Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szukam podpowiedzi jak i czy warto rozwijać gospodarstwo

25 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Valtra6350

Valtra6350

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 04 lipiec 2016 - 21:54

Szukam podpowiedzi jak i czy warto rozwijać gospodarstwo Oddaje do mleczarni 60000 l mleka miesięcznie, gdy cena wzrosie o 1 g mam 600 zl wiecej, przy takiej ilosci litrów każdy grosz się liczy a gdy bym oddał 600 l miesiecznie to bym miał tylko 6 zł do przodu. Podobnie jest teraz z każdą branżą, liczy sie tylko ilości i jeszcze raz ilości. :)
turtojs myśle że uprawiajac tylko i wyłącznie 1 ha nie utrzymał byś sie z niego przes cały rok musiał bys gdzieś jeszcze
pracowac. A przy 200 ha utrzymał byś 3 rodziny :))

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Szukam podpowiedzi jak i czy warto rozwijać gospodarstwo Dzisiaj, 07:17
  •  

#22 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1475 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 07:25

Szukam podpowiedzi jak i czy warto rozwijać gospodarstwo

Oddaje do mleczarni 60000 l mleka miesięcznie, gdy cena wzrosie o 1 g mam 600 zl wiecej, przy takiej ilosci litrów każdy grosz się liczy a gdy bym oddał 600 l miesiecznie to bym miał tylko 6 zł do przodu. Podobnie jest teraz z każdą branżą, liczy sie tylko ilości i jeszcze raz ilości. :)
turtojs myśle że uprawiajac tylko i wyłącznie 1 ha nie utrzymał byś sie z niego przes cały rok musiał bys gdzieś jeszcze
pracowac. A przy 200 ha utrzymał byś 3 rodziny :))

A niemógłbyś oddawać 10 razy więcej wtedy gdyby cena wzrosła o 1 gr miałbyś 6 tysi więcej? Swoją drogą myślę że ceny mleka są za wysokie bo jeśli krowiarze płacą po 100 tyś za ha ziemi to opłacalność jest niezła B)

Podam ci prosty przykład kupując nawozy na 3,5 h masz cenę taką jak na cenniku pisze, a kupują na 70 h 3, 4 tiry to już cena jest inna. Teraz kto przewala tony ten ma zysk. Podobnie jak zajedziesz do skupu z przyczepą zboża a z paroma tirami tez inna cena.

Tyle że kupując nawóz na 3 ha to te sto złotych nie robi żadnej różnicy podobnie ze zbożem ten co sprzeda na Tira musi sprzedać taniej a z 3 ha to nma worki cżęsto sprzedają np hodowcom gołębi i niezłą kasę trzepią

#23 Share Valtra6350

Valtra6350

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 08:17

Szukam podpowiedzi jak i czy warto rozwijać gospodarstwo :)

Edytowany przez Valtra6350, 25 listopad 2016 - 00:04.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1694 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 09:08

Szukam podpowiedzi jak i czy warto rozwijać gospodarstwo @valtra6350 i tu się zdziwisz bo ja np kupowałem nasiona kukurydzy na kilka ha i placilem tyle samo co gosciu znajomy na 50-70ha bo widziałem jak leżała dla niego fakturą za te same nasiona. jedynie co to ten duży może trochę więcej zarobić na sprzedaży swoich zbiorów bo sprzeda bez pośrednika zboże czy kukurydzę. ale za to ma na pewno większe koszty bo musi najac pracownika bo sam tego nie obroni a to miesięcznie koszt 3000zl i policz tylko na sezon od marca do października. autor tematu pisze że pracuje zawodowo a to chce odrabiać jak by dodatko po godzinach u mnie na wsi tez jest wiekszosc gospodarstw do 20ha ktorych wlasciciele gdzies pracuja a dodatkowo obrabiaja ziemie i jakos sie to kręci żeby dziś utrzymać rodzinę z prostych upraw typu zboże rzepak kukurydza to trzeba mieć ze 100ha i to szału nie będzie
ZETOR TEAM

#25 Share Valtra6350

Valtra6350

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 09:57

Szukam podpowiedzi jak i czy warto rozwijać gospodarstwo :)

Edytowany przez Valtra6350, 25 listopad 2016 - 00:02.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share Cris90

Cris90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 15:18

Szukam podpowiedzi jak i czy warto rozwijać gospodarstwo Żeby być rolnikiem nawet takim po godzinach to trzeba to lubić