Skocz do zawartości

Zdjęcie

Lamborghini r3 evo 100 tarcze sprzęgłowe i ich zamienniki

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share darek1987

darek1987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 03 lipiec 2016 - 15:13

Witam ślizga mi się sprzęgło w r3 evo 2500 h pracy z ładowaczem czołowym, rozpołowiłem traktor i niestety do wymiany jest nie tylko tarcza ale i docisk. Przeczytałem na forum że to wszystko przez zastosowaną tam tarczę ceramiczną więc chciałbym ją teraz zmienić na mineralną niestety jest problem z ich dostępnością a poza tym cena mineralnej jest bardzo zbliżona do ceramicznej ok 1000zł. Na internecie można znależć tarcze mineralne o takich samych wymiarach za 500zł ale w specyfikacji tych tarczy nie ma mojego modelu ciągnika tylko starsze i nie wiem czy będzie pasowała a nie chcę wyżucic w błoto kasy może ktoś już próbował zakładać zamienniki i mógłby podać ich numery katalogowe ewentualnie sklepy w których można je dostać. Tarcza oryginalna ma numer katalogowy 0.012.7095.3/20 wymiar 325mm 36x40mm wałek 24zęby.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Lamborghini r3 evo 100 tarcze sprzęgłowe i ich zamienniki Dzisiaj, 18:06
  •  

#2 Share agrorobert

agrorobert

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 04 lipiec 2016 - 20:56

to masz ten sam problem jak ja , u mnie tez przy podobnym przebiegu trzeba było wymienić tarcze i docisk  

Nie masz problemu z mruczeneim ciagnika przy ruszaniu i pyleniem tej tarczy na rozrusznik co skutkuje jego zacinaniem sie wystepuje to jak juz sie konczy tarcza?

tarcza ceramiczna jest lepsza bo nie przypalisz jej jak zwykłej ale za to trzeba wymienić i docisk co znacznie zwiększa koszt naprawy    

Dodam jeszcze ze mam teraz 3tys mtg czyli zrobiłem 500mtg i na tym juz tyle nie pojeździ bo już gorzej chodzi w porównaniu jak był nowy 

Edytowany przez agrorobert, 04 lipiec 2016 - 20:59.

#3 Share darek1987

darek1987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 04 lipiec 2016 - 22:27

To mruczenie było od nowości więc się tym zbyt nie przejmowałem, przy rozpoławianiu okazało się że pyłu jest mnóstwo ale z rozrusznikiem jak do tej pory nie mam problemu. Rozpoławianie tego ciągnika jest bardzo proste więc wolę rozbierać go dwa razy częściej i płacić za tarczę 500zł niż za cały komplet 2500zł a to jeszcze nie wszystko bo do splantowania jest koło zamachowe a kto wie czy następnym razem nie będzie do wymiany. Nie wiem ile ono kosztuje ale wolę nie sprawdzać.

Myślę że w tym tygodniu uda mi się go złożyć to napiszę co i jak.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share agrorobert

agrorobert

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 04 lipiec 2016 - 23:09

Lamborghini r3 evo 100 tarcze sprzęgłowe i ich zamienniki koło zamachowe kosztuje chyba 5 tys
U mnie koło zamachowe trochę splantowalem i przykryciem nie w te same miejsce jak było bo silnik staje zazwyczaj w tym samym miejscu i tylko w tym miejscu było trochę uszczerbku
U mnie też od nowości tak mruczy przy ruszaniu przy zmianie tarczy na nowej to parę mtg nic nie było słuchać ale jak się dotarło i dopasowalo to dźwięk powrócił
ten pył to z tarczy,
Szkoda bo ze człowiek oszczędny i nie dołożył te 10 tys do to by był i rewers elektro-hydrauliczny i więcej biegów bo pod obciążeniem dochodzą i co za tym idzie mogę sprzęgło

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share darek1987

darek1987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 06:10

Teraz też tego żałuję chociaż u mnie zakup ze zwykłym sprzęgłem był spowodowany bardziej przeświadczeniem o jego prostocie i bezawaryjności. Korzystałem z PROW 60% zwrotu więc te kilka tysięcy nie robiło mi różnicy.

Edytowany przez darek1987, 09 lipiec 2016 - 15:06.

Dodaj odpowiedź