Skocz do zawartości

Zdjęcie

[150 ha] Jaki kombajn?

194 odpowiedzi na ten temat

#81 Share kiju221

kiju221

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna; Rolnictwo; Motoryzacja

Napisany 22 kwiecień 2008 - 20:45

[150 ha] Jaki kombajn? Dzieki bardzo Grzesio szkoda ze nie po polsku ale dam se rade spoko. Jezeli dobrze rozumiem to w 204 pow. sit wynosi 5.80 m ??
Sprzedam Claas Variant 360 na części!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
[150 ha] Jaki kombajn? Dzisiaj, 19:20
  •  

#82 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 23 kwiecień 2008 - 01:29

[150 ha] Jaki kombajn? to jest powierzchnia wytrzasaczy, powierzchnia sit wynosi 4,7
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#83 Share kiju221

kiju221

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 23 kwiecień 2008 - 13:45

[150 ha] Jaki kombajn? A dzieki chodzilo mi o to bo chcialem porownac czy Mega bedzie wydajniejsza niz nowy NH Tc 5070 on ma pow. sit 4.12 i tez ma 2 bebny czyli moj powinien byz wydajniejszy a w "starych" Tc 56 chyba byla taka sama pow. sit prawda orientuje sie ktos??

#84 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 23 kwiecień 2008 - 15:08

[150 ha] Jaki kombajn? napewno mega jest super kombajnem i to nie ulega wątpliwości

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#85 Share kiju221

kiju221

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 23 kwiecień 2008 - 16:09

[150 ha] Jaki kombajn? Wiesz Garek nie chcialem zebys sie poczul urazony chodzilo mi tylko o wydajnosc bo che miec 100 % pewnosc ze robota zostanie w miare szybko zrobiona i dobrze. Moj wujek mial do tej pory Tc 56 i wiem jak on pomykal to czyli moj mi na pewno wystarczy

#86 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 23 kwiecień 2008 - 16:13

[150 ha] Jaki kombajn? Jak przyprowadziłem mój kombajn to ludzie ze wsi się śmiali, że to bizon że to małe więc jeszcze powiedziałme że ma 120 km i przeób taki jak bizon a potem w pierwszym dniu pszenicy wyrąbałem 140 ton pszenicy to widzieli pełne przyczepy i jezdzili w pole patrzeć ile kombajnów kosi. Bo tz ma mały zbiornik mam wąski heder i wogóle kombajn sprawia wrażenie małego

#87 Share grzesio31

grzesio31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 23 kwiecień 2008 - 19:32

[150 ha] Jaki kombajn? @garek
jakiej szerokosci masz ten heder?
ja do tc 5050 chce wybrac 4,5 m ale ojciec upiera sie na 3,9 zeby latwiej sie tym jezdzilo po wsi...
nie moge wytlumaczyc mu ze mamy slabe ziemie i co za tym idzie slabe plony wiec tym mniejszym hederem bede mial osiagi porownywalne do rekorda :/

#88 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 23 kwiecień 2008 - 20:42

[150 ha] Jaki kombajn? ja mam 4,5 za rok i tak nie bedziesz jezdził nawet z 3.9 bez zdejmowania bo te czasy się kończą. Poprostu bedziesz musiał szybko po polu jezdzić. polecam heder 4,5 metra. zakłądanie to jest kwestia dwóch minut ja przeważnie ciągne w pole heder traktorem przed kombajnem wjezdzam w polną droge cofam żeby stał prostopadle na środku drogi i moment i mamy zapięte auta zawsze minute poczekają. a z pola na pole to i tak się czasem prześlizniemy

#89 Share grzesio31

grzesio31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 23 kwiecień 2008 - 22:00

[150 ha] Jaki kombajn? najlepsze jest to ze my na swoje pole mamy 500 m wylacznie polna droga a ten wazki heder ojciec chce wybrac ze wzgledu na uslugi na ktore sie nastawia...
narazie jednak musimy czekac az zaczna przyjmowac wnioski na nowe prow wiec moze przez ten czas wytlumacze ojcu ze lepiej wybrac szerszy heder B)

#90 Share kiju221

kiju221

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 26 kwiecień 2008 - 17:39

[150 ha] Jaki kombajn? A ile Tc5050 ma koni i na ile ci go wycenili?? Bo ja tez sie wachalem czy kupic uzywanego Claasa czy tez nowego NH TC56 Hydro plus byl nawet juz u mnie przedstawiciel i wycenil mi go na 407 tys brutto ze stolem z wozkiem i chyba nawet systemem 3D no i oczywiscie z 2 bebnem mlocacym ale ostatczenie sie nie zdecydowalem na niego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:przedewszystkim rolnictwo

Napisany 26 kwiecień 2008 - 19:24

[150 ha] Jaki kombajn? Masz racje Grzesio, pewnie ze lepiej wziąśc szerszy heder, a tym bardziej przy niskich plonach nie musiałbys tak szybko jezdzic i chyba na wydajności byś troszke zyskał B) poza tym zakładanie hedera zajmuje ok5-10 min. a zdjecie chwilke dłuzej, bynjamniej u nas :) jaka duza róznica w cenie jest miedzy TC5050 a TC5060? bo ja my mislismy wachania miedzy TC54H TC56M no i ze wzgledu na małą rożnice w cenie zdecydowalismy się na wiekszy. Wydajnośc zrobiła swoje :) a Tym bardziej jezeli chcecie jezdzic na usługi to ta rożnica w cenie sie wam zwroci. pozdro.:)

#92 Share kiju221

kiju221

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 27 kwiecień 2008 - 07:11

[150 ha] Jaki kombajn? NHTC56 To Ty masz uklad jezdny mechaniczny??

#93 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 27 kwiecień 2008 - 11:44

[150 ha] Jaki kombajn? tak mam układ mechaniczny B) i nie załuje ze nie mam hydro :) na moje hektary i okoliczne usługi w zupełności wystarcza...

#94 Share kiju221

kiju221

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 28 kwiecień 2008 - 12:39

[150 ha] Jaki kombajn? A ile masz biegow 4?? Ale sterowanie hederem odbywa sie z joysticka prawda??

#95 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 28 kwiecień 2008 - 18:47

[150 ha] Jaki kombajn? tak sterowanie hederu jest w joysticku

#96 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 28 kwiecień 2008 - 20:11

[150 ha] Jaki kombajn? Dzieki Garek ale nie musiales mnie wyręczac B) choc dziek;) mam cztery biegi do przodu no i wsteczny :) sterowanie hederem w joysticku...ogolnie nie załuje ze nie wziąłem hydro...moj znajomy kupił taki sam jak ja tylko ze z hydro i załuje wydania tych 30tys wiecej :) hydro szczegolnie przydaje sie na małych polach ze wzgledu na szybkość manewrowania, no i na gorkach-nie ma poslizgu pasow. A ja nie tylko mam spore pola (o regularnych kształtach) to nie mam gorek :) chociaz oczywiste ze hydrostat jest poreczniejszy no i szybszy na uwrociach ale przy duzych olach i po nabraniu wprawy w mechaniku roznice sie zacierają...takie jest moje zdanie :)

#97 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 28 kwiecień 2008 - 23:09

[150 ha] Jaki kombajn? w sumie trzydziesci na hydro + trzydziesci na poziomowanie sit + 8 na szerokie opony B) i nie żałuje ani złotówki no zaoszczędziłem na przystawce do rzepaku bo nie BIso tylko wągrowiec ale trudno tak musi byc

#98 Share kiju221

kiju221

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 29 kwiecień 2008 - 18:17

[150 ha] Jaki kombajn? O to czyli u mnie sie hydro sprawdzi bo mam duzo takich malych kawalkow tylko jedne pole mam wieksze i jest w jednym kawalku 35 ha a reszta to tak od 2 do 6 ha

#99 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 29 kwiecień 2008 - 20:51

[150 ha] Jaki kombajn? no to u Ciebie napewno sie sprawdzi hydro...bedzie Ci poprostu wygodniej B) a claas napewno bedzie chodził bez zarzutu...dobry wybor moim zdaniem, no i cena tez godna uwagi :) sam się zastanawiałem nad Medionem 310 ale była duza roznica w cenie, nawet wzgledem JD1450CWS :) a Garek, dobrze że nie załujesz, wkoncu każdy ma swoje zdanie i zadne gospodarstwo nie jest takie samo więc każdy ma inne poglądy i zapotrzebowanie na sprzet. Ja na przykład wolałem zaoszczedzic kase na hydro (ktore nie jest mi potrzebne do niczego) i kupic pług z regulacja szerokosci roboczej ktora jest mi potrzebna i moge lepiej wykorzystac moc ciagnika :) A te Twoje "szerokie opony" ile mają? :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 29 kwiecień 2008 - 23:03

[150 ha] Jaki kombajn? nie jestem pewien ale chyba 650 nie pamiętam na ile. A co do pługa dołożyłem mu pacomat i nie mam dużych problemów z nadmiarem mocy B).