie "ubierzesz" jeszcze w klimatyzację za ok 5500zł, siedzenie Grammera 1200zł  oraz obciązniki za ok. 2500zł


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubcio235    0

Jakoś powinno pójść bo odbiorę jeszcze 50h to będę miał 75h i postawie obore dla bydła mięsnego
Z tego powodu stworzyłem drugi temat jaki ciągnik do pługa agromasz po3 ale tam za bardzo nie wiedzą o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj