Sztuk

Słonecznik jako poplon na kiszonkę oraz nawóz

Polecane posty

Sztuk    3

Witam.

Po raz kolejny rok suchy u mnie (woj. podlaskie) i niestety brakuje paszy. Zainteresowałem się poplonem słonecznikiem który podobno szybko rośnie mało kosztuje (nasiona) i nie potrzebuje wymagalnych warunków glebowych. Te informacje są zebrane z internetu. Moje pytanie o to jakie właściwości i wydajność ma słonecznik na kiszonkę i jakie właściwości jako poplon pod orkę. Chciałbym także dowiedzieć się jaki wysiew na hektar zwykłym siewnikiem. Czytałem oczywiście o sianiu punktowym ale mi zależy na masie. No i oczywiście czy jest to dobry pomysł na paszę dla bydła opasowego (jako poplon), wspomnę że nie posiadam kukurydzy... Już w tym momencie mógłbym zasiac ponieważ zebrałem mieszankę zbożową na zielono.

 

Nasiona są w miarę tanie z tąd moje zainteresowanie.

Prosiłbym o wyrozumiałość oraz o wypowiedz osób które już coś w tym kierunku próbowały.

Z góry dzięki za pomoc.

Edytowano przez Sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Widziałem słonecznik na kiszonkę, ale nigdy w czystym siewie. Najczęściej jako dodatek do mieszanki. owies/jęczmień z peluszką czy facelia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    441

up A jak ta mieszanka była zbierana. W bele czy na pryzme, bo dla mnie najwygodniej było by w belach?

Edytowano przez Skoczek1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

chce zasiac mieszanke na poplon po rzepaku i bede zbieral w bele po 1 pazdziernika. co polecacie? owies i jeczmien? mozna dodac groch jadalny? czym sie rozni od peluszki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztuk    3

Ogólnie chciałbym w bele ale to co piszecie o mieszance zbożowej już przerobiłem i w miare wyszło. Ale mi chodziło o ten słonecznik bo naprawde dużo zielonej masy. Są filmiki na youtube jak koszą na pryzme z tąd moje pytanie. Na pewno dobrym rozwiązaniem by było znów zboże i do tego słonecznik i to prasą z nożami. Tylko mi chodzi o sam słonecznik i normalnie jak kukurydzę sieczkarnią lub właśnie prasą z nożami. Co do kolegi wyżej to trzeba dodać czegość z zawartością białka ja dodawałem łubin.

 

PS: Ile siać tego słonecznika na 1 ha i czy naprawde jest to słaba pasza jak to pisze "krzychuuuuu"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ma trochę drobniejsze nasiona, i mniej sztywną łodygę. Chyba ma też trochę mniejsze wymagania. Ogólnie na nawóz zielony czy na kiszonkę, peluszka się sprawdzi lepiej. Na kiszonkę dobrze jest siać ją z rośliną podporową. Inaczej się będzie przewracać, co znowu utrudnia koszenie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztuk    3

Widzę że temat jednak został skierowany na poplon mieszanki zbóż na kiszonkę w bele..Więc ten slonecznik pewnie odpada ale oglądając taki filmik

można stwierdzić że będzie z tego więcej masy niż ze zbóż więc z tąd moje zainteresowanie tym tematem. Temat zbóż był wile razy poruszany i jest bardziej znany niż to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez ashelyjones965
      Dove acquistare CELI B2, 
      Dove acquistare euro! tutte le valute ]
      Dove acquistare Duolingo, DALF , DELF .
      Dove acquistare diploma con verifica e approvazione online
      Dove acquistare documenti accreditati e certificazione verificata. (testduolingo6@gmail.com).
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj